SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

 • 1a.JPG
 • 2a.JPG
 • 4a.JPG
 • 5.JPG
 • 636-1.jpg
Filtr
 • 16 grudnia 2017 r. w Szydłowie odbył się XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek, który dla naszych solistów zakończył się wspaniałym sukcesem. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Urszula Margas, III miejsce Rafał Szopa. W kategorii szkół podstawowych III miejsce zdobyła Emila Margas.
 • 22 grudnia społeczność szkolna spotkała się na wspólnym apelu przedświątecznym. W ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia wprowadziło nas przedstawienie jasełkowe „Jeden –zero dla nieba”, przygotowane przez uczniów klasy V, VI i II A,B gimnazjum pod opieką p. Renaty Banaszczyk oraz p. Elżbiety Stefańskiej. Była to opowieść o walce Dobra ze Złem, tradycji, o ponadczasowych wartościach wplecionych w historię narodzin Dzieciątka w betlejemskiej stajence.
 • Jesienny miesiąc - listopad obfitował w wiele uroczystości, ciekawych zabaw, zajęć oraz spacerów i wycieczek.
  Świętowanie urodzin Roksanki, Oli, Kornelki, Ewy i Miłoszka.
  392021
 • "Opowieści o chlebie" to cykl lekcji zwiazanych  z etapami produkcji chleba – od ziarna do chleba. Podsumowaniem  wiadomości była przedświąteczna wyprawa uczniów klas III a i III b wraz z wychowawczyniami: p. J. Cygan oraz p. B. Mrozińską do piekarni p. Piotra Jagieły w Ręcznie.
 • mikołaj clipPoprószyło śniegiem, więc Mikołaj zdążył na czas. 6 grudnia radośnie witany pojawił się w szkole. A z nim wór pełen prezentów i niespodzianek dla wszystkich uczniów. Mikołaj z uroczymi Śnieżynkami zajrzał do każdej klasy. Były wierszyki, piosenki, śmiech i dużo radości. Dziękujemy za wizytę, wspaniałą atmosferę i zapraszamy sympatycznego Mikołaja za rok.
 • Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w Halowych Mistrzostwach LZS woj. łódzkiego w lekkoatletyce szkół podstawowych i gimnazjalnych w Spale. Julia Stępień z kl. VI zajęła I miejsce w skoku w dal. II miejsce na podium wywalczył Michał Hajzler z kl. III gimnazjum w biegu na 1000 m. Znakomite wyniki uzyskała również Maria Zimna z kl. VI, która zajęła II miejsce w biegu na 200 m oraz III w biegu na 60 m. Brązowy medal zdobyła sztafeta dziewcząt szkoły podstawowej 4x200 m w składzie: Maria Zimna, Kinga Babczyńska, Patrycja Stepień oraz Karolina Andre. Uczniów do zawodów przygotowywały: p. Jolanta Patura i p. Elżbieta Stefańska.
 • 28 listopada uczniowie kl. III a i III b wraz z wychowawczyniami p. Jadwigą Cygan oraz p. Barbarą Mrozińską uczestniczyli w wycieczce do  zakładu produkcji bombek w Piotrkowie Tryb. Uczniowie poznali etapy powstawania bombek - formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie, przygotowanie do zapakowania.
 • 3"Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego" Mt16,16 pod takim hasłem odbył się 1 grudnia XXII Rejonowy Konkurs Biblijny w Radomsku. Szkołę Podstawową w Ręcznie reprezentowały uczennice klasy V - Emilia Margas i Iga Piątek, które musiały wykazać się znajomością Ewangelii wg świętego Mateusza. Uczennice zdobyły wysoko punktowane miejsca i otrzymały dyplomy za udział w konkursie. Dziewczynki przygotowywały się pod okiem nauczycielki religii p. Ewy Pawlikowskiej.
 • Jak co roku w okresie przedświątecznym uczniowie szkoły, nauczyciele i pracownicy spotkali się na uroczystym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Była to bardzo podniosła i radosna uroczystość.
 • 19 grudnia 2015r. w siedzibie LZS w Łodzi odbyło się podsumowanie roku sportowo – turystycznego Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego. W czasie spotkania p. J. Patura odebrała puchar za zajęcie V miejsca w rywalizacji sportowej w woj. łódzkim w 2015 r. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
 • Od 26 listopada do 4 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na "Górę Grosza- 2015". Akcję tę już po raz 16 zorganizowało Towarzystwo "NASZ DOM" towarzystwonaszdom.pl.
 • "Dobroć jest czymś bardzo prostym:
  być zawsze do dyspozycji drugich,
  nigdy nie szukać samego siebie"
  Dag Hammarskjold

  Okres Bożego Narodzenia to czas kiedy bardziej myślimy o innych i budzi się w nas chęć pomagania. W tym roku samorządy szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowały pomoc dla Domu Dziecka w Piotrkowie Tryb.
 • O ogromnym znaczeniu mądrej przyjaźni, o tym, że warto pokonywać swoje słabości choćby małymi kroczkami przekonały się dzieci klasy II B SP, które wraz z wychowawcą p. Barbarą Mrozińską wybrały się na film "Dobry Dinozaur" do kina w Piotrkowie Tryb. Dla większości dzieci było to ogromne przeżycie, dla niektórych wręcz nowe doświadczenie. W ramach tej wycieczki dzieci odwiedziły również planetarium w I LO im. Bolesława Chrobrego. Wrażenie jakie wywarła na nich możliwość oglądania nieba, konstelacji gwiazd, różnych gwiazdozbiorów było ogromne. Jeszcze długo z wypiekami na twarzy wspominały Wielką Niedźwiedzicę czy gwiazdę polarną. Gratulujemy udanej wycieczki. Piękny i mądry prezent mikołajkowy!
  DSC02099 DSC02100 DSC02115
 • Dzyń, dzyń, dzyń, słychać dzwonki sań a w saniach nikt inny, jak tylko Św. Mikołaj. Nie zapomniał o naszej szkole. 7 grudnia wszyscy uczniowie, a nawet nauczyciele zostali obdarowani słodkimi upominkami pochodzącymi wprost z worka św. Mikołaja. A wszystko za sprawą Rady Rodziców . To jej członkowie sprawili, że Święty się u nas pojawił i choć wyglądał jakby trochę znajomo, to sprawił radość zarówno tym najmłodszym, jak i najstarszym uczniom. Dziękujemy Ci św. Mikołaju !
   IMG 2552 IMG 2510 IMG 2460
 • Uczniowie Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Ręcznie od kilku dni mogą korzystać z nieograniczonego dostępu do jabłek. Stało się to dzięki współpracy szkoły z Agencją Rynku Rolnego w Łodzi. W ramach tej współpracy szkoła otrzymała tonę pięknych, dorodnych jabłek z gospodarstwa ogrodniczego pana Zbigniewa Ciapy z miejscowości Olszowa Wola k/Rawy Mazowieckiej. Dzięki tej akcji szkoła realizuje program zdrowego żywienia zawarty w Szkolnym Programie Profilaktycznym.
  j1 j4
  j2 • Po raz pierwszy w tym roku szkolnym ( 23 listopada ) uczniowie klas I-III pod opieką swych wychowawczyń wyruszyli do Piotrkowa Trybunalskiego, do teatru w MOK-u. Tam aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia zaprosili małych widzów do ekscytującej wędrówki w świat baśni Dalekiego Wschodu. Odważny i szlachetny Sindbad porywa dzieci w niesamowitą podróż. W poszukiwaniu sposobu zdjęcia zaklęcia rzuconego na swego brata przez złego Dżina. Dzięki swej mądrości i przebiegłości żeglarz pokonuje wszelkie przeciwności losu i zwycięża. Sindbad może stać się dla widzów wzorem do naśladowania, a morały zawarte w jego licznych przygodach pokazują, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem.
 • Listy do Św. Mikołaja
  Pisanie listów staje się dzisiaj niemodne. Jednakże uczniowie naszej szkoły, nawet ci najmłodsi, nadal pielęgnują ten piękny zwyczaj pisząc listy do Św. Mikołaja i to nie tylko po polsku.
  Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy IIA i IIB szkoły podstawowej samodzielnie wykonali i ozdobili koperty, a następnie napisali listy po angielsku. Wszystkie zostały wysłane do Rovaniemi w Finlandii, gdzie znajduje się poczta Św. Mikołaja. Teraz pozostaje już tylko cierpliwie czekać...
  A oto adres Św. Mikołaja dla tych, którzy jeszcze chcą wysłać listy:

  SANTA CLAUS
  ARCTIC CIRCLE
  96630 ROVANIEMI
  FINLANDIA
  IMG 2310 IMG 2312
 • 18.12. 2014 r. uczniowie na zajęciach w - f zdobywali kolejną sprawność tj. gimnastyk. 25 uczniów bardzo dobrze poradziło sobie z zadaniami jakie czekały na nich na hali sportowej. gościem na tych zajęciach był dyrektor p. Józef Korpas, który wręczył uczniom legitymacje - książeczki Małego Mistrza.
 • 15 grudnia grupa uczniów z klasy II realizująca projekt edukacyjny "Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych" odwiedziła wychowanków Domu Dziecka w Piotrkowie Tryb. Na miejscu przekazali na ręce pani Dyrektor dary, zebrane wśród uczniów naszej szkoły i przeszli do grupy najmłodszych dzieci, by razem pobawić się i poczytać książeczki.
 • Uczniowie klasy I Publicznego Gimnazjum zostali laureatami XV Powiatowego Konkursu Literackiego pn. ''Kapsuła czasu – list do przyszłości". III nagrodę zdobył Bartosz Żak,wyróżnienie otrzymała Katarzyna Cieślik. Uczniowie prace konkursowe pisali pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Jadwigi Korpas.
 • W Dniu Profilaktyki Szkolnej – 12 grudnia 2014 roku w ekopracowni odbyły się lekcje interaktywne dla klas 0 - III i IV - VI szkoły podstawowej, wprowadzające zagadnienia zdrowego trybu życia oraz racjonalnego odżywiania. Uczniowie poznali zasady kulturalnego zachowania przy stole, prawidłowego odżywiania, efektywnej i bezpiecznej pracy w kuchni oraz właściwego przechowywania żywności.
 • 12.12.2014 r. w PZSG w Ręcznie odbył się już tradycyjnie Dzień Profilaktyki Szkolnej pod hasłem: „Twoje życie – Twój wybór". Dla uczniów szkoły podstawowej przygotowano warsztaty „Od czego zacząć?" przeprowadzone przez trenerów uzależnień z Pracowni Doskonalenia Zawodowego „Meritum" z Krakowa.
 • Dnia 25 listopada w Punkcie Przedszkolnym w grupie 3 - 4 latków obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.   W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione misie, o których opowiadały ciekawe historie.
 • Mikołajki 2014 roku w naszej szkole obfitowały w niespodzianki... Pierwszą z nich była wizyta Świętego Mikołaja u maluchów(od przedszkolaków do uczniów klasy III). Wszystkie dzieci, nawet mniej grzeczne, otrzymały upominki. Aby uwiecznić ten moment każda klasa pozowała do zdjęcia z Mikołajem                       i towarzyszącymi mu Aniołkami. Następną atrakcją było spotkanie z bohaterami baśni muzycznej "Mikołaj spełnia sny". Dzięki aktorom łódzkiego teatru" Muza" dzieci mogły przenieść się w miejsce, gdzie przygotowywane są dla nich świąteczne prezenty. W Krainie Świętego Mikołaja figlarne skrzaty Maniek          i Gutek pakowały upominki.
 • mikolajkiA jednak Mikołaje są na świecie! Nie rozczarowali się ci, którzy wierzą w św. Mikołaja. Długo oczekiwany, szczególnie przez najmłodszych, przybył do nas dzisiaj z workiem pełnym niespodzianek. Zapraszany do każdej klasy, chętnie obdarowywał wszystkich słodyczami, tylko czasami niektórym pogroził rózgą. Były wierszyki, piosenki, prezenty i mnóstwo radości. Każde spotkanie uwieńczone było wspólną fotografią, podziękowaniami i obietnicą, że spotkamy się za rok.
 • 18.12.2013r. w Publicznym Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Ręcznie odbyła się szósta edycja Gminnego Konkursu Historycznego, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Renesans okresem rozwoju kultury europejskiej i polskiej". W finale konkursu rywalizowali ze sobą reprezentanci szkół wytypowani w drodze eliminacji szkolnych. Poziom wiedzy był wyrównany. Ostatecznie pierwszą nagrodęotrzymali ex aequo: Katarzyna Cieślik ze Szkoły Podstawowej w Sobnicy i Maciej Mazurek reprezentujący Szkołę Podstawową w Ręcznie. II miejsce zajął Rafał Szopa, natomiast III zdobyły ex aequo: Urszula Margasz PSP w Ręcznie oraz Paulina Krasoń z SP w Stobnicy.
 • 14 grudnia 2013r. w siedzibie LZS w Łodzi odbyło się podsumowanie roku sportowo - turystycznego Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego. Podczas spotkania w-ce dyrektor p. Irena Chmielewska odebrała puchar, którym wyróżniono Gimnazjum w Ręcznie. Szkoła zajęła III miejsce w rywalizacji sportowej w woj. łódzkim w 2013 r. Uczniom – sportowcom oraz nauczycielkom wychowania fizycznego p. Elżbiecie Stefańskiej oraz p. Jolancie Patura składamy gratulacje i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
 • Od 26 listopada do 6 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na "Górę Grosza - 2013". Akcję tę już po raz 14 zorganizowało Towarzystwo "NASZ DOM". W ciągu 3 tygodni uczniowie Samorządu Szkolnego - szkoły podstawowej i gimnazjum zbierali pieniądze, a potem nastąpiło wielkie liczenie Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza "góra grosza" z dnia na dzień się powiększała! Zebraliśmy10 688 monet to jest 426,47 zł. Najwięcej pieniędzy zebrali uczniowie klasy IV – 78,17 i klasy I ( szkoły podstawowej) – 75,31zł.
 • Po wyjściu najmłodszych uczniów z Miejskiego Ośrodka Kultury w Przedborzu, którzy uczestniczyli w przedstawieniu "Cztery łapy", miejsca na widowni wypełniły się uczniami klas IV - VI i I gimnazjum. Aktorzy teatru Kalliope zaprezentowali im spektakl pt. "W drodze na Olimp, czyli mity i legendy greckie", oparty na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków.
 • Dnia 9.12.2013 r. uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej pod opieką swoich wychowawczyń udali się do MDK w Przedborzu na spektakl teatralny pt. „Cztery łapy", oparty na motywach lektury J.Grabowskiego pt. „Puc, Bursztyn i goście".
 • 6 grudnia 2013r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia, który upłynął pod hasłami: w klasach 0-III „Żyj zdrowo i bezpiecznie", w klasach IV –VI „Bądź tolerancyjny", natomiast w gimnazjum „Uzależnieniem powiedz: NIE!" Uczniowie uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych, warsztatach i prelekcjach. Ważnym punktem tego dnia były spotkania z terapeutami uzależnień. Uczniowie klas IV – VI i gimnazjum uczestniczyli w prelekcjach i warsztatach przeprowadzonych przez wyjątkowych gości: panią Dorotę Dziedzic – Piekarz – pedagoga, instruktora terapii uzależnień, pana Piotra Kulpę oraz pana Roberta Tekieli - terapeutę uzależnień, dziennikarza, publicystę.
 • mikołaj-clipI w tym roku Mikołaj nie zapomniał o naszej szkole. Tradycyjnie 6 grudnia pojawił się z workiem pełnym prezentów, wzbudzając ogromną radość uczniów. Św. Mikołaj wraz z uroczymi Śnieżynkami wędrował po szkolnych korytarzach i odwiedzał wszystkie dzieci klas 0 – III, które z wielką niecierpliwością wypatrywały go od samego rana. Dzieci nie kryły nie kryły radości z tej niezwykłej wizyty, zaprezentowały świąteczne piosenki, recytowały wiersze oraz odpowiadały na mnóstwo pytań św. Mikołaja. Śmiechu i radości było wiele.
   
 • W ostatni czwartek tj. 5.12.2013r. odbyły się w Spale Indywidualne Halowe Mistrzostwa LZS woj. łódzkiego w lekkoatletyce. Świetnie spisała się reprezentacja naszej szkoły - uczniowie zdobyli łącznie 7 medali. Sukces tym większy, że w zawodach startowało około 600 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W szkole podstawowej najlepiej spisał się Michał Hajzler, który zajął III miejsce w biegu na dystansie 1000 m, natomiast w gimnazjum – Paulina Andre, która zdobyła I miejsce w skoku w dal. Uczniów do zawodów przygotowywały: p. J. Patura i p. E. Stefańska
 • „Miłość odmienia serca ludzi. Dobro leczy smutek"... to przesłanie towarzyszyło nam podczas apelu bożonarodzeniowego przygotowanego przez klasy V oraz IIIA pod kierunkiem wychowawców Jadwigi Korpas i Jolanty Patura. Piękna kolęda „Jest taki dzień" sprawiła, że nastrój świąteczny udzielił się wszystkim zgromadzonym.
 • puchar
  15 grudnia w siedzibie RW LZS w Łodzi odbyła się uroczystość podsumowania roku sportowo - turystycznego w woj. łódzkim. Podczas spotkania okazałymi pucharami wyróżniono Gimnazjum i Szkołę Podstawową w Ręcznie. Obydwie szkoły zajęły IV miejsce w rywalizacji sportowej w woj. łódzkim w 2012 r. Nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowywali uczniów do zawodów oraz samym uczniom - sportowcom składamy serdeczne gratulacje.
 • 20 grudnia uczniowie klas 0-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Śpiąca królewna" w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa. Spektakl opowiadał o Królewnie, na którą zła wróżka rzuciła klątwę i o sile miłości, która jest w stanie wszystko przezwyciężyć. Dzieci przeżywając przygody bohaterów przedstawienia wraz z nimi tańczyły, klaskały i naśladowały różne odgłosy.
 • 6 grudnia 2012 r. w obiekcie Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Indywidualne Halowe Zawody LZS woj. Łódzkiego w LA dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum. Świetnie spisała się uczennica klasy VI Małgorzata Dura, która w biegu na dystansie 200 m wywalczyła III miejsce na podium. Uczennicę do zawodów przygotowywał p. Paweł Chojnacki.
 • mikołaj2
  Tradycyjnie 6 grudnia do szkoły zawitał długo oczekiwany gość – święty Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Najwięcej emocji wzbudził wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy wypatrywali go od samego rana, nasłuchiwali kroków, głośnego ho.. ho... hoo.. i dźwięku dzwonków. Mikołaj zaglądał do każdej klasy, dla nikogo nie zabrakło prezentów i słodyczy, które wręczał przy pomocy Śnieżynek. Dzieci w zamian, najpiękniej jak potrafiły, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Gimnazjaliści również nie ukrywali zadowolenia z wizyty gościa. Były żarty, słodycze, ale niektórym mocno pogroził rózgą.
 • 20 grudnia 2011 r. przedstawiciele samorządów szkolnych Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Ręcznie pod opieką pań: Bożeny Sobczyk i Małgorzaty Łukasińskiej udali się z wizytą do Domu Dziecka w Sulejowie. Już od pierwszych dni grudnia uczniowie gromadzili środki czystości, zabawki i słodycze z myślą o wychowankach Domu Dziecka. Zebrane dary zapakowali w cztery duże pudła, ozdobione własnoręcznie świątecznymi motywami.
 • 14.12.2011r. odbył się finał IV Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum. W tym roku przebiegał on pod hasłem: "Starożytna Grecja i Rzym kolebką dziedzictwa europejskiego".
 • 14 grudnia 2011r. odbył się apel szkolny z udziałem p. Kazimierza Strzelczyka i Jerzego Ożarka, na którym podsumowano realizację programu profilaktycznego. Uczniowie klasy IV przedstawili inscenizację profilaktyczną: „Bajka o królewnie Śnieżce inaczej...", a uczennice klasy VI szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum przedstawiły własną twórczość literacką: wiersze, listy, fraszki, scenki rodzajowe. Laureatom konkursu literackiego i plastycznego wręczono nagrody i wyróżnienia. Zaproszeni goście, nauczyciele, dzieci i uczniowie Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Ręcznie mogli obejrzeć wystawę prac literackich i plastycznych
 • pinokio7.12.2011 r. uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń wyjechali do Przedborza na przedstawienie pt. "Pinokio".
  Spektakl opowiadał o niesamowitych, czasem niebezpiecznych przygodach drewnianego pajaca, który pragnął stać się zwyczajnym dzieckiem. Najmłodsi z dużym zainteresowaniem obejrzeli spektakl, a aktorów nagrodzili gromkimi brawami.
 • W pierwszych tygodniach grudnia Samorząd Uczniowski zainicjował zbiórkę darów na rzecz Domu Dziecka w Sulejowie. Dzięki hojności uczniów udało się zebrać kilka dużych pudełek słodyczy, kosmetyków i artykułów chemicznych.
 • dzwon
  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W szkole już od kilku tygodni odczuwa się tę szczególną atmosferę – przystrojone sale,
  korytarze, tradycyjne choinki wprowadzają, w nadchodzący pełen uroku czas życzeń, spotkań i prezentów. Świątecznym akcentem był również kiermasz bożonarodzeniowy, na którym sprzedawano ozdoby i kartki świąteczne własnoręcznie wykonane przez członków Samorządu Uczniowskiego.
 • Akcja Góra Grosza w tym roku była organizowana po raz jedenasty. Organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom" z siedzibą w Warszawie, patronem Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zbiórka groszy zorganizowana była na terenie Publicznego Zespołu
  Szkolno – Gimnazjalnego w Ręcznie, trwała od 22 listopada do 3 grudnia 2010 roku. W tym czasie wspólnie zebraliśmy kwotę: 218, 98 zł.
 • 6 grudnia zawitał w naszej szkole ulubieniec wszystkich dzieci - święty Mikołaj z liczną świtą Śnieżynek. Wesoły orszak wędrował po szkole, pobrzękując dzwonkiem i wzbudzał powszechną radość.
 • 23 listopada ruszyła 10. edycja akcji Góra Grosza, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
  Zbiórkę pieniędzy przeprowadził samorząd Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

BIP

bip1 logo

Podręczniki 2019/20

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk