SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
31 maja klasy VA i VB wyruszyły w swoją pierwszą „podróż dookoła świata”, która trwała zaledwie trzy godziny. Jak to możliwe? Otóż, wszystko dzięki wizycie w Alei Miniatur w Parku Rozrywki „Sabat Krajno”, który malowniczo rozciąga się u podnóża Gór Świętokrzyskich. Tutaj, wspinając się pod górę, uczniowie mogli przenieść się prawie na wszystkie kontynenty świata, aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Szczególnym wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w Europie została wykonana w skali 1:13. Na terenie Alei znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center mierzące z iglicą ok. 20 metrów wysokości (skala 1:25). Aleja Miniatur jest w ciągłej rozbudowie a jej zbiór to już ponad 50 budowli! Po tej niezwykłej podróży, uczniowie zostali zaproszeni do udziału w lekcji geografii rozwiązując quiz dotyczący obejrzanych obiektów. Nagrodą były pełne emocji seanse w kinie 6D oraz żetony na przeróżne atrakcje w parku rozrywki, z czego największą popularnością cieszyły się gokarty.
Nasi podróżnicy poznali również pokrótce główne atrakcje stolicy Gór Świętokrzyskich – Kielc. Pani przewodnik poprowadziła ich przez rezerwat Kadzielnia, gdzie występują liczne skamieniałości koralowców, trylobitów i innych zwierząt morskich sprzed 350 mln lat. Następnie, przeszli Aleją Sław na Skwerze Harcerskim, przy źródełku Biruty wysłuchali opowieści o romantycznej miłości opisanej przez Stefana Żeromskiego w powieści „Syzyfowe prace”, a przy pomniku dzika dowiedzieli się, co na temat powstania Kielc głosi legenda.
Ostatnią atrakcją wycieczki było zwiedzanie jaskini Raj, która swą nazwę zawdzięcza wyjątkowo pięknej, bogatej i różnorodnej szacie naciekowej, utworzonej w skalach wapiennych i bardzo dobrze zachowanej pomimo swego wieku (ok. 360 mln lat). Po tak licznych atrakcjach, zmęczeni ale szczęśliwi piątoklasiści w doskonałych nastrojach powrócili do domu. Wszystkim polecamy wyprawy w najstarsze polskie góry, które rozciągają się tak blisko naszej okolicy!
zredagowała: Małgorzata Łukasińska
98
6
galeria zdjęć

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk