SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

 • 1a.JPG
 • 2a.JPG
 • 4a.JPG
 • 5.JPG
 • 636-1.jpg
Filtr
 • „Hej pasterze, pasterze!" - słowami tej mniej znanej pastorałki rozpoczął się 8 stycznia "Wieczór kolęd i pastorałek" w Zespole Szkół w Ręcznie. Na tegoroczne, tradycyjne już siedemnaste spotkanie z najpiękniejszymi polskimi kolędami licznie przybyli mieszkańcy gminy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Swoją obecnością zaszczycił nas starosta powiatu piotrkowskiego p. Stanisław Cubała, wice wójt Gminy Ręczno p. Marcin Kusa, proboszcz parafii ksiądz Jerzy Grąbkowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców PZSG w Ręcznie p. Izabela Jagieło. Ten niedzielny, kolędowy wieczór to element żywej tradycji chrześcijańskiej, to nasze dziedzictwo kulturowe podkreślił dyrektor p. Józef Korpas witając gości i rozpoczynając program.
 • Kreatywnie, twórczo i radośnie było na zajęciach w grudniu. Przedszkolaki ozdabiały choinkę zawieszając na jej gałązkach bombki i własnoręcznie wykonane łańcuchy.
  11a1c
 • Duży sukces odniosła uczennica klasy II Gimnazjum w Ręcznie Katarzyna Cieślik, która w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z Języka Niemieckiego – na poziomie etapu rejonowego uzyskała 73pkt./80pkt., czyli 91,25% i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Wynik naszej uczennicy był czwartym w grupie 50 osobowej. Gratulujemy dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów. Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Renata Bukacka – nauczyciel języka niemieckiego.
  IMG 2963 1 crop IMG 2961 crop
 • 21 stycznia 2016r. w Punkcie Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
  Do przedszkola licznie przybyli zaproszeni przez dzieci babcie i dziadkowie. Pan dyrektor Józef Korpas i pani wicedyrektor Irena Chmielewska swoją obecnością uświetnili to wyjatkowe spotkanie.
  Szczególnym prezentem dla gości był występ ich wnuków, które z wielkim przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie otrzymali także własnoręcznie wykonane upominki i laurki.
  IMG 2861 IMG 2901 IMG 2933
 • 15 stycznia 2016r. odbył się w Szydłowie XV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.
  W przeglądzie wzięły udział uczennice naszej szkoły. Małgorzata i Aleksandra Dura zdobyły I-miejsce
  w kategorii duety - gimnazjum. Gratulujemy!
  Do konkursu uczennice przygotowała p. J. Pakosz - Kowalska.
  DSC02160 DSC02139 DSC02145
   
 • W dniu 10 stycznia w Publicznym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Ręcznie odbyła się tradycyjna uroczystość bożonarodzeniowa Wieczór Kolęd, która corocznie organizowana jest dla rodziców uczniów naszej szkoły.
  W tym roku oprócz rodziców swoja obecnością zaszczycili: poseł na sejm RP Pani Elżbieta Radziszewska, wójt gminy Ręczno Pan Piotr Łysoń oraz proboszcz parafii w Ręcznie ksiądz Jerzy Grąbkowski.
 • Tradycyjnie w naszej szkole odbyły się dwa konkursy o tematyce bożonarodzeniowej, których głównym celem było zachęcenie uczniów do kultywowania obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie talentów artystycznych naszych uczniów.Konkurs odbył się w dwóch kategoriach:
  NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA
  NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA
 • wośp
  Uczniowie naszej szkoły znów kwestowali na rzecz WOŚP.
  19 wolontariuszy: Franciszek Wroński, Aleksandra Zalas, Joanna Flasz, Żaneta Łysoń, Martyna Kulikowska, Paulina Krasoń, Michał Hajzler, Agnieszka Faryś, Daniel Krasoń, Monika Ziółkowska, Natalia Sala, Paulina Cygan, Urszula Margas, Rafał Sala, Ewelina Krawczyk, Weronika Kulikowska, Klaudia Purgał, Edyta Skalska i Nikola Szacińska z naszego gimnazjum wzięło udział w 24 finale WOŚP. Razem uzbierali kwotę 5 247,88 zł. ( pięć tysięcy dwieście czterdzieści siedem złotych i osiemdziesiąt osiem groszy).
  Działalność charytatywna i pomoc innym jest bliska naszej młodzieży, co roku angażujemy się w tego typu akcje. Jeden człowiek nie zdziała wiele, ale razem możemy przenosić góry!
                                                                                              
                                                                                                               Przygotowała: Renata Bukacka
 • W tym roku obchody święta Babci i Dziadka w Naszej Szkole obchodziliśmy przez kilka dni - od 20 do 23 stycznia. Występy dzieci, począwszy od punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych, a skończywszy na klasach I-III, stanowiły prawdziwy pokaz dziecięcych talentów. Dziadkowie, którzy w odpowiedzi na zaproszenie, tak licznie przybyli, mogli ujrzeć swoje wnuczęta jako piosenkarzy, tancerzy i aktorów.
 • 18 stycznia br. zgodnie z tradycją odbył się w Publicznym Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Ręcznie kolejny, już piętnasty, Wieczór Kolędowy. Uroczystość, która jest związana z okresem świąt Bożego Narodzenia była przygotowywana przez uczniów klasy II gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego „Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych – Jasełka" pod kierunkiem nauczycieli: p. Małgorzaty Łukasińskiej i p. Ewy Pawlikowskiej.
 • Od 26 listopada do 6 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na "Górę Grosza- 2014". Akcję tę już po raz 15 zorganizowało Towarzystwo "NASZ DOM". Dzięki prowadzonej akcji mogliśmy zdobyć nowe doświadczenia, poznać lepiej uczniów, wesprzeć szczytny cel, mogliśmy również przekazać uczniom różne wartości, np. replicawatches co to znaczy być szczerym i otwartym na cudze nieszczęście.
 • 16 stycznia br. odbył się XIV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szydłowie. Duży sukces w tym przeglądzie odniosły uczennice kl. II Gimnazjum w Ręcznie Aleksandra i Małgorzata Dura, które                 w kategorii duetów zajęły I miejsce.

 • WOŚP-2015
  14 wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum w Ręcznie kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 23. Finału. W minioną niedzielę (11 stycznia) Orkiestra zagrała dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Do puszek naszych wolontariuszy, którzy kwestowali w Ręcznie oraz Piotrkowie Tryb., trafiła kwota: 3285,03 zł i srebrna obrączka.
 • Nawracajcie się, bo blisko jest królestwo niebieskie - pod takim hasłem przebiegał finał diecezjalny XIX Konkursu Wiedzy Biblijnej, do którego zakwalifikowała się uczennica klasy V – Urszula Margas.
  Finał tegorocznych biblijnych zmagań odbył się 16 stycznia w Częstochowie. Wzięło w nim udział 29 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych i rejonowych.
 • Sukcesem zakończył się I Przegląd Kolęd i Pastorałek „Kolędować Małemu", który odbył się 19 stycznia 2014r. w MOK w Przedborzu.
  W przeglądzie wzięło udział 6 duetów, 14 solistów i 4 zespoły. Szkołę Podstawową w Ręcznie reprezentowały 4 uczennice, które zdobyły uznanie jury konkursu. I miejsce wyśpiewał duet z kl. II - Karolina Kurkowska i Patrycja Stępień, które  wykonały dwie kolędy: „Biała Ziemia" i „Kolęda góralska".   Wyróżnienie otrzymała Urszula Margasz klasy V, która zaprezentowała utwory: „Złota Jerozolima" i Zaśnij dziecino".
  Uczennice do konkursu przygotowywały:p. Jadwiga Cygan oraz p. Beata Łysoń
 • 16 stycznia dzieci z klas "0" A i B składały swym Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Były wiersze, piosenki oraz samodzielnie wykonane upominki. Program artystyczny i życzenia wzruszyły miłych gości.
 • III miejscew kategorii duetów zajęły uczennice klasy I gimnazjum Aleksandra i Małgorzata Duraw XIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 10 stycznia 2014r. w Szydłowie. W konkursie wzięło udział blisko 300 wykonawców z całego regionu.
 • 3260,94 zł - taką kwotę zebrali wolontariusze z naszej szkoły na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
  W tegorocznym XXII Finale kwestowało 21 uczniów gimnazjum nie tylko na terenie gminy Ręczno, ale również w Piotrkowie Tryb. Tym razem celem zbiórki jest zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
 • wieczor-koleda2
  Nierozłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia jest zwyczaj śpiewania kolęd i pastorałek, przygotowywania szopek, składania życzeń. Kultywując te tradycje, od kilkunastu już lat w Publicznym Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Ręcznie, uczniowie i nauczyciele przygotowują Wieczór Kolędowy.
  W późne niedzielne popołudnie, 12 stycznia 2014r., świątecznie ozdobiona hala sportowa stała się miejscem wspólnego spotkania – uczniów, rodziców i mieszkanców gminy.

 • 30 stycznia br. w Stobnicy odbył się II etap gminnego konkursu historycznego pn. "Polska droga do niepodległości 1795-1918" dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów, wyłonionych podczas eliminacji pisemnych: Agnieszka Faryś, Adrian Krasoń z klasy V oraz Hubert Guziak z klasy VI, którzy wykazali się znakomitą znajomością historii naszego kraju. I miejsce zdobyła Agnieszka Faryś.
 • 23 stycznia do naszej szkoły przybyli Dziadkowie i Babcie uczniów klasy I -III. Miłych gości powitał dyrektor szkoły p. Józef Korpas, złożył serdeczne życzenia, następnie oddał głos młodym artystom.
 • 22 stycznia 2013r. w PZSG w Ręcznie odbył się apel poświęcony 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Gościem na apelu był były dyrektor szkoły w Ręcznie, historyk p. Marian Dynarek.
 • 17 stycznia 2013r. 47 osobowa grupa uczniów klasy II A i IIB gimnazjum i kl. V, VI szkoły podstawowej uczestniczyła w wycieczce do Piotrkowa Tryb. Głównym punktem wycieczki był spektakl pt. „Teatralne potyczki" przedstawiony w MOK przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
 • Święta Bożego Narodzenia to ważny moment w tradycji i kulturze. Dla naszej szkoły jest to czas, który samorząd szkolny stara się mocno zaakcentować i podkreślić jego szczególny charakter. W tym roku szkolny z inicjatywy opiekunów samorządu zostały zorganizowane warsztaty artystyczne. Uczniowie biorący w nich udział poznali rożne sposoby wykonywania ozdób świątecznych, w szczególności bombek metodą na karczocha.
 • Koncert kolęd w Publicznym Zespole Szkolno - Gimnazjalnym to już świąteczna tradycja. W tym roku również w murach naszej szkoły rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. 13 stycznia w niedzielny wieczór na wspólne kolędowanie licznie przybyli mieszkańcy gminy Ręczno. Dyrektor p. Józef Korpas serdecznie przywitał przybyłych na koncert gości, wśród których znajdowali się m.in. wójt p. Piotr Łysoń, przewodnicząca Rady Rodziców PZSG w Ręcznie p. Małgorzata Woźnica oraz proboszcz tutejszej parafii ks. Jerzy Grąbkowski. Jak co roku nie zabrakło również absolwentów, którzy chętnie uczestniczą w tych spotkaniach.
 • WOSPWOŚP gra dziś po raz 21. Już od rana uczniowie naszej szkoły kwestowali na terenie Ręcznie i w Piotrkowie Trybunalskim na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów. Do puszek naszych wolontariuszy trafiła niebagatelna kwota: 1855 zł i obca waluta. W tegorocznym XXI Finale kwestowali: Karolina Mirż, Julia Pawulska, Sylwia Strzelczyk, Erwin Grodek, Klaudia Zawłocka, Karolina Stępień, Patrycja Wilczyńska, Violetta Stobiecka, Sylwia Woźniak, Weronika Stańczak, Patryk Łysoń
 • 11 stycznia 2013r. w Radomsku odbyły się eliminacje rejonowe XVIII Konkursu Biblijnego „Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie" (J 11,25)Szkołę Podstawową w Ręcznie reprezentowały dwie uczennice z klasy IV - Maja Piątek i Urszula Margas. Ula wykazała się doskonałą znajomością Ewangelii według św. Jana i zajęła II miejsce. Sukces jest motywacją do wytężonęj pracy zarówno uczennicy jaki i katechetki p. Ireny Łydżby - Ludwikowskiej, ponieważ 18 kwietnia Ula będzie reprezentowała szkołę w Częstochowie podczas finałowego etapu diecezjalnego. Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Sukcesem zakończył występ chóru szkolnego w kolejnej XII edycji Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie. Chór, podobnie jak w ubiegłym roku, świetnie się zaprezentował i pastorałką "Złota Jerozolima i Biedne Betlejem" wyśpiewał III nagrodę w kategorii – zespoły wokalne gimnazjum. Specjalne wyróżnienie otrzymała Patrycja Stępień ucz. klasy II szkoły podstawowej. Wykonawców do przeglądu przygotowywała nauczycielka muzyki p. Justyna Pakosz - Kowalska. Serdecznie gratulujemy.
 • Uczniowie oraz pracownicy PZSG w Ręcznie włączyli się do pomocy na rzecz odbudowy szkoły w Gorzkowicach, która została zniszczona w wyniku pożaru. Przypomnijmy: 13 listopada ogień strawił poddasze, bibliotekę, niektóre pracownie, wyposażenie oraz pomoce szkolne. Wiele klas na niższych piętrach czeka kapitalny remont. Aby pomóc Gorzkowicom w jak najszybszej odbudowie zniszczeń po pożarze, w naszej szkole zorganizowano zbiórkę pieniędzy. Zebrano w sumie 1051 zł, które wpłacono na specjalne konto.
 • 24 i 25 stycznia odbyły się okolicznościowe spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem wychowawców. W tych dniach dzieci z klas "0" - III dziękowały swym ukochanym Babciom i Dziadkom za opiekę i miłość.
 • I, II i III nagrodę zdobyły solistki i chór szkolny w XI Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szydłowie, który odbył się 20 stycznia 2012r. Sukces tym większy, że w konkursowych szrankach stanęło około 300 wykonawców, reprezentujących szkoły powiatu piotrkowskiego. Szkoła w Ręcznie okazała się najlepsza w dwóch kategoriach:Emilia Margas z kl. "0"zajęła I miejsce w kategorii soliści kl. I - III szkół podstawowych. II miejsce zdobyła Karolina Sobczyk z kl. II A kategorii soliści klas gimnazjalnych, natomiast III miejsce wyśpiewał chór szkolny w kat. zespoły wokalno - instrumentalne.
 • 6.01. 2012r. w święto Trzech Króli w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Ręcznie rozbrzmiały bożonarodzeniowe pieśni. Na tradycyjny już Wieczór Kolęd licznie przybyli mieszkańcy gminy, by jeszcze w świątecznym, niepowtarzalnym nastroju wysłuchać koncertu znanych kolęd i pastorałek. Wśród zaproszonych gości wieczoru byli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Ręczno p. Piotr Łysoń, przewodniczący Rady Gminy p. Mirosław Zawada, przewodnicząca Rady Rodziców PZSG w Ręcznie p. Małgorzata Woźnica, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Ręczno p. Piotr Łuksiński oraz Ksiądz Proboszcz Jerzy Grąbkowski.
 • „Przybieżeli do Betlejem" - słowami tej znanej kolędy rozpoczął się 16 stycznia "Wieczór kolęd i pastorałek" w Zespole Szkół w Ręcznie. Na tegoroczne spotkanie z kolędą przybyło liczne grono zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów. To znak, że uroczystość na stałe wpisała się w życie mieszkańców naszej miejscowości.
 • 13 stycznia chór szkolny zdobył III nagrodę w X Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szydłowie. Chór pod kierunkiem p. Justyny Pakosz – Kowalskiej zaprezentował pastorałkę „Północ już była". Przegląd odbywa się pod patronatem medialnym tygodnika „Ziemia Piotrkowska" i Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Łodzi
 • wosp
  9 stycznia znów zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. XIX Finał wystartował tym razem na Śląsku w zabytkowej zabrzańskiej kopalni. Już od rana wolontariuszki z naszego gimnazjum: Martyna Ośmiałowska, Paulina Niemczyk, Magda Świderska, Monika Sitkowska, Magda Stępień, Alicja Maciejewicz oraz Katarzyna Trędakwestowały na ulicach Ręczna i Piotrkowa Trybunalskiego. Dzięki hojności mieszkańców łącznie do ich puszek trafiło 868,19 zł. Ta kwota zasiliła konto WOŚP i zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do diagnozowania i leczenia dzieci z chorobami nerek i układu moczowego.
 • finałWOŚP
  Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie PZSG w Ręcznie kwestowali na ulicach Ręczna i Piotrkowa Tryb. na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godz. 16.00 pieniądze zbierane były również w sali gimnastycznej PZSG, gdzie odbywał się uroczysty Wieczór kolęd i pastorałek.
  Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i hojności ludzi wspierających fundację Jurka Owsiaka w dniu 10 stycznia 2010 r do puszek trafiło: 1339,59 zł, 1 dolar i 2 centy.  W tegorocznym XVIII Finale kwestowały: Michalina Wojtyła, Martyna Liwińska, Żaneta Jasińska, Joanna Lasek, Marika Kowalska, Magda Sztark, Kinga Korpas, Ola Filocha oraz Patrycja Migocka pod opieką p. Lidii Krasoń, p. Renaty Purgał oraz p. Beaty Widulińskiej
 • Niezapomniane przeżycia związane z tradycją świąt bożonarodzeniowych pozostaną na długo w pamięci mieszkańców gminy, którzy uczestniczyli w tradycyjnym już „Wieczorze Kolęd i Pastorałek". Uroczystość, która odbyła się w niedzielę 10.01 w szkolnej sali gimnastycznej, pozwoliła przeżyć nastrojowy wieczór z najpiękniejszymi polskimi kolędami.
 • 16 grudnia w Szydłowie odbył się VIII Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem medialnym tygodnika Ziemia Piotrkowska. Celem konkursu było m. in. zachęcenie do kultywowania tradycji bożonarodzeniowych w życiu codziennym oraz wyszukiwanie i promocja młodych talentów.
 • W drugą niedzielę stycznia znów zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. To już XVII Finał tej największej medialnej akcji charytatywnej na świecie. W tym roku Orkiestra zagrała dla dla dzieci z problemami nowotworowymi, to dla nich zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.
 • poisentiaMaleńka Miłość w żłobie śpi...
  Kolędowanie to niezwykły element żywej tradycji i kultury naszego kraju, to nasze dziedzictwo kulturowe, dlatego tradycyjnym zwyczajem, w niedzielny wieczór tj. 11 stycznia, rozbrzmiały w naszej szkole bożonarodzeniowe pieśni. Świątecznie ozdobiona sala gimnastyczna stała się miejscem wspólnego spotkania – uczniów, rodziców i mieszkańców gminy.

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

e-Dziennik

librus

Podręczniki 2021/22

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk