SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
Dyplom Szkoéa pamiÖtaWielki zaszczyt spotkał naszą szkołę, która otrzymała podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego za udział w akcji „Szkoła pamięta”.
Akcja „Szkoła pamięta” ma na celu pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności, a szczególnie tych, którzy są związani z kulturą regionu, miejsca i społeczności.
Szkoła w Ręcznie od lat przywiązuje bardzo dużą wagę do wychowania patriotycznego poprzez między innymi opiekę nad Miejscami Pamięci Narodowej, które znajdują się na terenie Ręczna. Oprócz systematycznego dbania przez poszczególne klasy o porządek w tych miejscach uczniowie składają wiązanki i zapalają znicze z okazji rocznic historycznych i świąt państwowych takich jak: Święto Niepodległości, Rocznica Konstytucji 3 maja, święto Wojska Polskiego, rocznica wybuchu II wojny światowej czy Dzień Wszystkich Świętych.
Te Miejsca Pamięci Narodowej to pomniki „Cud nad Wisłą” upamiętniający wojnę polsko-rosyjską z 1920r, bohaterów II wojny światowej, którzy zginęli między innymi w bitwie pod Majkowicami w lipcu 1945r, oraz znajdujący się na cmentarzu grób żołnierzy Powstania Styczniowego.
Oprócz tych działań corocznie w szkole organizowane są uroczyste akademie i apele poświęcone ważnym wydarzeniom związanym z historią Polski. Szkoła uczestniczy także w ogólnopolskiej akcji patriotycznej „Do hymnu”.
Dyplom Szkoéa pamiÖta2
IMG 6137IMG 6147
IMG 6252IMG 6322

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk