SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
Wielkimi krokami zbliżają się upragnione przez wszystkich wakacje. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej szkoły młodszego aspiranta Marcina Kowalskiego – dzielnicowego gminy Ręczno. Spotkania odbyły się w czterech grupach wiekowych: w punkcie przedszkolnym i oddziale przedszkolnym, w klasach I – III, IV – VI oraz w klasach VII, VIII i gimnazjum.
Na początek Pan Marcin sprawdził, czy nasi uczniowie znają numery alarmowe i sposoby zgłaszania wypadku – oczywiście okazało się, że znają je doskonale.
Drugim ważnym tematem było przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, zarówno pieszo, jak i w czasie jazdy na rowerze, a szczególnie po zmroku, kiedy powinniśmy być wyposażeni w odblaski i światła przy rowerze. Dzielnicowy zwrócił też uwagę na prawidłowe zachowanie się w czasie wycieczek do lasu oraz pobytu nad wodą, ale również unikania zabaw w pobliżu dróg i wykopalisk, a przede wszystkim, że zabawy najmłodszych powinny odbywać się w obecności osób dorosłych.
Poruszony też został temat umiarkowanego spędzania czasu przed komputerem i rozsądnego korzystania z Internetu, tak aby nie miał on negatywnego wpływu na nasze zdrowie czy życie.  Uczniowie dowiedzieli się też, jak należy się zachować, w przypadku, kiedy spotkamy groźne, bądź błąkające się zwierzę.
Starszym uczniom policjant przypomniał, jakie groźne mogą być skutki zażywania środków psychoaktywnych, picia alkoholu oraz poruszania się po drogach publicznych pojazdami mechanicznymi bez koniecznych do tego uprawnień i jakie konsekwencje prawne z tego wynikają.
Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za poruszenie tylu ważnych kwestii bezpiecznego spędzania wakacji, a wszystkich uczniów prosimy o to, aby pamiętali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.  Życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.
zredagowała: Monika Przewoźnik
12
34
5

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk