SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

 • 1a.JPG
 • 2a.JPG
 • 4a.JPG
 • 5.JPG
 • 636-1.jpg
Filtr
 • 16 grudnia 2017 r. w Szydłowie odbył się XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek, który dla naszych solistów zakończył się wspaniałym sukcesem. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Urszula Margas, III miejsce Rafał Szopa. W kategorii szkół podstawowych III miejsce zdobyła Emila Margas.
 • 22 grudnia społeczność szkolna spotkała się na wspólnym apelu przedświątecznym. W ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia wprowadziło nas przedstawienie jasełkowe „Jeden –zero dla nieba”, przygotowane przez uczniów klasy V, VI i II A,B gimnazjum pod opieką p. Renaty Banaszczyk oraz p. Elżbiety Stefańskiej. Była to opowieść o walce Dobra ze Złem, tradycji, o ponadczasowych wartościach wplecionych w historię narodzin Dzieciątka w betlejemskiej stajence.
 • Jesienny miesiąc - listopad obfitował w wiele uroczystości, ciekawych zabaw, zajęć oraz spacerów i wycieczek.
  Świętowanie urodzin Roksanki, Oli, Kornelki, Ewy i Miłoszka.
  392021
 • "Opowieści o chlebie" to cykl lekcji zwiazanych  z etapami produkcji chleba – od ziarna do chleba. Podsumowaniem  wiadomości była przedświąteczna wyprawa uczniów klas III a i III b wraz z wychowawczyniami: p. J. Cygan oraz p. B. Mrozińską do piekarni p. Piotra Jagieły w Ręcznie.
 • mikołaj clipPoprószyło śniegiem, więc Mikołaj zdążył na czas. 6 grudnia radośnie witany pojawił się w szkole. A z nim wór pełen prezentów i niespodzianek dla wszystkich uczniów. Mikołaj z uroczymi Śnieżynkami zajrzał do każdej klasy. Były wierszyki, piosenki, śmiech i dużo radości. Dziękujemy za wizytę, wspaniałą atmosferę i zapraszamy sympatycznego Mikołaja za rok.
 • Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w Halowych Mistrzostwach LZS woj. łódzkiego w lekkoatletyce szkół podstawowych i gimnazjalnych w Spale. Julia Stępień z kl. VI zajęła I miejsce w skoku w dal. II miejsce na podium wywalczył Michał Hajzler z kl. III gimnazjum w biegu na 1000 m. Znakomite wyniki uzyskała również Maria Zimna z kl. VI, która zajęła II miejsce w biegu na 200 m oraz III w biegu na 60 m. Brązowy medal zdobyła sztafeta dziewcząt szkoły podstawowej 4x200 m w składzie: Maria Zimna, Kinga Babczyńska, Patrycja Stepień oraz Karolina Andre. Uczniów do zawodów przygotowywały: p. Jolanta Patura i p. Elżbieta Stefańska.
 • 28 listopada uczniowie kl. III a i III b wraz z wychowawczyniami p. Jadwigą Cygan oraz p. Barbarą Mrozińską uczestniczyli w wycieczce do  zakładu produkcji bombek w Piotrkowie Tryb. Uczniowie poznali etapy powstawania bombek - formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie, przygotowanie do zapakowania.
 • 3"Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego" Mt16,16 pod takim hasłem odbył się 1 grudnia XXII Rejonowy Konkurs Biblijny w Radomsku. Szkołę Podstawową w Ręcznie reprezentowały uczennice klasy V - Emilia Margas i Iga Piątek, które musiały wykazać się znajomością Ewangelii wg świętego Mateusza. Uczennice zdobyły wysoko punktowane miejsca i otrzymały dyplomy za udział w konkursie. Dziewczynki przygotowywały się pod okiem nauczycielki religii p. Ewy Pawlikowskiej.
 • Jak co roku w okresie przedświątecznym uczniowie szkoły, nauczyciele i pracownicy spotkali się na uroczystym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Była to bardzo podniosła i radosna uroczystość.
 • 19 grudnia 2015r. w siedzibie LZS w Łodzi odbyło się podsumowanie roku sportowo – turystycznego Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego. W czasie spotkania p. J. Patura odebrała puchar za zajęcie V miejsca w rywalizacji sportowej w woj. łódzkim w 2015 r. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
 • Od 26 listopada do 4 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na "Górę Grosza- 2015". Akcję tę już po raz 16 zorganizowało Towarzystwo "NASZ DOM" towarzystwonaszdom.pl.
 • "Dobroć jest czymś bardzo prostym:
  być zawsze do dyspozycji drugich,
  nigdy nie szukać samego siebie"
  Dag Hammarskjold

  Okres Bożego Narodzenia to czas kiedy bardziej myślimy o innych i budzi się w nas chęć pomagania. W tym roku samorządy szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowały pomoc dla Domu Dziecka w Piotrkowie Tryb.
 • O ogromnym znaczeniu mądrej przyjaźni, o tym, że warto pokonywać swoje słabości choćby małymi kroczkami przekonały się dzieci klasy II B SP, które wraz z wychowawcą p. Barbarą Mrozińską wybrały się na film "Dobry Dinozaur" do kina w Piotrkowie Tryb. Dla większości dzieci było to ogromne przeżycie, dla niektórych wręcz nowe doświadczenie. W ramach tej wycieczki dzieci odwiedziły również planetarium w I LO im. Bolesława Chrobrego. Wrażenie jakie wywarła na nich możliwość oglądania nieba, konstelacji gwiazd, różnych gwiazdozbiorów było ogromne. Jeszcze długo z wypiekami na twarzy wspominały Wielką Niedźwiedzicę czy gwiazdę polarną. Gratulujemy udanej wycieczki. Piękny i mądry prezent mikołajkowy!
  DSC02099 DSC02100 DSC02115
 • Dzyń, dzyń, dzyń, słychać dzwonki sań a w saniach nikt inny, jak tylko Św. Mikołaj. Nie zapomniał o naszej szkole. 7 grudnia wszyscy uczniowie, a nawet nauczyciele zostali obdarowani słodkimi upominkami pochodzącymi wprost z worka św. Mikołaja. A wszystko za sprawą Rady Rodziców . To jej członkowie sprawili, że Święty się u nas pojawił i choć wyglądał jakby trochę znajomo, to sprawił radość zarówno tym najmłodszym, jak i najstarszym uczniom. Dziękujemy Ci św. Mikołaju !
   IMG 2552 IMG 2510 IMG 2460
 • Uczniowie Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Ręcznie od kilku dni mogą korzystać z nieograniczonego dostępu do jabłek. Stało się to dzięki współpracy szkoły z Agencją Rynku Rolnego w Łodzi. W ramach tej współpracy szkoła otrzymała tonę pięknych, dorodnych jabłek z gospodarstwa ogrodniczego pana Zbigniewa Ciapy z miejscowości Olszowa Wola k/Rawy Mazowieckiej. Dzięki tej akcji szkoła realizuje program zdrowego żywienia zawarty w Szkolnym Programie Profilaktycznym.
  j1 j4
  j2 • Po raz pierwszy w tym roku szkolnym ( 23 listopada ) uczniowie klas I-III pod opieką swych wychowawczyń wyruszyli do Piotrkowa Trybunalskiego, do teatru w MOK-u. Tam aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia zaprosili małych widzów do ekscytującej wędrówki w świat baśni Dalekiego Wschodu. Odważny i szlachetny Sindbad porywa dzieci w niesamowitą podróż. W poszukiwaniu sposobu zdjęcia zaklęcia rzuconego na swego brata przez złego Dżina. Dzięki swej mądrości i przebiegłości żeglarz pokonuje wszelkie przeciwności losu i zwycięża. Sindbad może stać się dla widzów wzorem do naśladowania, a morały zawarte w jego licznych przygodach pokazują, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem.
 • Listy do Św. Mikołaja
  Pisanie listów staje się dzisiaj niemodne. Jednakże uczniowie naszej szkoły, nawet ci najmłodsi, nadal pielęgnują ten piękny zwyczaj pisząc listy do Św. Mikołaja i to nie tylko po polsku.
  Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy IIA i IIB szkoły podstawowej samodzielnie wykonali i ozdobili koperty, a następnie napisali listy po angielsku. Wszystkie zostały wysłane do Rovaniemi w Finlandii, gdzie znajduje się poczta Św. Mikołaja. Teraz pozostaje już tylko cierpliwie czekać...
  A oto adres Św. Mikołaja dla tych, którzy jeszcze chcą wysłać listy:

  SANTA CLAUS
  ARCTIC CIRCLE
  96630 ROVANIEMI
  FINLANDIA
  IMG 2310 IMG 2312
 • 18.12. 2014 r. uczniowie na zajęciach w - f zdobywali kolejną sprawność tj. gimnastyk. 25 uczniów bardzo dobrze poradziło sobie z zadaniami jakie czekały na nich na hali sportowej. gościem na tych zajęciach był dyrektor p. Józef Korpas, który wręczył uczniom legitymacje - książeczki Małego Mistrza.
 • 15 grudnia grupa uczniów z klasy II realizująca projekt edukacyjny "Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych" odwiedziła wychowanków Domu Dziecka w Piotrkowie Tryb. Na miejscu przekazali na ręce pani Dyrektor dary, zebrane wśród uczniów naszej szkoły i przeszli do grupy najmłodszych dzieci, by razem pobawić się i poczytać książeczki.
 • Uczniowie klasy I Publicznego Gimnazjum zostali laureatami XV Powiatowego Konkursu Literackiego pn. ''Kapsuła czasu – list do przyszłości". III nagrodę zdobył Bartosz Żak,wyróżnienie otrzymała Katarzyna Cieślik. Uczniowie prace konkursowe pisali pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Jadwigi Korpas.
 • W Dniu Profilaktyki Szkolnej – 12 grudnia 2014 roku w ekopracowni odbyły się lekcje interaktywne dla klas 0 - III i IV - VI szkoły podstawowej, wprowadzające zagadnienia zdrowego trybu życia oraz racjonalnego odżywiania. Uczniowie poznali zasady kulturalnego zachowania przy stole, prawidłowego odżywiania, efektywnej i bezpiecznej pracy w kuchni oraz właściwego przechowywania żywności.
 • 12.12.2014 r. w PZSG w Ręcznie odbył się już tradycyjnie Dzień Profilaktyki Szkolnej pod hasłem: „Twoje życie – Twój wybór". Dla uczniów szkoły podstawowej przygotowano warsztaty „Od czego zacząć?" przeprowadzone przez trenerów uzależnień z Pracowni Doskonalenia Zawodowego „Meritum" z Krakowa.
 • Dnia 25 listopada w Punkcie Przedszkolnym w grupie 3 - 4 latków obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.   W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione misie, o których opowiadały ciekawe historie.
 • Mikołajki 2014 roku w naszej szkole obfitowały w niespodzianki... Pierwszą z nich była wizyta Świętego Mikołaja u maluchów(od przedszkolaków do uczniów klasy III). Wszystkie dzieci, nawet mniej grzeczne, otrzymały upominki. Aby uwiecznić ten moment każda klasa pozowała do zdjęcia z Mikołajem                       i towarzyszącymi mu Aniołkami. Następną atrakcją było spotkanie z bohaterami baśni muzycznej "Mikołaj spełnia sny". Dzięki aktorom łódzkiego teatru" Muza" dzieci mogły przenieść się w miejsce, gdzie przygotowywane są dla nich świąteczne prezenty. W Krainie Świętego Mikołaja figlarne skrzaty Maniek          i Gutek pakowały upominki.
 • mikolajkiA jednak Mikołaje są na świecie! Nie rozczarowali się ci, którzy wierzą w św. Mikołaja. Długo oczekiwany, szczególnie przez najmłodszych, przybył do nas dzisiaj z workiem pełnym niespodzianek. Zapraszany do każdej klasy, chętnie obdarowywał wszystkich słodyczami, tylko czasami niektórym pogroził rózgą. Były wierszyki, piosenki, prezenty i mnóstwo radości. Każde spotkanie uwieńczone było wspólną fotografią, podziękowaniami i obietnicą, że spotkamy się za rok.
 • 18.12.2013r. w Publicznym Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Ręcznie odbyła się szósta edycja Gminnego Konkursu Historycznego, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Renesans okresem rozwoju kultury europejskiej i polskiej". W finale konkursu rywalizowali ze sobą reprezentanci szkół wytypowani w drodze eliminacji szkolnych. Poziom wiedzy był wyrównany. Ostatecznie pierwszą nagrodęotrzymali ex aequo: Katarzyna Cieślik ze Szkoły Podstawowej w Sobnicy i Maciej Mazurek reprezentujący Szkołę Podstawową w Ręcznie. II miejsce zajął Rafał Szopa, natomiast III zdobyły ex aequo: Urszula Margasz PSP w Ręcznie oraz Paulina Krasoń z SP w Stobnicy.
 • 14 grudnia 2013r. w siedzibie LZS w Łodzi odbyło się podsumowanie roku sportowo - turystycznego Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego. Podczas spotkania w-ce dyrektor p. Irena Chmielewska odebrała puchar, którym wyróżniono Gimnazjum w Ręcznie. Szkoła zajęła III miejsce w rywalizacji sportowej w woj. łódzkim w 2013 r. Uczniom – sportowcom oraz nauczycielkom wychowania fizycznego p. Elżbiecie Stefańskiej oraz p. Jolancie Patura składamy gratulacje i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
 • Od 26 listopada do 6 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na "Górę Grosza - 2013". Akcję tę już po raz 14 zorganizowało Towarzystwo "NASZ DOM". W ciągu 3 tygodni uczniowie Samorządu Szkolnego - szkoły podstawowej i gimnazjum zbierali pieniądze, a potem nastąpiło wielkie liczenie Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza "góra grosza" z dnia na dzień się powiększała! Zebraliśmy10 688 monet to jest 426,47 zł. Najwięcej pieniędzy zebrali uczniowie klasy IV – 78,17 i klasy I ( szkoły podstawowej) – 75,31zł.
 • Po wyjściu najmłodszych uczniów z Miejskiego Ośrodka Kultury w Przedborzu, którzy uczestniczyli w przedstawieniu "Cztery łapy", miejsca na widowni wypełniły się uczniami klas IV - VI i I gimnazjum. Aktorzy teatru Kalliope zaprezentowali im spektakl pt. "W drodze na Olimp, czyli mity i legendy greckie", oparty na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków.
 • Dnia 9.12.2013 r. uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej pod opieką swoich wychowawczyń udali się do MDK w Przedborzu na spektakl teatralny pt. „Cztery łapy", oparty na motywach lektury J.Grabowskiego pt. „Puc, Bursztyn i goście".
 • 6 grudnia 2013r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia, który upłynął pod hasłami: w klasach 0-III „Żyj zdrowo i bezpiecznie", w klasach IV –VI „Bądź tolerancyjny", natomiast w gimnazjum „Uzależnieniem powiedz: NIE!" Uczniowie uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych, warsztatach i prelekcjach. Ważnym punktem tego dnia były spotkania z terapeutami uzależnień. Uczniowie klas IV – VI i gimnazjum uczestniczyli w prelekcjach i warsztatach przeprowadzonych przez wyjątkowych gości: panią Dorotę Dziedzic – Piekarz – pedagoga, instruktora terapii uzależnień, pana Piotra Kulpę oraz pana Roberta Tekieli - terapeutę uzależnień, dziennikarza, publicystę.
 • mikołaj-clipI w tym roku Mikołaj nie zapomniał o naszej szkole. Tradycyjnie 6 grudnia pojawił się z workiem pełnym prezentów, wzbudzając ogromną radość uczniów. Św. Mikołaj wraz z uroczymi Śnieżynkami wędrował po szkolnych korytarzach i odwiedzał wszystkie dzieci klas 0 – III, które z wielką niecierpliwością wypatrywały go od samego rana. Dzieci nie kryły nie kryły radości z tej niezwykłej wizyty, zaprezentowały świąteczne piosenki, recytowały wiersze oraz odpowiadały na mnóstwo pytań św. Mikołaja. Śmiechu i radości było wiele.
   
 • W ostatni czwartek tj. 5.12.2013r. odbyły się w Spale Indywidualne Halowe Mistrzostwa LZS woj. łódzkiego w lekkoatletyce. Świetnie spisała się reprezentacja naszej szkoły - uczniowie zdobyli łącznie 7 medali. Sukces tym większy, że w zawodach startowało około 600 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W szkole podstawowej najlepiej spisał się Michał Hajzler, który zajął III miejsce w biegu na dystansie 1000 m, natomiast w gimnazjum – Paulina Andre, która zdobyła I miejsce w skoku w dal. Uczniów do zawodów przygotowywały: p. J. Patura i p. E. Stefańska
 • „Miłość odmienia serca ludzi. Dobro leczy smutek"... to przesłanie towarzyszyło nam podczas apelu bożonarodzeniowego przygotowanego przez klasy V oraz IIIA pod kierunkiem wychowawców Jadwigi Korpas i Jolanty Patura. Piękna kolęda „Jest taki dzień" sprawiła, że nastrój świąteczny udzielił się wszystkim zgromadzonym.
 • puchar
  15 grudnia w siedzibie RW LZS w Łodzi odbyła się uroczystość podsumowania roku sportowo - turystycznego w woj. łódzkim. Podczas spotkania okazałymi pucharami wyróżniono Gimnazjum i Szkołę Podstawową w Ręcznie. Obydwie szkoły zajęły IV miejsce w rywalizacji sportowej w woj. łódzkim w 2012 r. Nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowywali uczniów do zawodów oraz samym uczniom - sportowcom składamy serdeczne gratulacje.
 • 20 grudnia uczniowie klas 0-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Śpiąca królewna" w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa. Spektakl opowiadał o Królewnie, na którą zła wróżka rzuciła klątwę i o sile miłości, która jest w stanie wszystko przezwyciężyć. Dzieci przeżywając przygody bohaterów przedstawienia wraz z nimi tańczyły, klaskały i naśladowały różne odgłosy.
 • 6 grudnia 2012 r. w obiekcie Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Indywidualne Halowe Zawody LZS woj. Łódzkiego w LA dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum. Świetnie spisała się uczennica klasy VI Małgorzata Dura, która w biegu na dystansie 200 m wywalczyła III miejsce na podium. Uczennicę do zawodów przygotowywał p. Paweł Chojnacki.
 • mikołaj2
  Tradycyjnie 6 grudnia do szkoły zawitał długo oczekiwany gość – święty Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Najwięcej emocji wzbudził wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy wypatrywali go od samego rana, nasłuchiwali kroków, głośnego ho.. ho... hoo.. i dźwięku dzwonków. Mikołaj zaglądał do każdej klasy, dla nikogo nie zabrakło prezentów i słodyczy, które wręczał przy pomocy Śnieżynek. Dzieci w zamian, najpiękniej jak potrafiły, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Gimnazjaliści również nie ukrywali zadowolenia z wizyty gościa. Były żarty, słodycze, ale niektórym mocno pogroził rózgą.
 • 20 grudnia 2011 r. przedstawiciele samorządów szkolnych Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Ręcznie pod opieką pań: Bożeny Sobczyk i Małgorzaty Łukasińskiej udali się z wizytą do Domu Dziecka w Sulejowie. Już od pierwszych dni grudnia uczniowie gromadzili środki czystości, zabawki i słodycze z myślą o wychowankach Domu Dziecka. Zebrane dary zapakowali w cztery duże pudła, ozdobione własnoręcznie świątecznymi motywami.
 • 14.12.2011r. odbył się finał IV Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum. W tym roku przebiegał on pod hasłem: "Starożytna Grecja i Rzym kolebką dziedzictwa europejskiego".
 • 14 grudnia 2011r. odbył się apel szkolny z udziałem p. Kazimierza Strzelczyka i Jerzego Ożarka, na którym podsumowano realizację programu profilaktycznego. Uczniowie klasy IV przedstawili inscenizację profilaktyczną: „Bajka o królewnie Śnieżce inaczej...", a uczennice klasy VI szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum przedstawiły własną twórczość literacką: wiersze, listy, fraszki, scenki rodzajowe. Laureatom konkursu literackiego i plastycznego wręczono nagrody i wyróżnienia. Zaproszeni goście, nauczyciele, dzieci i uczniowie Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Ręcznie mogli obejrzeć wystawę prac literackich i plastycznych
 • pinokio7.12.2011 r. uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń wyjechali do Przedborza na przedstawienie pt. "Pinokio".
  Spektakl opowiadał o niesamowitych, czasem niebezpiecznych przygodach drewnianego pajaca, który pragnął stać się zwyczajnym dzieckiem. Najmłodsi z dużym zainteresowaniem obejrzeli spektakl, a aktorów nagrodzili gromkimi brawami.
 • W pierwszych tygodniach grudnia Samorząd Uczniowski zainicjował zbiórkę darów na rzecz Domu Dziecka w Sulejowie. Dzięki hojności uczniów udało się zebrać kilka dużych pudełek słodyczy, kosmetyków i artykułów chemicznych.
 • dzwon
  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W szkole już od kilku tygodni odczuwa się tę szczególną atmosferę – przystrojone sale,
  korytarze, tradycyjne choinki wprowadzają, w nadchodzący pełen uroku czas życzeń, spotkań i prezentów. Świątecznym akcentem był również kiermasz bożonarodzeniowy, na którym sprzedawano ozdoby i kartki świąteczne własnoręcznie wykonane przez członków Samorządu Uczniowskiego.
 • Akcja Góra Grosza w tym roku była organizowana po raz jedenasty. Organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom" z siedzibą w Warszawie, patronem Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zbiórka groszy zorganizowana była na terenie Publicznego Zespołu
  Szkolno – Gimnazjalnego w Ręcznie, trwała od 22 listopada do 3 grudnia 2010 roku. W tym czasie wspólnie zebraliśmy kwotę: 218, 98 zł.
 • 6 grudnia zawitał w naszej szkole ulubieniec wszystkich dzieci - święty Mikołaj z liczną świtą Śnieżynek. Wesoły orszak wędrował po szkole, pobrzękując dzwonkiem i wzbudzał powszechną radość.
 • 23 listopada ruszyła 10. edycja akcji Góra Grosza, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
  Zbiórkę pieniędzy przeprowadził samorząd Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

e-Dziennik

librus

Stan jakości powietrza

Podręczniki 2022/23

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk