SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

 • 1a.JPG
 • 2a.JPG
 • 4a.JPG
 • 5.JPG
 • 636-1.jpg
Filtr
 • 21 marca z radością powitaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Najmłodsi uczniowie ze szkoły podstawowej oficjalnie pożegnali zimę, paląc na placu szkolnym słomiane marzanny, które zostały wykonane na pierwszych godzinach lekcyjnych. Postawiono na ekologię i w wiosennym pochodzie zaprezentowano kukły tylko z naturalnych materiałów – słomy, gazet, tkanin, papieru i kolorowej bibuły.
  1ab2ab5
 • Dnia 14.03.2017r. uczniowie klasy III gimnazjum wraz z opiekunami p. Aurelią Kusa i p. Renatą Purgał zwiedzili interaktywne muzeum PGE Giganty Mocy oraz uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na temat różnych form węgla. Podczas zwiedzania ekspozycji spojrzeli wstecz na karty dziejów Bełchatowa, poznali historię bełchatowskich mamutów oraz procesy jakie zachodziły w Bełchatowie przez ostatnie 20 milionów lat.
 • 13 marca 2017r. uczniowie klasy Ia i I b gimnazjum uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do planetarium, które znajduje się w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Tryb. Wizyta w planetarium przybliżyła uczniom wiedzę o budowie wszechświata, położeniu planet i innych ciałach niebieskich.
 • ortografia8 marca na apelu szkolnym zostały wręczone nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu ortograficznego „O Pióro Dyrektora Szkoły”.Mistrzem ortografii w szkole podstawowej został Mateusz Skrobek z klasy VI, drugie miejsce zajęła Emilia Margas z klasy V, trzecie Hanna Cygan z klasy V i Oliwia Szmalec z klasy IV. W gimnazjum najlepszą okazała się Katarzyna Cieślik z klasy III, drugie miejsce zajęła Urszula Margas z klasy IIa, trzecie Ewelina Purgał z klasy Ib.
 • W dniach 06 i 07 marca 2017 r. w Spale odbyły się Indywidualne Halowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Podczas tych zawodów uczniowie naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy.
 • Dzień 8 marca jest okazją, by przypomnieć naszym paniom i koleżankom, że są kochane i szanowane. Męska część samorządu szkolnego, jak co roku, przygotowała uroczysty apel z okazji Święta  Kobiet. Był to humorystyczny program artystyczny z popisami wokalnymi chłopców połączony z koncertem życzeń.
 • Kolejny zimowy miesiąc upłynął na zabawach i ćwiczeniach stymulujących sprawność manualną, percepcję wzrokową, pamięć i uwagę. Ogromną atrakcją był bal karnawałowy oraz wyjazd autokarowy na spektakl teatralny do Przedborza. 
 • W ostatni dzień karnawału uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej mieli okazję poznać anglosaskie zwyczaje związane z tzw. ostatkami. Tłusty Wtorek lub Dzień Naleśnika świętowany jest przez mieszkańców Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Kanady we wtorek tuż przed Środą Popielcową.
 • W dniu 28.02.2017r. w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stobnicy i Szkoły Podstawowej w Ręcznie oraz nasi gimnazjaliści.
 • Tradycją naszej szkoły jest organizowanie konkursów o tematyce wielkanocnej.
  W tym roku szkolnym odbyły się dwa konkursy, których głównym celem było kultywowanie tradycji, zwyczajów naszego regionu i kraju, a także rozwijanie zdolności twórczych uczniów.
 • 11 marca 2016r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wyjechali do Piotrkowa Tryb. na przedstawienie teatralne pt. "Dorotka - po drugiej sronie tęczy".
  Proekologiczne przedstawienie edukacyjne w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego "Alert" przybliżyło nam potrzebę dbania o naszą planetę. Bohaterowie: Dorotka, Strach na wróble, Blaszany Drwal i Lew w przystępny i zabawny sposób pokazali uczestnikom spektaklu konieczność ochrony przyrody przed zanieczyszczeniami i zaśmiecaniem.
  IMG 3760 IMG 3762 IMG 3766
 • W dniu 3. III. 2016 r. w Kościele św. Lamberta w Radomsku odbył się etap rejonowy XV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego dla uczniów szkół gimnazjalnych.
  „Pokuta jest drugim chrztem, chrztem łez”(św. Grzegorz z Nazjanzu),
  Do konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły Marta Pabich z kl. I b i Urszula Margas z kl. I a.
 • Kuratoryjny konkurs języka niemieckiego rozpoczął się etapem szkolnym 18 listopada 2015roku. Zdobyte przez uczennicę klasy II Katarzynę Cieślik 92 % punktów zakwalifikowały ją do etapu rejonowego. Na tym etapie uczennica również odniosła sukces. Zdobywając 91,25 % punktów została finalistką województwa łódzkiego. Wynik Kasi był czwartym na 51 uczestników konkursu z kilku powiatów. 5 marca 2016r. odbył się etap wojewódzki. Kasia znów okazała się jedną z najlepszych. Osiągając wynik 95% była czwartą laureatką w województwie łódzkim. Laureat konkursu wojewódzkiego jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części językowej, otrzymując jednocześnie maksymalną liczbę punktów.
  Uczennicę do konkursu przygotowywała nauczycielka języka niemieckiego Renata Bukacka.
  n crop
 • Jak co roku uczniowie i panowie pracujący w Publicznym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Ręcznie uczcili jeden z najpiękniejszych dni w roku Dzień Kobiet. Na uroczystym apelu chłopcy przygotowali wiele atrakcji artystycznych dla pań i dziewcząt.
 • 4 marca 2016r. w Moszczenicy odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „Little Stars of Big Stage” , w którym wspaniale zaprezentowały się uczennice naszej szkoły.
  W kategorii soliści klas IV-VI SP wyróżnienie otrzymały Marta Marszalik kl. VI i Emilia Margas kl. IV.

 • W dniu 4 marca odbył się finał Szkolnego Konkursu Historycznego dla gimnazjalistów „Odkrywamy Średniowiecze”.
  W wyniku eliminacji pisemnych do finału zakwalifikowali się: Katarzyna Cieślik, Klaudia Purgał, Adam Cieślik, Urszula Margas, Aleksandra Wrona, Agnieszka Faryś. W finale uczniowie odpowiadali na pięć pytań dotyczących dat i wydarzeń a także początków historii gminy Ręczno.
 • Wspaniale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w VIII Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej "Little Stars of Big Stage" w Moszczenicy. Emila Margas – uczennica kl. III szkoły podstawowej zdobyła jedną z trzech równorzędnych nagród, natomiast wyróżnienia otrzymali: Urszula Margas z kl. IV oraz Rafał Szopa z kl. I gimnazjum. Gratulujemy zdolności woklanych oraz językowych. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Justyna Pakosz – Kowalska.
 • Tego roku kalendarzowa wiosna przyszła do nas w sobotę... Już niebawem nadejdzie pora zrzucić zimowe kurtki, czapki i szaliki! 23 marca uczniowie klas 0-3 wraz z przedszkolakami postanowili pożegnać zimę na dobre.
 • Wielki sukces odniosła uczennica klasy IIIa gimnazjum w Ręcznie Aleksandra Piątek, która w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego zdobyła tytuł laureata uzyskując w finale  104 pkt., czyli 94,55%. Nagrodą dla Oli jest zwolnienie z części egzaminu gimnazjalnego z języka niemieckiego oraz ocena celująca z języka niemieckiego na zakończenie nauki w szkole. Uczennicę do konkursu przygotowywała przez większość okresu p. Renata Bukacka – nauczyciel języka niemieckiego, w ostatnim czasie p. Emilia Sędek
 • 17 marca 2015 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej obejrzeli w MDK w Piotrkowie Tryb. przedstawienie teatralne pt."Pan Andersen" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Głównym celem spektaklu było przekazanie uniwersalnych wartości, jak: przyjaźń, tolerancja, dobroć i prawda.
 • Wczoraj, 3 marca br., odbyły się eliminacje gminne konkursu „Młodzież zapobiega pożarom" organizowanego w ramach OTWP. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych – uczniowie szkoły podstawowej             i uczniowie gimnazjum. Po etapach pisemnych i ustnych uczennica kl. VI Maja Piątekzakwalifikowała się do finału i ostatecznie zajęła II miejsce. Wśród uczniów gimnazjum finalistami zostali: Cieślik Katarzyna, Maciej Mazurek i Paulina Krasoń. Zwyciężczynią została Katarzyna Cieślik i to ona będzie reprezentowała nasze gimnazjum w finale powiatowym. II miejsce zajął Maciej Mazurek, a III Paulina Krasoń.
 • 27 lutego br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w szkole pojawiły się dekoracje oraz hasła i napisy w języku angielskim i niemieckim. Starsi uczniowie mogli powtórzyć i utrwalić sobie znane już słówka, a młodsi- nauczyć się nowych. Chętni mogli wziąć udział w konkursie na krótki wiersz, rymowankę lub opowiadanie o swojej szkole z wykorzystaniem słownictwa, które znaleźli na drzwiach, ścianach i oknach szkolnego budynku. Od rana najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci z „zerówek" uczestniczyły w grach i zabawach w języku angielskim.
 • Dzisiaj pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Na zajęciach w klasach I - III dominowała tematyka wiosenna - odbywały się konkursy, zabawy, powstawały piękne prace plastyczne. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie  wykonali kukłę symbolizującą odchodzącą zimę. Później w barwnym korowodzie pomaszerowali na łąkę, gdzie do ostatniej słomki spalili marzannę. Towarzyszyły temu piosenki i wesołe okrzyki przywołujące wiosnę.
 • 20 marca br. uczniowie kl. I uczestniczyli w niecodziennej lekcji, która odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ręcznie. Poprzedziła ją wycieczka, podczas której dzieci tropiły oznaki wiosny w naszej miejscowości. Celem wizyty w bibliotece było zapoznanie się z nowym, ciekawym miejscem, które od tej pory jako czytelnicy będą odwiedzać oraz uczestnictwo w zajęciach o tematyce wiosennej.
 • "Baby! Ach te baby" pod takim hasłem odbył się uroczysty apel przygotowany przez samorząd szkolny z okazji Dnia Kobiet. Utrzymany był w konwencji programu telewizyjnego pt. "Kawa z mlekiem czy bez na śniadanie bez pytania".
 • Drużyna siatkarek z gimnazjum w Ręcznie zajęła III miejsce w Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbyły się 4 kwietnia 2014 r. w Moszczenicy. 
 • Dzisiaj, w ostatkowy poniedziałek, zawitali szkoły „zapustnicy", nazywani w naszym regionie „Miśkami". Głośną muzyką, ludowymi przyśpiewkami przypomnieli, że to ostatnie dni karnawałowych zabaw. Przebierańcy życząc wszystkim szczęścia i pomyślności, zapraszali do wspólnej zabawy na szkolnym korytarzu.
 • 26 marca w PZSG w Ręcznie odbyła się V edycja Konkursu Historycznego, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Polskie powstanie narodowe - drogą do niepodległości". Uczniowie klas I - III wyłonieni w eliminacjach pisemnych, wykazali się dużą wiedzą związaną z wydarzeniami historycznymi jakimi były powstanie styczniowe, listopadowe, kościuszkowskie oraz powstanie wielkopolskie. I miejsce zdobyła Wiktoria Kopacka - uczennica kl. IIB, II miejsce - Karolina Stefańska uczennica kl. II A, III miejsce - Maja Krasoń uczennica kl. III A. Gratulujemy sukcesu!
 • wielkanocOd kilku dni na szkolnym korytarzu możemy podziwiać wykonane przez uczniów palmy wielkanocne i wspaniałe ozdoby świąteczne - stroiki, kartki, jajka, zajączki i baranki. Są to prace przygotowane na konkurs przez uczniów naszej szkoły. Wszystkie odznaczają się oryginalnością i niezwykłą starannością , dlatego komisja konkursowa miała dzisiaj bardzo trudne zadanie. Wybór najładniejszych palm wielkanocnych przysporzył komisji szczególne trudności.
 • Choć pogoda jest iście zimowa, jedno jest pewne - kalendarzowa wiosna już jest wśród nas! Śnieg i mróz nie zniechęciły jednak do tradycyjnych obchodów pierwszego dnia wiosny. Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej wykonali kukły marzanny oraz wiosenne plakaty, starsi skorzystali z oferty kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim i obejrzeli najnowszy film Disneya „Oz: Wielki i Potężny" w technologii 3D.
 • 13.03.2013r. w Publicznym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Ręcznie odbył się finał gminnego konkursu „Młodzież zapobiega pożarom".
  W kategorii szkół podstawowych najlepsze wyniki osiągnęli:
  1. Krasoń Paulina – SP Stobnica
  2. Cieślik Katarzyna – SP Stobnica
  3. Hajzler Michał – SP Ręczno
  W kategorii gimnazjum zwycięzcą została Paula Babczyńska, miejsce drugie zajął Paweł Stępień, a trzeci był Dawid Majchrzak.
  Zwycięzcy będą reprezentować gminę Ręczno na powiatowym finale konkursu, który odbędzie się 20.03.2013r. w Wolborzu.
 • W pierwszym tygodniu kwietnia w klasach I i II gimnazjum została przeprowadzona druga część pogadanek o tematyce zdrowego odżywiania. W czasie spotkania uświadomiliśmy uczniom jak zdrowo mogą się odżywiać, jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie.
  Przedstawiliśmy również piramidę zdrowego odżywiania i wyjaśniliśmy w jakich ilościach i co powinniśmy spożywać, by cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem.
  W trakcie spotkania sprzedawaliśmy świeże owoce i warzywa. Trzeba przyznać, że zarówno młodzież jak i nauczyciele chętnie je kupowali, ale największą popularnością cieszyły się jabłka.

  zredagowali: Ola Krawczyk i Milan Kowalski
  zdrowo się odzywiam - projekt
 • 5 marca 2013r. zespół realizujący projekt edukacyjny " Aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie to sposób na zdrowe i dobre samopoczucie" zorganizował dla uczniów naszej szkoły wyjazd na basen do Piotrkowa Trybunalskiego. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a przede wszystkim w sposób aktywny spędzili wolny czas.zdrowo się odzywiam - basen
 • W piątek, pierwszego marca 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Little Stars of Big Stage".Wśród małych gwiazd sceny jest spora grupa uczniów, reprezentujących naszą szkołę. Sukces tym większy, że w wokalne szranki stanęło 110 uczestników z 14 szkół podstawowych z powiatu piotrkowskiego. II miejsce zdobyły: Emilia Margas w kategorii soliści, Marta Marszalik oraz Patrycja Stepień w kategorii duety klas I-III. W kategorii klas IV-VI jury nie przyznało I nagrody. Były za to dwie drugie. Jedną z nich otrzymał duet Aleksandra i Małgorzata Dura. W tej kategorii wiekowej wyróżnienia otrzymali soliści: Urszula Margas oraz Rafał Szopa.
 • palma1Tuż przed Niedzielą Palmową, w piątek 30 marca, rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Do konkursu przystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, zaprezentowali oni 9 palm, które były efektem kilkugodzinnej pracy zespołowej. Jury konkursu doceniło zaangażowanie uczestników i przyznało trzy równorzędne nagrody klasie II A, klasie II B oraz klasie III B. w kategorii: Gimnazjum i dwie nagrodyklasie IV i klasie V w kategorii: Szkoła Podstawowa.
 • sport-gifWspaniale zaprezentował się zespół piłki siatkowej dziewcząt z naszego gimnazjum w mistrzostwach powiatu piotrkowskiego szkół gimnazjalnych. Dziewczęta zajęły I miejsce i zdobyły tytuł mistrzowski. Zespół będzie reprezentował powiat piotrkowski w mistrzostwach rejonu, które odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim.
 • Sukcesami zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa LZS woj. łódzkiego w lekkiej atletyce dla szkół podstawowych. Ewelina Andre uczennica kl. V została mistrzynią w woj. łódzkiego w skoku w dal z wynikiem 4,25 m. III miejsce wywalczyła drużyna dziewcząt w sztafecie - bieg 4x200 m. Skład drużyny: Aleksandra Dura, Paulina Andre, Joanna Jarosz, Ewelina Andre.
 • Dziś kalendarzowa wiosna. Ten długo oczekiwany dzień uczniowie powitali barwnymi, oryginalnymi, wiosennymi strojami. Na szkolnych korytarzach pojawiły się biedronki, kolorowe motyle i mnóstwo kwiatów.
 • 23.03.2012r. odbyły się w Wolborzu powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Gminę Ręczno reprezentowała uczennica klasy VI naszej szkoły Paula Babczyńska. Paula spisała się znakomicie, zajmując drugie miejsce w ścisłym, trzyosobowym finale, do którego awansowała z najlepszym wynikiem z eliminacji pisemnych.
 • 9 marca 2012r. w Publicznym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Ręcznie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła uczennica klasy VI naszej szkoły Paula Babczyńska, a w kategorii gimnazjalnej uczeń klasy IIIB Jakub Świderski.
 • tulipany
  Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto ma niezwykle bogatą historię i wieloletnią tradycję. Jego idea, zwłaszcza po 1989 r., stała się kontrowersyjna jednak powoli wraca do łask, zyskuje zwolenników. Samorząd uczniowski naszej szkoły z okazji Święta Kobiet przygotował krótki program artystyczny, w którym znalazły się kabaretowe scenki, żartobliwe teksty i wiele piosenek o kobietach.
 • W dniach 1-4 marca 2012r. w Białym Dunajcu odbył się XVII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski. Uczestniczyło w nim 17 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. E. Stefańską i M. Przewoźnik. Celem rajdu była popularyzacja turystyki narciarskiej, zapoznanie uczestników z walorami kulturalno - krajoznawczymi regionu podhalańskiego oraz aktywny wypoczynek zimowy dzieci i młodzieży.
 • 25 marca 11 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu piotrkowskiego zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną podczas II Targów Edukacyjnych, które odbyły się w Zespole Szkolno - Gimnazjalnym w Ręcznie. Targi miały na celu udostępnienie rodzicom i uczniom klasy III informacji o możliwości dalszego kształcenia i rozwoju.
 • wiosna
  Przedłużająca się zima wszystkim dała się we znaki, dlatego z radością powitaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Jak tradycja nakazuje, uczniowie każdej klasy wykonali ze słomy, gazet i kolorowych tkanin marzannę - symbol zimy.
 • W dniu 15.03.2011r. w Publicznym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Ręcznie odbył się finał gminnego konkursu wiedzy pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".W wyniku eliminacji pisemnych i finału ustnego zwycięzcą została uczennica SP w Ręcznie Aleksandra Piątek, miejsce II zajęła również uczennica SP w Ręcznie Paula Babczyńska, a na miejscu III uplasowała się uczennica SP w Stobnicy Milena Filocha.
 • sport
  W dniach 10 – 11.03.2011r. w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa LZS woj. Łódzkiego w lekkiej atletyce szkół podstawowych i gimnazjalnych. Duży sukces w tych zawodach odnieśli uczniowie naszej szkoły. Łukasz Strzelczyk z kl. III gimnazjum został mistrzem woj. łódzkiego w pchnięciu kulą, zajmując pierwsze miejsce z wynikiem 11,94m. Uplasował się również na IV miejscu w skoku wzwyż z wynikiem 170 cm. Natomiast brązowy medal w tej konkurencji zdobyła Magdalena Fijołek z klasy III gimnazjum, uzyskując wynik 9,15 m.
 • W ramach realizacji zagadnień programowych edukacji dla bezpieczeństwa w Publicznym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Ręcznie 14.03.2011r odbył się pokaz sprzętu strażackiego. Strażacy z jednostki OSP w Ręcznie prezentowali sprzęt ratowniczy i gaśniczy.
 • „Dobra szkoła – dobry start ku dorosłości" pod takim hasłem odbywały się I Targi Edukacyjne w PZSG w Ręcznie.
  30 marca przyszli absolwenci gimnazjum i ich rodzice mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu piotrkowskiego
 • Dzień kobiet to święto z bardzo długą tradycją. Jak długą, mogliśmy się przekonać 8.03 podczas uroczystego apelu, gdy zostaliśmy zaproszeni na długą wędrówkę przez wieki. Prowadzący - Paweł i Kamil zapewniali, że święto obchodzono we wszystkich epokach od początku istnienia człowieka, czyli od Adama i Ewy. To właśnie Adam ustanowił 8 marca Dniem Kobiet, wręczając Ewie słodkie jabłko.
  Więc niech 8 marca - dzień twego stworzenia
  Będzie Kobiet świętem przez pokolenia
 • W tym roku szkolnym uczeń kl. II A Adam Kopacki wziął udział w konkursie historycznym zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.
  12 listopada odbyły się eliminacje szkolne, w których wzięło udział ponad 3400 uczniów. Adam uzyskał 97% punktów i zakwalifikował się do etapu rejonowego.
 • Minął kolejny rok. Znów zaczyna pachnieć wiosną, znów w kalendarzu pojawia się data 8 marca. Dzień Kobiet wydawałoby się, że przegrał nieodwracalnie z Walentynkami...

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

e-Dziennik

librus

Podręczniki 2021/22

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk