SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg

Międzynarodowa wymiana kartek świątecznych

Pomimo trwającej na świecie pandemii i utrudnień w sferze kontaktów społecznych, uczniowie naszej szkoły starają się pielęgnować bożonarodzeniowe tradycje i dbać o relacje międzyludzkie.

Jedną z przepięknych świątecznych tradycji jest wysyłanie kartek z życzeniami. Tego zadania podjęły się uczennice klasy VIIA uczestniczące w zajęciach koła zainteresowań z języka angielskiego: Julia Haręza, Zuzanna Kowalska, Natalia Patek, Jagoda Stępień i Julia Strzelczyk.
W ramach innowacji pedagogicznej uczennice wzięły udział wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego Małgorzatą Łukasińską, w projekcie eTwinning o nazwie „Christmas cards exchange”.


To projekt międzynarodowy realizowany na platformie eTwinning służącej współpracy uczniów i nauczycieli szkół europejskich online.
Jesteśmy jedną z 20 szkół europejskich, które wzięły udział w tym ciekawym projekcie. Angażuje on uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich z Polski, Włoch, Republiki Czeskiej, Rumunii, Litwy, Estonii, Hiszpanii, Portugalii, Cypru, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji, Turcji oraz Irlandii.
Uczniowie wykonali własnoręcznie kartki świąteczne, zredagowali życzenia w języku angielskim i wysłali je tradycyjną pocztą do szkół partnerskich.Wielojęzyczne kartki zostały zaprezentowane na szkolnych wystawach.

Projekt obejmuje również inne działania, jak np. poznawanie tradycji świątecznych krajów partnerskich, szukanie podobieństw i różnic w sposobach celebrowania Świąt Bożego Narodzenia, poznawanie tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz ich prezentacja na platformie.
Uczniowie mają również możliwość korespondowania z rówieśnikami z partnerskich szkół za pośrednictwem platformy eTwinning.
Udział w projekcie jest dla naszych uczniów nowym, ciekawym doświadczeniem, a jednoczesnie atrakcyjną formą nauki języka angielskiego oraz możliwością zweryfikowania umiejętności językowych.

IMG20201217154644IMG20201217154651
IMG20201217154656IMG20201217154702

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

e-Dziennik

librus

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk