SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
Święto Chłopaka, podobnie jak Walentynki, na dobre wpisało się do szkolnego kalendarza uroczystości. Z tej okazji dziewczyny postanowiły nadać tytuł Mistera 2009 tylko temu, kto zwycięsko przejdzie przez Turniej Wiedzy i Umiejętności.  Do konkursowych zmagań przystąpili zarówno najmłodsi jak i najstarsi chłopcy. Na początku zawodnicy otrzymali nici, igły i skrawki materiału, do których w wyznaczonym czasie musieli przyszyć guziki. Umiejętność ta, bardzo przydatna, wyłoniła mistrza igły, został nim uczeń kl. II A - Erwin P. Należy jednak podkreślić, że w tej konkurencji nie było przegranych - każdy przyszył przynajmniej jeden guzik i nie pokłuł przy tym palców. Należy więc wnioskować, że wszyscy są znakomitymi krawcami.
Po zmaganiach z igłą i plączącą się nitką, zawodnicy zostali przepytani z tematów leżących
w kręgu ich zainteresowań. Chłopakom na pewno nie brakuje sportowych pasji, szczególnie piłka nożna jest ich żywiołem, ale to fani głównie FC Barcelona. Stąd kłopoty przy uzupełnianiu nazw innych Klubów piłkarskich w drugiej rundzie pytań i zadań. Na miano futbolowych znawców zasługują: Krzysiek i Erwin - to oni w tej rozgrywce uzyskali największą ilość punktów.
Jednak prawdziwym polem do popisu było kolejne pytanie, zawodnicy mieli opisać sposób przyrządzania jakiegoś pysznego i sytego dania. Okazało się, że chłopcy są nie tylko świetnymi krawcami, mają również zadatki na znakomitych kucharzy. Niektórzy nawet wykazali się erudycją na miarę Roberta Makłowicza, ponieważ z wielkim znawstwem rozprawiali na temat jajecznicy na boczku, ale nie brakowało też przepisów na specjały z kuchni śródziemnomorskiej.
Jury w składzie: p K. Lesiakowska, p. D. Piątek, p. A. Łosiewicz, p. M. Łukasińska bardzo wysoko oceniło wiedzę kulinarną Pawła G. i doceniło szczególnie najmłodszych zawodników, mając zapewne nadzieję, że jest wśród nich następca najpopularniejszego kucharza na świecie - Jamie Olivera. Rozumiemy, że kanał kulinarny Kuchnia. tv jest chłopakom nieobcy.

Niestety, ale już w następnej konkurencji chłopcy nie wykazali takiej inwencji twórczej. Może dlatego, że zadanie dotyczyło przeznaczenia narzędzi, których nazwy zostały wylosowane. Jury premiowało nowatorskie pomysły wykorzystania podanych narzędzi, ale innowacji było niewiele. Sądzimy więc, że chłopcy to artystyczne dusze z zacięciem kulinarnym, a skomplikowane narzędzia i przyrządy nie budzą ich entuzjazmu.
Niespodzianką było kolejne zadanie, dzięki któremu chłopcy ujawnili wyjątkowe umiejętności perfekcyjnego wiązania krawata. Większość zawodników otrzymała maksymalną ilość punktów za styl i dokładność. Mamy nadzieję, że umiejętność ta nie pójdzie w zapomnienie i gdy przyjdzie czas na garnitury, panowie nie będą prosić o pomoc przy wiązaniu misternych węzłów.
Ostatnie finałowe pytanie dotyczyło znajomości popularnych marek samochodowych. Dzięki temu, wiemy na pewno, że że chłopcy orientują się w rynku motoryzacyjnym w Europie i na świecie, i raczej nie pomylą Poloneza z Mercedesem.

Podczas gdy jury podliczało punkty, nasze śpiewające dziewczyny - Magda, Ewelina, Patrycja, Ania i Diana dały koncert polskich przebojów.
Następnie ogłoszono wyniki: Misterem 2009 Wiedzy i Umiejętności Wszelakich został Erwin Potaczała - uczeń kl. II A gimnazjum, natomiast w Szkole Podstawowej tytuł Mistera 2009 zdobył uczeń kl. V. - Daniel Moneta Nagrodą były ... koparki i duże czekolady.
Wyniki i zmagania konkursowe podsumowała pani dyrektor, życząc Panom i Chłopcom wszystkiego najlepszego w dniu Ich święta.

9 t2

Maciek podaje przepis na wyśmienite, chrupiace frytki.


BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk