SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
FONOHOLIZM – HIT CZY KIT? – skala zagrożenia dla powiatu piotrkowskiego, taki tytuł nosi projekt realizowany w ramach III edycji „ Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. Organizatorami projektu są Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Tryb. oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Piotrkowie Tryb.
W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły z klas IV – VI uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli poradni. Głównym celem zajęć było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie szans i zagrożeń wynikających z korzystania z telefonu komórkowego, a także poszerzenie wiedzy dotyczącej radzenia sobie z niewłaściwymi zachowaniami – kształtowanie postaw społecznych sprzyjających życiu bez nałogów. W czasie zajęć uczniowie wspólnie z prowadzącymi określali między innymi zalety i wady korzystania z telefonu.
Drugim elementem projektu, był ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny, w którym na etapie szkolnym zwyciężyła praca Mai Gołatki – uczennicy klasy V b, miejsce drugie zajęła Natalia Patek z klasy VI a, trzecie zdobyła praca Antoniny Daneckiej z klasy V b. Praca Mai weźmie udział w dalszym etapie konkursu na szczeblu powiatowym.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w czasie podsumowania projektu. Uczniowie wysłuchali też pogadanki dzielnicowego gminy Ręczno – młodszego aspiranta Marcina Kowalskiego, który uświadomił im jakie zagrożenia i konsekwencje wynikają z niewłaściwego korzystania z telefonu komórkowego i Internetu .
Na zakończenie dyrektor szkoły podsumował działania związane projektem, jednocześnie dziękując organizatorom i realizatorom za poruszenie tak ważnego problemu, jakim jest uzależnienie od telefonu komórkowego. Podkreślił też, jak ważną rolę w życiu młodych ludzi pełni profilaktyka oraz realizacja zadań z nią związanych.
Zredagowała: M.Przewoźnik
IMG 6385IMG 6389

IMG 6400IMG 6417
IMG 6419IMG 6434

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk