SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
W dniach 3,10 i 17 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, poświęconych głównie uzależnieniom od mediów oraz zagrożeniom czyhającym w Internecie.
W klasach I – IV przedstawiciele Centrum Progres z Koluszek realizowali program profilaktyczny „Magiczne kryształy”, którego głównym celem jest przeciwdziałanie naśladowaniu zachowań agresywnych proponowanych przez TV, Internet i gry komputerowe oraz diagnozowanie form spędzania czasu wolnego i pogłębianie więzi rodzinnych.
W klasach V – VIII realizowany był natomiast program „ Stop cyberprzemocy”, poświęcony głównie profilaktyce przemocy i zagrożeń, jakie czyhają na młodych ludzi w Internecie.
Oprócz warsztatów, uczniowie obejrzeli też spektakle profilaktyczne w wykonaniu aktorów Impresariatu Artystycznego Inspiracja z Krakowa.
Uczniowie klas 0 – IV obejrzeli spektakl „Prawdziwy skarb”, którego treść miała na celu wyeliminowanie w zachowaniu uczniów zjawisk typu dokuczanie, wykluczenie z grupy oraz nauczenie akceptacji dla odmienności i umiejętności wzmacniania własnej wartości.
Uczniowie klas V – VIII obejrzeli spektakl „Autoportret”, poświęconego problematyce zagrożeń w prawidłowym rozwoju osobowości młodego człowieka. Przedstawiona przez artystów historia, za cel główny stawiała minimalizowanie podejmowania sytuacji ryzykownych przez młodzież oraz zwiększenie świadomych wyborów.
Zredagowała M. Przewoźnik

IMG 6639IMG 6643IMG 6644
IMG 6655IMG 6664IMG 6669
IMG 6672IMG 6680IMG 6688

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk