SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

 • 1a.JPG
 • 2a.JPG
 • 4a.JPG
 • 5.JPG
 • 636-1.jpg
Filtr
 • Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. W to listopadowe święto wspominamy tych, których nie ma już wśród nas. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, które są symbolem wieczności i pamięci. Dlatego corocznie w ostatnie dni października, uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli odwiedzają cmentarz parafialny oraz plac przykościelny, by uporządkować mogiły żołnierskie i pomniki poświęcone pamięci poległych w obronie Ojczyzny. Są to miejsca o symbolicznym wymiarze, przypominają o historii naszego regionu, o patriotyzmie wielu, czasami bezimiennych, bohaterów.
 • 27 października 2016r. 31 uczniów klasy I a i I b gimnazjum złożyło przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowanie odbyło się w obecności dyrektora p. Józefa Korpasa, wychowawczyń p. Aurelii Kusa i p. Beaty Widulińskiej, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości – przewodniczącej Rady Rodziców p. Izabeli Jagieło i proboszcza parafii w Ręcznie ks. Jerzego Grąbkowskiego. Symbolicznego pasowania pierwszoklasistów dokonał dyrektor szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe imienne akty ślubowania oraz czapkę żakowską.
 • kwiaty DEN"Dziękujemy za wiedzę, za trud, za serce"- to słowa przewodnie tegorocznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanej przez samorząd szkolny. "Wdzięczne basałyki " dziękowały swym nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Przygotowana w konwencji lekcji pół żartem pół serio część artystyczna była świetną okazją, by wyrazić uznanie, szacunek i zwyczajnie podziękować za każdy dzień, nowe umiejętności i wiedzę oraz za okazywane zrozumienie i serce.
 • 8"Kto warzywa je, owoce, ten przesypia całe noce.
  Wstaje rześki, pełen werwy, skacze, biega wciąż bez przerwy.
  W szkole piątki otrzymuje. Nie jest słaby, nie choruje!"
  Na potwierdzenie tych słów uczniowie PZSG w Ręcznie przygotowali wystawę koszy z warzywami i owocami. Znalazło się w nich wszystko, co o tej porze roku można znaleźć w przydomowych ogródkach i sadach. Wystawa była wynikiem międzyklasowego konkursu na "Najpiękniejszy kosz pełen witamin" zorganizowanego przez samorząd szkolny.Niestety, powołana do oceny komisja konkursowa nie była w stanie wyłonić zwycięzcy. Kosze są tak piękne, pomysłowe i wykonane z takim zaangażowaniem, iż nagrodzone zostaną wszystkie klasy biorące udział w konkursie.
 • 7.10.2016 r. w Kleszczowie odbył się I rzut Ligi Lekkoatletycznej Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tych zawodach i odnieśli duże sukcesy
  I miejsce w biegu na 60 m - Maria Zimna kl. VI
  I miejsce w biegu na 1000 m - Michał Hajzler kl. III
  I miejsce w skoku wzwyż – Wiktor Balcerek kl. III
  II miejsce w pchnięciu kulą – Klaudia Flejterska kl. II A
  III miejsce w skoku w dal – Mateusz Pięta kl. III
  III miejsce sztafeta szwedzka dziewcząt SP – M. Zimna, M. Stępień z kl. VI, K. Andre oraz J. Zalas z kl. V.
 • Wspólne zabawy, gry, wycieczki, zajęcia plastyczne, muzyczne i ruchowe oraz uroczystości grupowe i szkolne sprzyjały szybkiej adaptacji w przedszkolu i rozbudzały aktywność dzieci.
  Przedszkolaki szukają jesieni.
  11413
 • Dnia 30. 09 2016 r.pierwszoklasiści przeżyli najważniejsze wydarzenie w swoim szkolnym życiu – uroczyste pasowanie na ucznia. Zanim dyrektor dokonał tego aktu dzieci musiały zaprezentować wiadomości i umiejętności, które nabyły w ciągu 30 dni nauki w naszej szkole. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki – po polsku i angielsku co zostało nagrodzone gromkimi brawami.
 • Dnia 29.09.2016 r uczniowie klas pierwszych gimnazjum wyjechali na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwszym punktem był seans filmowy „Nerve”w kinie Helios. Film opowiadał o dziewczynie, która zainstalowała w telefonie grę nie wiedząc, że może ona zagrozić jej życiu i zmienić je na zawsze. Po seansie dziewczyny wraz z wychowawczyniami p. Aurelią Kusa i p. Beatą Widulińską zaprosiły chłopców na pizzę z okazji Dnia Chłopaka.
 • Dzień 27 października 2015 r. był w naszej szkole bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Piotra Szymanka w Ręcznie.
  W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas 0- VI, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych oraz zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady rodziców – Izabela Jagieło i ksiądz Jerzy Grąbkowski.
 • Skład Prezydium Rady Rodziców
  Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Ręcznie
                                                   od dnia 23.10.2015r.


   Izabela Jagieło
  -przewodnicząca
   Mariola Kulikowska- I wiceprzewodnicząca
   Ewelina Kołodziejczyk – II wiceprzewodnicząca
   Justyna Prochoń-Borkowska - sekretarz
   Aleksandra Sobczyk – skarbnik
   Monika Krasoń – członek
   Magdalena Tręda – członek
   Artur Strzelczyk - członek
  IMG 1424 crop • Jest w kalendarzu dzień tylko dla Was. Pod takim hasłem samorząd szkolny przygotował tegoroczne Święto Edukacji Narodowej, obchodzone w naszej szkole w formie uroczystej akademii.
  Spotkali się na niej dyrekcja szkoły i zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.
  Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wyrazili podziękowania dla nauczycieli za trud i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, za uśmiech i dobre słowo, które czasem są ważniejsze, niż dobra ocena, za wsparcie i umiejętność podniesienia na duchu po porażce.
 • Jak co roku samorząd szkolny, a właściwie żeńska jego część zorganizowała apel z okazji Dnia Chłopaka. Ta wesoła uroczystość była wyrazem sympatii i pamięci o męskiej części naszej szkolnej braci.
 • W dniu 25.09.2015 r. w Kleszczowie odbył się I Rzut Ligi LA Zrzeszeniz LZS woj. Łódzkiego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.
  Uczniowie naszej szkoły odnieśli bardzo duży sukces - zdobywając 9 miejsc medalowych.
 • Przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami porządkowali mogiły żołnierskie na cmentarzu parafialnym w Ręcznie oraz pomniki poświęcone pamięci poległych w obronie Ojczyzny. To miejsca przypominające o historii naszego regionu, o patriotyzmie wielu, czasami bezimiennych, bohaterów. Uczniowie uczcili ich pamięć chwilą zadumy, zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów.
 • 29 października 2014 roku 34 uczniów klasy I gimnazjum złożyło uroczyste przyrzeczenie w obecności zaproszonych gości – wójta Gminy Ręczno p. P. Łysonia, przewodniczącego Rady Gminy p. M. Zawady, przewodniczącej Rady Rodziców p. M. Woźnicy, Dyrekcji, Wychowawcy, Grona Pedagogicznego, Rodziców, Koleżanek i Kolegów z klasy II i III. Pierwszoklasiści zobowiązali się rzetelnie wypełniać swoje obowiązki       i godnie reprezentować szkołę wzorową postawą, nauką i zachowaniem.
 • 28.10.2014r. w PZSG w Ręcznie uczniowie klasy Ia i Ib zostali  przyjęci do grona braci uczniowskiej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Ręczno p. Piotr Łysoń, przewodniczący Rady Gminy     p. Mirosław Zawada, ksiądz proboszcz  Jerzy Grąbkowski, przewodniczaca Rady Rodziców p. Małgorzata Woźnica, uczniowie oraz  nauczyciele PSP.
 • Grupa ok. 60 uczniów szkoły w Ręcznie wraz z wójtem gminy Ręczno p. Piotrem Łysoniem, dyrektorem szkoły p. Józefem Korpasem oraz nauczycielami kibicowała piłkarzom GKS Bełchatów w ich kolejnym meczu ligowym z Górnikiem Zabrze. Doping okazał się nad wyraz skuteczny, ponieważ zespół z Bełchatowa pokonał swoich rywali 1:0.
 • Testy sprawnościowe już za nami. Mimo iż nie było łatwo utrzymać się na drążku, pokonać w marszobiegu długi dystans 600 m, to jesteśmy z siebie dumni.
  Mistrzynią w marszobiegu została Julka S. W zwisie na drążku najlepsza była Jagoda S.
 • 20 października czwartoklasiści wraz z wychowawcą i rodzicami spędzili na klasowym ognisku. Ciepły, jesienny dzień zachęcał do zabaw, konkursów i wyścigów. To spotkanie przy ognisku, pełne radości               i swobody, uczniowie będą długo wspominać. Ułożyli nawet krótki rymowany wierszyk.
 • wfos1INFORMACJA O DOFINANSOWANIU ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA
  I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI ZADANIA W RAMACH KONKURSU „MOJA WYMARZONA EKOPRACOWNIA"
  Nazwa zadania: „Utworzenie ekopracowni w Publicznym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym im. Piotra Szymanka w Ręcznie" Wartość ogólna zadania 38 800,00 zł. 
  Wysokość oraz forma dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
  i Gospodarki Wodnej w Łodzi: dotacja w wysokości 36 800,00 zł obejmująca sfinansowanie zakupu wyposażenia ekopracowni. Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „ Moja wymarzona ekopracownia" 2014 r.

  http://www.zainwestujwekologie.pl

 • Niech żyją wszyscy nauczyciele! Takimi słowami Samorząd Szkolny rozpoczął tegoroczny apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku nie zabrakło życzeń i podziękowań dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.
 • Korzystając z przepięknej, słonecznej pogody, uczniowie klasy III a postanowili 9 października opuścić szkolne mury, aby nacieszyć się swoim towarzystwem na łonie natury. Tradycją naszej klasy jest łączenie przyjemnego z pożytecznym, więc rozpoczęliśmy naszą wycieczkę od posprzątania grobu powstańca styczniowego, którym to grobem opiekujemy się od sześciu lat.
 • 10 października 2014 r. uczestniczyliśmy w pieszym rajdzie nad Pilicę. Opiekę nad nami sprawowała nasza wychowawczyni p. Elżbieta Stefańska oraz p. Monika Przewoźnik.
  Celem rajdu było poznanie zakątków naszej gminy oraz jej walorów przyrodniczych, propagowanie turystyki pieszej i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, a przede wszystkim integracja zespołu klasowego.
 • Jak powstaje chleb? Na to pytanie uczniowie klasy III znają już odpowiedź. 5 października 2014roku dzieci odwiedziły piekarnię Pana Piotra Jagieły, który z wielką pasją opowiadał o swojej pracy. Dzieci poznały pomieszczenia, urządzenia i czynności niezbędne do powstania chleba. Dowiedziały się, że pieczywo wypiekane jest tutaj metodą tradycyjną, na naturalnym zakwasie, nie zawiera konserwantów i sztucznych barwników, a więc jest zdrowe.
 • Październik rozpoczął się dla uczniów klasy II S.P. niecodziennymi zajęciami w plenerze. „Tropiciele" musieli sami odnaleźć sekretne miejsce korzystając ze wskazówek zawartych w opisie trasy. Podążając tropem strzałek, odnajdywali listy z zadaniami, pytaniami i zagadkami. Spisali się znakomicie trafiając do punktu docelowego wycieczki, którym było rozpalone przez rodziców ognisko.
 • jablkoOd września bieżącego roku szkolnego uczniowie klas 0-III szkoły podstawowej przystąpili do realizacji rozpoczyna programu "Owoce w szkole". Jego celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie spożycia owoców i warzyw. Uczniowie otrzymują za darmo porcje świeżych owoców: jabłka, gruszki, truskawki, warzyw: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, ogórek oraz przetwory: soki owocowe, warzywne i owocowo-warzywne.
  wiecej
 • 25 października 31 uczniów klasy I gimnazjum złożyło przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ceremonia ślubowania odbyła się w obecności dyrektora p. Józefa Korpasa, wychowawcy p. Lidii Krasoń, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości – wójta Gminy Ręczno p. Piotra Łysonia, przewodniczącego Rady Gminy
  p. Mirosława Zawady, przewodniczącej Rady Rodziców p. Małgorzaty Woźnicy.
 • 25 października 2013r. uczniowie klasy IV, V, VI Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Piotrkowa Trybunalskiego. Program wycieczki był bardzo bogaty i urozmaicony.
 • 23 października 2013r. wybraliśmy się całą klasą do domostwa Mateusza Zamożniewicza. Celem naszej wyprawy było przypomnienie sobie informacji o ziemniaku i poznanie innych ciekawostek o tej roślinie. Po miłym i serdecznym powitaniu, zabraliśmy się do pracy.
 • Do bardzo udanych należy zaliczyć start naszych lekkoatletów w I rzucie ligi LA zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w Kleszczowie. Sportowcy wrócili do szkoły z pięcioma medalami. Złoty medal w biegu sztafetowym 4x100 m zdobyły dziewczęta, natomiast brązowy - drużyna chłopców. Indywidualnie brązowe medale zdobyli: Paulina Andre i Adrian Andre w skoku w dal oraz Ewelina Andre w biegu na 100 m. Uczniów do zawodów przygotowywała Elżbieta Stefańska. Wszystkim naszym lekkoatletom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych, równie udanych startów.
 • DEN13
  14 października to dzień, w którym uczniowie naszej szkoły pragną wyrazić swoim nauczycielom wdzięczność za ich trud i serce. Pragną też przeprosić za swoje niewłaściwe zachowanie.  W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski przygotował uroczystość dla wszystkich pracowników szkoły.
 • Utalentowani uczniowie naszej szkoły mogą poszczycić się kolejnymi sukcesami. III miejsce w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Turystyczno – Przyrodniczej w Przedborzu zajęła solistka Ula Margas z klasy V, a w kategorii zespołów: Aleksandra i Małgorzata Dura oraz akompaniujący im na gitarze elektrycznej Rafał Szopa. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Beata Łysoń. Gratulujemy!
 • 3.10.2013r. odbył się pieszy rajd, w którym uczestniczyli uczniowie klasy V. Trasa rajdu wiodła z Ręczna do Łęgu Ręczyńskiego nad Pilicę. Celem rajdu była integracja zespołu klasowego, poznawanie najbliższych, urokliwych zakątków naszej gminy oraz propagowanie turystyki pieszej wśród uczniów.
 • „Zapracowany chomik" – to tytuł opowiadania H. Zielińskiej, które było inspiracją dla uczniów kl. III PSP w Ręcznie, aby poznać dokładniej charakter i życie chomika. W tym celu uczennica Jagoda Woźnica przyniosła do klasy swojego pupilka, a Ola Idziak książkę, w której były obszerne informacje na temat tego zwierzątka.
 • 24 września 2013 r. 23 uczniów klasy III PSP w Ręcznie wraz z wychowawcą Jadwigą Cygan udało się do piekarni p. Piotra Jagieły w Ręcznie. Właściciel w sposób bardzo przystępny i interesujący zapoznał przybyłych na spotkanie z tradycją piekarni, pracą piekarza i urządzeniami, które służą do wypieku chleba.
 • 25 października br. odbyła się uroczystość przyrzeczenia uczniów klas pierwszych gimnazjum. W skierowanych do uczniów słowach, dyrektor szkoły Józef Korpas podkreślił, jak ważna jest edukacja w życiu młodego człowieka i jak wiele ma do zaoferowania szkoła każdemu, kto chce się rozwijać.
 • 23 października 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Piotra Szymanka w Ręcznie 25 uczniów klasy I ślubowało na sztandar szkoły w obecności dyrektora szkoły p. J. Korpasa, wicedyrektor p. I. Chmielewskiej, wychowawczyni p. K. Lesiakowskiej. Na uroczystości obecni byli również: Wójt Gminy p. P. Łysoń, Przewodnicząca Rady Rodziców p. M. Woźnica, Ksiądz J. Grąbkowski, Rodzice oraz uczniowie klas 0-VI.
 • Dobiegają końca prace przy budowie kompleksu rekreacyjno - sportowego w ramach projektu „Moje Boisko – Orlik 2012". Obiekt zostanie oddany do użytku z niewielkim opóźnieniem, pozostały jeszcze prace wykończeniowe, a już można zobaczyć efekt inwestycji. W maju rozpoczęło się przygotowanie gruntu pod przyszłe boiska. Na plac wjechał ciężki sprzęt i wyrównano teren.
 • Prawdziwie sportowe emocje były udziałem grupy uczniów naszej szkoły, która kibicowała najlepszym piłkarzom świata na wrocławskim stadionie. 16 października młodzi fani futbolu mogli na żywo zobaczyć jak wygląda prawdziwa piłka nożna podczas towarzyskiego meczu Brazylia –Japonia.
 • widze reaguje
  11 października 2012 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim spotkali się z uczniami naszej szkoły w ramach społecznej akcji „Widzę -Reaguję". Policjanci przeprowadzili pogadanki w trzech grupach wiekowych: w klasach 0-III, IV-VI i gimnazjum. Podczas spotkania mundurowi starali uświadomić dzieciom i młodzieży jak ważne jest reagowanie na przejawy przemocy, agresji czy na zachowania patologiczne.
 • kwiaty DEN
  W piątek 12 października uczniowie i nauczyciele z PZSG w Ręcznie obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, kwiaty, wyrazy sympatii ze strony rodziców i uczniów oraz program artystyczny „Jesienny koncert życzeń" przygotowany przez samorząd szkolny pod opieką p. Renaty Bukackiej oraz p. Beaty Widulinskiej. Podczas koncertu popłynęły życzenia wraz z bukietem melodii, wiązanką humoru i odrobiną wzruszenia dla każdego pracownika naszej szkoły.
 • "Gdzie jesteś jesieni?" - pod takim hasłem odbyły się w terenie otwarte zajęcia z udziałem rodziców w II klasie szkoły podstawowej. Uczniowie pokonując trasę do wyznaczonego miejsca, rozwiązywali różne zagadki.
 • 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały swoim kolegom miłą niespodziankę. Oprócz życzeń, dedykowanych piosenek, mogliśmy przekonać się, czy imiona odzwierciedlają charaktery mężczyzn. Czy Adam jest rzeczywiście osobą niezależną o bardzo inteligentnym, analitycznym umyśle? Czy Paweł lubi chodzić własnymi drogami, a Szymon ma dobry charakter z dużym poczuciem humoru? Chłopców o takich imionach jest wielu na pewno jednak każdy z nich jest inny, niepowtarzalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Z życzeniami spełnienia najskrytszych marzeń, wręczone zostały wszystkim chłopcom i panom pracującym w naszej szkole słodkie upominki.
 • wszystkich świetychZbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Czas zadumy i refleksji nad ulotnością życia, wspomnień o Wszystkich, których nie ma już wśród nas. W listopadowej ciszy pochylimy się nad grobami Bliskich, ale również pielęgnujmy pamięć o tych, którzy złożyli swe życie w obronie Ojczyzny. 28 października uczniowie naszej szkoły złożyli wiązanki i zapalili znicze w miejscach Pamięci Narodowej, na grobie patrona szkoły Piotra Szymanka w Bąkowej Górze oraz na mogiłach żołnierskich na cmentarzu parafialnym w Ręcznie.
 • 27.10.2011r. uczniowie klas 0-III obejrzeli w sali widowiskowej MOK w Przedborzu inscenizację baśni Janiny Porazińskiej pt. 'Szewczyk Dratewka" w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej TotalArt. Dzięki interaktywnej formule spektaklu najmłodsi widzowie mogli wczuć się w przedstawione na scenie troski i radości dzielnego Dratewki.
 • 25 października 2011 r. do społeczności uczniowskiej zostali przyjęci najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Na tę chwilę pierwszoklasiści czekali z wielką niecierpliwością. Zanim jednak złożyli uroczyste przyrzeczenie, musieli zdać pierwszy egzamin, przygotowany przez uczniów klasy czwartej, wychowawcę oraz rodziców.
 • wokaliści
  Urszula Margas okazała się najlepszą wokalistką w swojej kategorii na VII Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Wokalno – Tanecznych, Tanecznych, Wokalnych, Wokalno – Instrumentalnych w Woli Krzysztoporskiej. Uczennica za zajęcie I miejsca  otrzymała statuetkę Złotego Klucza Wiolinowego. Jedno z dwóch wyróżnień w kategorii Zespoły Wokalne otrzymały siostry: Aleksandra i Małgorzata Dura. Duet świetnie wykonał piosenkę „Eldorado". Przegląd odbył się 16 października 2011 r.
 • 13 października 2011 r. w przeddzień rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej w hali sportowej szkoły odbyła się akademia, przygotowana przez Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką p. Małgorzaty Łukasińskiej, p. R. Purgał i R. Bukackiej.
 • zawody7.10.2011r. w Kleszczowie odbył się I rzut Ligi Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych w lekkiej atletyce. Miejsca na podium wywalczyły uczennice klasy VI: Paulina Andre w biegu na 60 m zajęła II miejsce, natomiast III miejsce w dwóch konkurencjach - w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową zdobyła Joanna Jarosz. III miejsce wywalczyła również drużyna dziewcząt w sztafecie szwedzkiej.
 • liscie mieniace sierajd rower
  Babie lato, ciepłe i słoneczne zachęca do ostatnich wycieczek klasowych. 6 października na rowerach przejechaliśmy wiele kilometrów po naszej okolicy. Podziwiliśmy to, co w naszym kraju o tej porze jest najpiękniejsze - złotą polską jesień.
 • 4 października 2011 roku uczniowie pierwszych klas gimnazjum ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na rajd pieszy do Łęgu Ręczyńskiego. Wspólny marsz, piękno nadpiliczańskiej natury, dym ogniska – to na pewno sprzyja integracji zespołów klasowych.
 • 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Był to dzień, w którym mieliśmy się wszyscy dowiedzieć, kto uzyskał tytuł Najlepszego z Najlepszych. O wyborze zadecydowały dziewczyny, które biorąc pod uwagę prezencję, urok osobisty, dowcip i inteligencję wytypowały kolegów do finału Wielkiej Gali Man'2011. Wtedy poznaliśmy największego urwisa szkoły, najbardziej wysportowanego oraz najprzystojniejszego chłopaka. Tytuł Najlepszego z Najlepszych otrzymał Filip Popielski (z klas 0-III) Kacper Stępień (z klas IV - VI) i Daniel Masny (z gimnazjum)
 • 19.10. 2010 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z chórem szkolnym przedstawili montaż słowno – muzyczny W podzięce za dar najpiękniejszy - za wiedzę i serce.
 • sport
  8.10.2010 r odbył się I rzut ligi LA zrzeszenia LZS woj.łódzkiego szkół podstawowych i gimnazjalnych. Podczas tych zawodów uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w następujących konkurencjach:
  I miejsce w pchnięciu kulą zdobyła Magdalena Fijołek kl. III A
  III miejsce w skoku w dal zajął Łukasz Strzelczyk z klasy III A
  III miejsce w biegu na 600 m zajęła Paulina Andre z klasy V SP
  Pozostali uczniowie biorący udział w zawodach, mimo że nie stanęli na podium, włożyli wiele wysiłku, aby zdobyć jak najwięcej punktów dla całego zespołu.
  Gratulujemy!
 • 30.09.2010r. 67 uczniów klas 0 - III wyjechało do Przedborza na spektakl teatralny pt. "Historia pazia Adasia i pięknej Królewny", przygotowany przez aktorów TEATRU MUZA W ŁODZI.
 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych To listopadowe święto skłania do refleksji nad tym, co istotne w naszym życiu. Ten czas szczególnie sprzyja chwilom zadumy nad przemijaniem, zadumy nad kruchością ludzkiego życia. To okazja do do wspomnień o bliskich, którzy już odeszli.
 • 23.09.2009 r. odbyły się eliminacje pisemne II Gminnego Konkursu Historycznego pod hasłem, który przebiegał pod hasłem: 70. rocznica wybuchu II wojny światowej. Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Patrycja Migocka i Paweł Świtała
 • Przy słonecznej pogodzie i wspaniałych humorach przebiegała impreza integracyjna dla klas pierwszych Publicznego Gimnazjum w Ręcznie. Wydarzenie to miało miejsce w dniu 08.10.2009 r. nad Pilicą Łęgu Ręczyńskim.
 • Święto Chłopaka, podobnie jak Walentynki, na dobre wpisało się do szkolnego kalendarza uroczystości. Z tej okazji dziewczyny postanowiły nadać tytuł Mistera 2009 tylko temu, kto zwycięsko przejdzie przez Turniej Wiedzy i Umiejętności. 
 • Wszystkim pracownikom Oświaty w dniu ich święta życzymy sukcesów w pracy zawodowej i wiele radości!

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

e-Dziennik

librus

Podręczniki 2021/22

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk