SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

 • 1a.JPG
 • 2a.JPG
 • 4a.JPG
 • 5.JPG
 • 636-1.jpg
Filtr
 • 16.11.2016 r. klasa V wraz z wychowawczynią Renatą Banaszczyk uczestniczyła w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez p. Małgorzatę Woźnicę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ręcznie. Celem spotkania była promocja książki i czytelnictwa. Uczniowie zapoznali się z ofertą biblioteki oraz zasadami korzystania z jej bogatego księgozbioru. Następnie pani bibliotekarka zorganizowała mnóstwo konkursów, zagadek tematycznych i zabaw.
 • 10 listopada 2016 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego grupy 5 latków uczestniczyły w wycieczce do Łodzi. Podczas wycieczki oglądały edukacyjną wystawę budowli z klocków Lego. Budowle przedstawiały architekturę zabytkową oraz współczesną, znane sceny z filmów i bajek, interaktywne eksponaty – roboty, modele samolotów i wiele innych.
 • 5 Dziś, 11 listopada 2016r. świętujemy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O pięknej choć trudnej historii państwa polskiego opowiedzieli nam uczniowie klasy IV i III gimnazjum na apelu szkolnym, który odbył się 10.11. 2016 r.       W montażu słowno - muzycznym uczniowie przedstawili rys historyczny walki                 o niepodległość. Wspominano czasy świetności Polski, niewoli, nadzieje oraz dążenia narodowowyzwoleńcze wielu pokoleń Polaków. Wsłuchiwaliśmy się w słowa recytowanych fragmentów poezji niepodległościowej i pieśni patriotyczne w wykonaniu solistek i chóru szkolnego.
 • W październiku dzieci przedszkolne bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach, zajęciach, uroczystościach i wycieczkach, rozwijając w ten sposób aktywność społeczną, poznawczą, językową i artystyczną.
  21611
 • 8a8 listopada uczniowie klas IV -VI oraz gimnazjum uczestniczyli w widowisku muzycznym "Opowieści Afrodyty" przygotowanym przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia. Przewodniczką po fasynujących historiach bohaterów, herosów i bogów greckich jest Afrodyta - bogini miłości, która przekonuje, że od miłości jest już tylko krok do nienawiści i zemsty.
 • 58 listopada klasy I-III były w MDK w Piotrkowie Tryb. na spektaklu muzycznym pt. "Dzwonnik z Katedry Notre Dame". Przedstawienie było niesamowitym przeżyciem i zostało entuzjastycznie przyjęte przez naszych najmłodszych uczniów.
 • 28.10.2016r. odbył się IX Powiatowy Turniej Recytatorski pn. „Emocje zakute w słowa – strofy w romantycznej odsłonie” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim pod patronatem Starostwa Powiatu Piotrkowskiego i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, w którym udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum. W kategorii recytacja II miejsce zajęła uczennica kl. II A Urszula Margas. Wyróżnienie  w tej samej kategorii zdobył uczeń kl. III Bartosz Żak. Do konkursu przygotowywała uczniów nauczycielka języka polskiego Jadwiga Korpas.
 • „Maluchy i starszaki, to są super przedszkolaki” – hasło, które przyświecało uroczystości pasowania miało swoje odzwierciedlenie w występach dzieci. Przedszkolaki z przejęciem wygłaszały wierszyki i z zaangażowaniem inscenizowały słowa śpiewanych piosenek. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście i rodzice. Dyrektor szkoły pan Józef Korpas dokonał ceremoniału pasowania.
 • 5

  2.11.2016 r. dzieci z punktu przedszkolnego, klasy 0 i klas I-III SP w Ręcznie spotkały się z magikiem, który czarując wprowadził je w radosny nastrój i zdradził tajemnice magii.

  12
 • 25.11.2015r. klasy I A i I B gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Piotrkowa Tryb.
  Uczniowie wzięli udział w lekcji w planetarium, gdzie z wielkim zainteresowaniem słuchali wiadomości z dziedziny astronomii. Zajęcia w planetarium przybliżyły uczniom budowę wszechświata, położenie planet i gwiazdozbiorów. Poszerzyły i usystematyzowały posiadaną wiedzę z tej dziedziny.
 • W dniach 16-17 listopada w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne na temat agresji, przemocy, cyberprzemocy oraz uzależnień od substancji psychoaktywnych i Internetu.
  Warsztaty przeprowadziła pani Anna Łukasik – pedagog resocjalizacji, trener z zakresu komunikacji interpersonalnej, budowania motywacji, przeciwdziałania agresji i przemocy oraz profilaktyki uzależnień.
 • W dniu 18 listopada 2015 r. uczniowie Gimnazjum w Ręcznie wraz z opiekunką panią Bożeną Sobczyk uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu XVI Powiatowego Konkursu Literackiego „Kryminał z biblioteką w tle”, który został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim przy współudziale Starostwa Powiatu Piotrkowskiego, Urzędu Miasta w Piotrkowie Tryb. i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
 • 6 listopada 2015 r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo-plastyczny dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej „Ilustrujemy wiersze Marii Konopnickiej”, który został zorganizowany przez bibliotekę szkolną z okazji 105 rocznicy śmierci autorki.
 • 11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych – Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku przypada 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Rosję i Prusy. Uczniowie PZSG w Ręcznie godnie uczcili tę rocznicę organizując apel.
 • Dnia 5 listopada 2015r. pierwszą ważną uroczystość przedszkolną w swoim życiu przeżyły maluchy z grupy trzylatków, które zostały pasowane na przedszkolaków. Dzieci z grupy czterolatków zostały starszakami.
  Uroczystego pasowania dokonał pan dyrektor szkoły Józef Korpas.
 • W dniu 3 listopada 2015 r. uczniowie kasy II gimnazjum wraz z opiekunkami p. Bożeną Sobczyk i p. Aurelią Kusa gościli z wizytą w miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Sulejowie.
 • W październiku przypada Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek. W tym czasie uczniowie biorą udział w imprezach i konkursach organizowanych w szkole przez panią bibliotekarkę. By jeszcze bardziej spopularyzować czytelnictwo i zachęcić dzieci do częstszego korzystania z zasobów biblioteki wychowawczyni kl. III p. M. Chojnacka zaplanowała wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Próchnika w Piotrkowie Tryb.
 • Dzień Wszystkich Świetych w tradycji chrzescijańskiej to dzień pamięci o naszych najbliższych, którzy odeszli od nas i spoczywają na wielu cmentarzach. Ale ten dzień to również pamięć o ludziach, którzy walczyli o wolność, niepodległość, o naszą Ojczyznę - Polskę.
 • 29 października odbyła się uroczystość przyrzeczenia uczniów klas pierwszych gimnazjum.
  37 uczniów klasy I A i I B złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, w obecności dyrektora szkoły p. Józefa Korpasa, wychowawczyń p. Elżbiety Stefańskiej i p. Justyny Pakosz – Kowalskiej oraz rodziców, nauczycieli, starszych koleżanek i kolegów.
  IMG 1507
 • 28 listopada uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję podziwiać umiejętności ukraińskich artystów cyrkowych. W programie były m.in. akrobacje, pokaz iluzjonistyczny czy taniec z obręczami hula - hop.        O bardzo dobrą zabawę zadbał clown. Jego występy wywoływały salwy śmiechu, zwłaszcza gdy odgrywał komiczne scenki z udziałem uczniów.
 • 26.11.2014 r. klasa I gimnazjum uczstniczyła w wycieczce do Piotrkowa Tryb. Uczniowie wzięli udział w lekcji w planetarium, poznali budowę wszechświata. Z wielkim zainteresowaniem słuchali wiadomości z dziedziny astronomii.
 • 06.11.2014r, w Publicznym Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Ręcznie odbyła się uroczystość otwarcia nowoczesnej ekopracowni.W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: wiceprezes WFOŚiGW w Łodzi pan Andrzej Czapla, wójt gminy Ręczno pan Piotr Łysoń, proboszcz parafii w Ręcznie ksiądz Jerzy Grąbkowski, przedstawiciele Urzędu Gminy oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Woźnica.
 • Kolejnymi sukcesami wokalnymi może pochwalić się duet Małgosia i Ola Dura z kl. II gimnazjum, który otrzymał wyróżnienie na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod okiem p. Justyny Pakosz – Kowalskiej. Festiwal odbył się 8 listopada 2014 r. w MOK w Przedborzu.
 • 5 listopada 2014 r. w Punkcie Przedszkolnym w grupie 3 – 4 latków odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Ręczno p. Piotr Łysoń, dyrektor PZSG p. Józef Korpas, wicedyrektor p. Irena Chmielewska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Woźnica oraz rodzice. Dzieci przedstawiły część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawcy B. Rybiałek, po której otrzymały duże brawa.
 • świeto niepodległości2„Żeby Polska była Polską" przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz pamięci o jej wielkich bohaterach.   W piątek 7 listopada uczniowie klasy IV oraz klasy VI pod opieką wychowawczyń   p. R. Purgał oraz p. E. Stefańskiej przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „Pociąg do wolności", którym udaliśmy się w krótką podróż do przeszłości.
 • „Bezpieczna jesień" pod takim hasłem przeprowadzona została w październiku akcja profilaktyczno – edukacyjna, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poruszających się po drogach publicznych. Nauczyciel wychowania komunikacyjnego p. Justyna Pakosz – Kowalska oraz funkcjonariusz Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Piotrkowie Tryb. przeprowadzili zajęcia z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum, by wyrobić i utrwalić prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić uczniom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły.
 • 20.11.2013r. w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Piotra Szymanka w Ręcznie odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dla maluchów, które w tym roku rozpoczęły edukację w punkcie przedszkolnym, był to bardzo ważny i pełen emocji dzień.  W uroczystości uczestniczył wójt gminy Ręczno p. Piotr Łysoń, przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Woźnica, proboszcz parafii Ręczno ks. Jerzy Grąbkowski oraz licznie zgromadzeni rodzice.
 • 13.11.2013r. 57 uczniów z klas I – III pod opieką wychowawczyń J. Cygan, K. Lesiakowskiej i M. Chojnackiej obejrzało w MOK w Piotrkowie Tryb. spektakl teatralny pt. „Czarodziejski ołówek” w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Widza z Wolimierza.
 • roksana
  Roksana Kowalska uczennica klasy II B uratowała życie swojemu dziadkowi. Dzielna dziewczyna podjęła intensywną reanimację, gdy dziadek przestał oddychać. W oczekiwaniu na pogotowie przez siedem minut wzorowo wykonywała polecenia dyspozytora – masaż serca i wentylację chorego. Dzięki profesjonalnej reanimacji, co podkreślają lekarze piotrkowskiego szpitala i ratownicy medyczni, uratowała życie najbliższej osobie.

  Zasad udzielania pierwszej pomocy Roksana uczyła się w naszej szkole na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa. Jak cenną wiedzę wyniosła, mogła się przekonać w najtrudniejszej dla siebie chwili. Roksanie gratulujemy wyjątkowej dojrzałości, opanowania i bohaterskiej postawy.
 • 3 maj11 listopada to dzień bardzo ważny dla polskiego państwa – jest to rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W tym roku      minęło     95 lat  od wydarzeń z roku 1918, które doprowadziły do powrotu Polski na mapy świata i Europy. Uczniowie Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Ręcznie godnie uczcili tę rocznicę organizując apel poświęcony Świętu Niepodległości. Uczniowie kl. VI i IIIa przygotowali część słowną, podczas której przypomnieli wydarzenia z lat 1914 – 1918, natomiast chór szkolny zaśpiewał kilka patriotycznych pieśni.
 • 10 listopada 2013r. w Przedborzu odbył się XXII Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki o Mojej Ojczyźnie. W przeglądzie wystąpiło 220 wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Aleksandra i Małgorzata Dura oraz Rafał Szopa. Uznanie jurorów i wyróżnienie zdobył duet Aleksandra i Małgorzata Dura. Wokalistów do konkursu przygotowywała p. Beata Łysoń.
 • W dniu 6 listopada 2013r. odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Legionowej. Przegląd skierowany był do uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Warunkiem udziału było zaśpiewanie jednego utworu z akompaniamentem własnym lub pół- playbackiem z płyty CD.
 • wszystkich świetychDziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. 1 listopada odwiedzamy cmentarze, zapalamy znicze na grobach i wspominamy tych, których nie ma już wśród nas.
  Pamięć o zmarłych jest rysem naszej obyczajowości, w ciszy możemy zastanowić się nad odwiecznym zagadnieniem życia i śmierci. Ten dzień zatrzymuje nas w codziennym biegu, a swą niecodzienną atmosferą wpisuje się w kulturę naszego narodu jako dzień wspomnień najbliższych, refleksji i zadumy nad kruchością ludzkiego życia.
 • 22.11.2012r. odbyła się wycieczka uczniów klas I gimnazjum do Piotrkowa Trybunalskiego. pierwszym punktem była lekcja geografii w planetarium, które znajduje się w I LO im. B. Chrobrego. Uczniowie nad swoimi głowami na 6 metrowej kopule mogli obejrzeć rożne planety Układu Słonecznego i ich satelity.
 • 11listopada
  11 listopada minęła 94. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzisiaj, uczniowie PZSG w Ręcznie, podczas uroczystego apelu mogli uczestniczyć historycznej wędrówce Polski do wolności. W montażu słowno – muzycznym z wykorzystaniem fragmentów przemówień J. Piłsudskiego, poezji, pieśni patriotycznych uczniowie klasy VI i III B gimnazjum przedstawili burzliwą historię Święta Niepodległości.
 • Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 27.09.2012r. w Kleszczowie. Młodzi lekkoatleci zdobyli osiem medali. Świetnie spisały się zawodniczki w biegu na krótkich dystansach: Małgorzata Dura zdobyła złoty medal, Partycja Flejterska i Paulina Andre wywalczyły II miejsce na podium,natomiast brązowy medal - Izabela Niezbecka. Znakomite wyniki uzyskali również: Paweł Treda - srebrny medal w skoku wzwyż, brązowy - Ewelina Andre w skoku w dal i Patryk Łysoń w pchnięciu kulą. Srebrny medal zdobyła sztafeta 4x100 m w składzie: Paulina i Ewelina Andre, Patrycja, Migocka oraz Klaudia Zawłocka. Uczniów do zawodów przygotowywali: p. Jolanta Patura, p. Elżbieta Stefańska oraz p. Paweł Chojnacki
 • 29 listopada 2011 roku w PZSG w Ręcznie odbył się finał IV Gminnego Konkursu Historycznego dla Szkół Podstawowych.Tegoroczna edycja rozgrywana była pod hasłem: "Polska Piastów - od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego". W konkursie wzięło udział 6 uczniów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Szkołę Podstawową w Ręcznie, w Stobnicy i Bąkowej Górze reprezentowało po dwóch uczniów.
 • 14.11.2011r. uczniowie klas III gimnazjum spotkali się z pracownikami Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy – p. Katarzyną Karbowiak i Maciejem Sobańskim. Goście zaprezentowali uczniom walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe Sulejowskiego PK, Spalskiego PK i Przedborskiego Parku Krajobrazowego.
 • W ostatnich dniach obchodziliśmy uroczystości związane z 93. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. O pięknej choć trudnej historii państwa polskiego opowiedzieli nam uczniowie klasy VI i II A gimnazjum na apelu szkolnym, który odbył się 14.11. 2011r. W montażu słowno - muzycznym uczniowie przypomnieli o heroicznej walce naszych przodków, dzięki której Polska nie zginęła.
 • 11 listopada11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świat państwowych - Narodowe Święto Niepodległości. Dzisiaj przypada 93. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego, po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.
  Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień, składając hołd poległym w obronie Ojczyzny. Pod pomnikami Pamięci Narodowej zapalili znicze i złożyli wiązanki biało – czerwonych kwiatów.

 • W dniu 9 listopada 2011 r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Mottem uroczystości były słowa Isaaca Newtona: „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean". Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, głos zabrał dyrektor szkoły pan Józef Korpas. Przywitał gości: syna patrona szkoły Jerzego Szymanka, Wójta gminy Ręczno pana Piotra Łysonia, przewodniczącego Rady Gminy pana Mirosława Zawadę, przewodniczącą Rady Rodziców panią Agatę Bielecką, proboszcza parafii ręczyńskiej Jerzego Grąbkowskiego, a także grono pedagogiczne, rodziców i uczniów. Po przemówieniu nastąpił moment ślubowania, które odebrał dyrektor szkoły Jozef Korpas i wychowawczynie: Renata Purgał i Małgorzata Olszta.
 • 17. 11. 2010r. odbył się finał III Gminnego Konkursu Historycznego pod hasłem: 600-lecie Bitwy pod Grunwaldem. W tym roku finalistów gościła Szkoła Podstawowa w Bakowej Górze.
 • Tradycją Gimnazjum im. Piotra Szymanka w Ręcznie jest uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów do braci uczniowskiej. Ten ważny moment w życiu naszego gimnazjum przeżywaliśmy 18 listopada 2011 roku.
 • 15 listopada 2010r. odbył się II etap III Konkursu Historycznego pod hasłem: 600- lecie Bitwy pod Grunwaldem. Sześciu finalistów, dopingowanych przez zgromadzoną publiczność, odpowiadało na 5 pytań z różnych kategorii.
 • Uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów szkoły podstawowej odbyła się 16 listopada 2010r. Ceremonię uświetniła obecność przewodniczącej Rady Rodziców – p. A. Bieleckiej, dyrekcji szkoły i rodziców. Swymi umiejętnościami wokalno-recytatorskimi dawne maluchy udowodniły, że mogą być przyjęte do gromady szkolnej.
 • 10 listopada z okazji 92. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy VI i II A pod kierunkiem p. Małgorzaty Olszty i p. Aurelii Kusa przygotowali montaż słowno – muzyczny pt. „Ta, co nie zginęła". Uczniowie przypomnieli najważniejsze daty, wydarzenia historyczne oraz postacie, dzięki którym po 123 latach niewoli rosyjskiej, pruskiej i austriackiej Polska odzyskała suwerenność.
 • internet3.11.2010 r. uczniowie klasy II A i II B gimnazjum wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno - profilaktycznym pod nazwą "Klikaj z głową" czyli jak bezpiecznie i mądrze poruszać się w sieci. Akcja w ramach Szkoły Bezpiecznego Internetu została zorganizowana przez Komendę Powiatowa Policji we współpracy z fundacją Kidprotect, Naszą Klasą i Junior Allegro. spotkanie odbyło się w MOK-u w Piotrkowie Trybunalskim. Po profilaktycznej lekcji bezpiecznego Internetu, uczniowie obejrzeli filmową wersję "Ślubów panieńskich" w kinie Helios.
   
 • Już od najdawniejszych czasów podkreślano wpływ ruchu na zdrowie i rozwój człowieka. Obecnie uprawianie różnych form aktywności sportowej ma również odciągać dzieci i młodzież od używek, komputera i wielu innych niepożądanych zjawisk.
 • Godlo Polski  10 listopada 2009 r. odbył się uroczysty apel z okazji 91. rocznicy Odrodzenia Niepodległego Państwa Polskiego. W montażu słowno – muzycznym uczniowie klasy V i II A gimnazjum pod opieką p. M. Olszty i p. E. Stefańskiej przedstawili rys historyczny walki o niepodległość. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność.
  W historii powszechnej ten dzień zapisał się przede wszystkim jako data zakończenia I wojny światowej. Dla Polaków była to niepowtarzalna szansa, aby móc odzyskać utracony byt państwowy, dlatego 11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu Naczelne Dowództwo nad formującym się Wojskiem Polskim, a trzy dni później przekazała mu całą władzę cywilną. 
 • 2 listopada został oficjalnie otwarty sklepik szkolny "Kubuś" Sklepik prowadzi, w ramach swej działalności, Samorząd Uczniowski pod kontrolą p. Lidii Krasoń i p. Renaty Purgał. W "Kubusiu" można kupić podstawowe przybory szkolne i artykuły spożywcze.
 • 29 października 2009 roku o godz. 13.00 po dwumiesięcznym okresie adaptacyjnym odbyło się oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem przyrzeczenia na symbole narodowe przez uczniów klas pierwszych,
 • Konkurs historyczny został zorganizowany przez PZSzG w Ręcznie z okazji „90 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę".
 • "Człowiek bez historii błądzi
  jak człowiek bez pamięci"
  Norman Davies

  Narodowe święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 90 lat temu Polska pojawiła się ponownie na mapie Europy po prawie 123 latach niewoli.

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

e-Dziennik

librus

Podręczniki 2021/22

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk