SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

 • 1a.JPG
 • 2a.JPG
 • 4a.JPG
 • 5.JPG
 • 636-1.jpg
Filtr
 • 21 czerwca 2017 r. absolwenci Gimnazjum w Ręcznie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 i 75% pkt. z egzaminu gimnazjalnego zaproszeni zostali na spotkanie z Wójtem Gminy Ręczno p. Piotrem Łysoniem. Wyróżnieni absolwenci: Wiktor Balcerek,Katarzyna Cieślik, Agnieszka Faryś, Maria Jarosińska, Adrian Krasoń, Paulina Krasoń, Maciej Mazurek, Aleksandra Wrona i Bartosz Żak otrzymali listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe.
 • Uczniowie klasy I a i I b gimnazjum wraz z wychowawczyniami byli na wycieczce w dniach 8 - 9.06.2017 w Załęczańskim PK. Głównym celem wycieczki, która zorganizowana została w ramach realizacji projektu edukacji ekologicznej „Cudze chwalicie swego nie znacie – walory przyrodnicze województwa łódzkiego”, było poznanie walorów przyrodniczych tego parku.
 • Dnia 6 czerwca 2017r. grupa starszaków z punktu przedszkolnego i dzieci z oddziału zerowego wybrały się na wycieczkę autokarową do Jura Parku Bałtów. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowego Młyna. Dzieci zapoznały się tam z procesem przetworzenia zboża na mąkę.
 • Aktywność prezdszkolaków w maju przebiegała we wszystkich możliwych formach. Dzieci poznawałylegendy dotyczace historii panstwa polskiego, uczastniczyły w wycieczce autokarowej, świętowały Dzień Rodzica oraz urodziny kolegów z grupy.
 • slonce34
  Wszystkim Uczniom, Absolwentom, Rodzicom, Nauczycielom

    i Pracownikom Szkoły dziękuje za cały rok wytężonej,
          sumiennej i owocnej pracy.
       Gratuluję uzyskanych wyników!
  Życzę udanych, bezpiecznych wakacji, dobrego wypoczynku
  i szczęśliwego powrotu w nowym roku szkolnym 2016/2017!
                                      
  Dyrektor Zespołu Szkół Józef Korpas
 • indeks   24 czerwca dobiegł końca rok szkolny 2015/2016. Uczniowie szkoły
  podstawowej i gimnazjum, rodzice oraz nauczyciele spotkali się na
  uroczystym apelu. Dyrektor szkoły p. Józef Korpas podsumował wyniki
  całorocznej pracy oraz życzył bezpiecznych i  udanych wakacji.
 • motyl crop
  23 czerwca 2016r w PZSG odbyła się uroczystość zakończenia nauki klasy VI szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: syn patrona szkoły p. Jerzy Szymanek, wójt gminy Ręczno p. Piotr Łysoń, proboszcz Parafii Ręczno ks. Jęrzy Grąbkowski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Izabela Jagieło. Na uroczystość przybyli również rodzice absolwentów. Podczas uroczystości wręczone zostały uczniom świadectwa z wyróżnieniem.
 • indeks2 Z okazji ważnego wydarzenia sportowego jakim jest Euro 2016
  w  szkole został zorganizowany konkurs na najlepszego kibica.
  Uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli typować wyniki konkretnych
  meczów, zbierając punkty.
 • eg
  Świetne wyniki uzyskali uczniowie klasy trzeciej
  podczas egzaminu gimnazjalnego,
  który pisali w drugiej połowie kwietnia:
 • rowerzysta
  15.06.2016 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie
  Trybunalskim odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową.
  Pod czujnym okiem instruktorów i policjanta z Komendy Głównej
  24 uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej w Ręcznie sprawnie
  pokonało miasteczko rowerowe. Wcześniej musieli zaliczyć 
  teoretyczny test z wiedzy o ruchu drogowym.
  Zdobyli "pierwsze prawo jazdy". Gratulacje!
 • 15 czerwca 2016r. dzieci z Punktu Przedszkolnego (4-latki) i klasy "0" pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO Safarii w Borysewie.
 • W dniu 10 czerwca nasza klasa III wraz z wych. p. M. Chojnacką wyruszyła do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy naszą przygodę z prehistorycznym światem...i nie tylko.
 •             DSC02599   Zabieszczaduj znowu z nami
  tutaj czas anielsko płynie

  każdy potok gada z aniołami
  o bieszczadzkiej wspomina krainie
  (Stare Dobre Małżeństwo)
  8 czerwca bieżącego roku o godzinie 6.00 uczniowie klasy VI, I a i I b wyruszyli na 3 dniową wycieczkę w Bieszczady.
 • 9.06. 2016r. w Kutnie odbyły się Mistrzostwa woj. łódzkiego w LA dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.
  Uczniowie naszej szkoły zajęli wiele miejsc medalowych.
 • 7 czerwca 2016r. dzieci z klasy „0” i 4-latki z Punktu Przedszkolnego pojechały na wycieczkę do MDK w Piotrkowie Tryb. Na przedstawienie teatralne pt. „ Rumcajs”. Dzieci z ciekawością śledziły oglądaną bajkę. Wróciły z przedstawienia pełnie wrażeń i wspomnień.
                                                                                                                                                                                 Przygotowała B. Rybiałek
  r1 r2 r3
 • W dniu 6.06. 2016r. w Kleszczowie odbył się II rzut LA Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego dla szkół gimnazjalnych i podstawowych.
  Uczniowie naszej szkoły osiągnęli duże sukcesy podczas tych zawodów.
 • pr
  W sobotę 04.06.2016r. grupa uczniów gimnazjum wraz z katechetkami wybrała się na „Pielgrzymkę Rowerową” do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bęczkowicach.Pogoda dopisała, dobry humor nie opuszczał uczestników. Emocjom nie było końca.
  Po modlitwie Drogi krzyżowej, poznaniu rysu historycznego miejsca jak również wspólnej Agapie powróciliśmy do domów.
  Była to świetna alternatywa na spędzenie wolnego czasu. Zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu.

                                                                                  Irena Łydżba-Ludwikowska
                                                                                                Ewa Pawlikowska
 • 1 czerwca 2016 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. Tego dnia nie było lekcji, ale przewidziano dla wszystkich moc atrakcji.
  Dzień rozpoczął się apelem, podczas którego pan dyrektor Józef Korpas złożył wszystkim dzieciom życzenia radości i sukcesów. Do życzeń dołączyli również zaproszeni goście: pan Wójt Gminy Ręczno Piotr Łysoń i pani Przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Jagieło. Tradycyjnie już, rolę Wójta Gminy Ręczno w Dniu Dziecka pełni ktoś z grona uczniów. Tak było i tym razem, a obowiązki wójta przejęła Klaudia Purgał z klasy III gimnazjum.
 • 31 maja 2016 r. odbyło się w klasie „0” spotkanie z okazji Dnia Rodzica. Dzieci pod kierunkiem wychowawcy przygotowały część artystyczną dla swoich Rodziców.
 • Kolejnymi sukcesami mogą pochwalić się nasze wokalistki, które wystąpiły na VI Festiwalu Piosenki Angielskiej w Przedborzu. I miejsce zdobyły siostry – Aleksandra i Małgorzata Dura, II miejsce – Emilia Margas, natomiast wyróżnienie otrzymała Urszula Margas. Gratulujemy zdolności woklanych oraz językowych.
 • 18 czerwca 2015 r. roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli terenowej lekcji historii śladami Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego po ziemi piotrkowskiej i radomszczańskiej, czyli w XXIV rajdzie i konkursie wiedzy historycznej. Drużyna rajdowa ze szkoły podstawowej przemierzała trasę: Ręczno - Kolonia Ręczno – Majkowice - Bąkowa Góra pod opieką p. Jolanty Patura i p. Moniki Przewoźnik. Drużyna z gimnazjum przebyła trasę: Majstry – Majkowice - Bakowa Góra pod opieka p. Aurelii Kusa i p. Elżbiety Stefańskiej.
 • Duże sukcesy odnieśli uczniowie Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Ręcznie w mistrzostwach Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w lekkiej atletyce, które odbyły się 10.06.2015 r. w Kutnie.
  W kategorii szkół podstawowych uczniowie zajęli:
  I miejsce w sztafecie szwedzkiej chłopców: Jakub Zimny, Jakub Antosik, Piotr Lewański, Dawid Składnik
  III miejsce w rzucie piłeczką palantową - Klaudia Flejterska
  W kategorii szkół gimnazjalnych:
  I miejsce – bieg na 300 m – Małgorzata Dura
  II miejsce – skok w dal – Aleksandra Dura
  II miejsce – bieg na 1000 m – Michał Hajzler
  II miejsce – sztafeta 4x100 m dziewcząt – Aleksandra Dura, Małgorzata Dura, Ewelina Andre, Joanna Jarosz
  III miejsce – bieg 100 m – Ewelina Andre
  Uczniów do zawodów przygotowywały nauczycielki WF p. Jolanta Patura i p. Elżbieta Stefańska.
 • 9 czerwca br. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy i Żelazowej Woli. Gimnazjaliści zwiedzili malowniczy dworek, w którym urodził się Fryderyk Chopin. Obecnie mieści się w nim muzeum biograficzne kompozytora z portretami, pamiątkami rodzinnymi i pięknymi meblami.
 • W dniu 03.06.2015r. uczniowie klas II i III SP pod opieką wychowawczyń, pani bibliotekarki i kilku rodziców, wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Zwiedzanie rozpoczęto od strony Huty Szklanej, skąd bryczkami udano się na Łysą Górę. Tam uczniowie zwiedzili sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego i Muzeum Przyrodnicze.
 • 8 czerwca br. uczniowie klasy IV w WORD w Piotrkowie Tryb. zdali praktyczny egzamin na kartę rowerową. Został on przeprowadzony przez instruktorów i policjanta z Komendy Powiatowej w Piotrkowie Tryb.  Wcześniej uczniowie musieli zaliczyć  teoretyczny test z wiedzy o ruchu drogowym.
 • Problemy najbliższego środowiska są bardzo ważnym elementem edukacji ekologicznej w naszej szkole. Corocznie 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska.
  Uczniowie naszej szkoły w dniu 3 czerwca 2015r czynnie obchodzili ten dzień uczestnicząc w wycieczkach i spotkaniach z osobami, którym problemy środowiska są bardzo bliskie. Uczniowie klasy I a i b szkoły podstawowej spotkali się w domu myśliwskim „Borowik" z przedstawicielem Koła Łowieckiego "Puchacz" p.Ryszardem Siwochą. Opowieści o zwierzynie łownej, trofeach łowieckich i różne ciekawostki ze świata fauny wzbudziły zainteresowanie wśród słuchaczy.
 • W niedzielę 31 maja na terenie Publicznego Zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Ręcznie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowała Rada Rodziców przy współpracy z nauczycielami. Piękna pogoda, wiele atrakcji i rodzinna atmosfera złożyły się na ciekawie spędzone popołudnie. Najwięcej radości sprawiły dzieciom dmuchane zjeżdżalnie, kąpiel w pianie strażackiej, przejazdy bryczką konną, malowanie twarzy i pokaz sztuk walki AIKIDO. Uczniowie zaprezentowali także swoje umiejętności wokalne i taneczne. Ponadto w czasie festynu wystąpiły zespoły: Ludowa Biesiada i zespół góralski z Koniakowa. Imprezę zakończyła dyskoteka.
 • 28 maja bieżącego roku o godzinie 7:00 uczniowie klasy IV, V i VI wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Po czterech godzinach jazdy byliśmy na miejscu. Podróż przebiegła nam szybko i miło. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najwyższego budynku w Polsce – www.skytower.pl, gdzie na tarasie widokowym podziwialiśmy panoramę Wrocławia i okolic. Z panią przewodnik udaliśmy się na Ostrów Tumski i wrocławski Stary Rynek. Zobaczyliśmy wiele zabytków idąc szlakiem wrocławskich krasnali.
 • 27 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego, dyrektor szkoły p. Józef Korpas podsumował mijający okres nauki. W swym wystąpieniu zwrócił uwagę na sukcesy szkoły, ale również na codzienną systematyczną pracę uczniów i nauczycieli.
 • 26 czerwca w Publicznym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym odbyła się uroczystość zakończenia nauki klas trzecich gimnazjum i szóstej klasy szkoły podstawowej. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: wójt gminy Ręczno p. Piotr Łysoń, proboszcz Parafii Ręczno ks. Jęrzy Grąbkowski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Woźnica oraz syn patrona szkoły p. Jerzy Szymanek.
  Głównymi bohaterami tego dnia byli uczniowie, szczególnie ci, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce.
 • wzorowy uczenMinął kolejny się rok szkolny. Rok pełen pracy, poświęceń, starań o najlepsze z możliwych oceny. W szkole podstawowej najwyższą średnią - 5,58osiągnął uczeń klasy VI Maciej Mazurek. W gimnazjum najwyższą średnią - 5,5 uzyskała Paula Babczyńska uczennica klasy II A   oraz Karolina Stefańskaz klasy III A
 • 21 czerwca 2014r. w Przedborzu odbył się V Festiwal Piosenki Angielskiej. Świetnie wypadły w Przeglądzie duety, które zajęły III miejsca w swoich kategoriach wiekowych: zespół "Malinki" w składzie Partycja Stępień i Maria Zimna (kl. III) w kategorii klas I-III szkoły podstawowej oraz Aleksandra i Małgorzata Dura(kl. I gim) w kategorii gimnazjum. Uczennice do konkursu przygotowywała p. Beata Łysoń
 • 18 czerwca 2014 r. uczniowie kl. II wraz z wychowawczynią, p. E. Cygan, p. M. Krasoń, p. J. Ożarek i p.J.Piątek pojechali na wycieczkę do Bałtowa. Spacer po JuraParku rozpoczęli od filmu o dziejach Ziemi w systemie 5D. Następnie spędzili czas w Parku Rozrywki, korzystając z różnych, bardzo ciekawych urządzeń.
 • 18 czerwca uczniowie klasy III szkoły podstawowej wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali się na rajd rowerowy do Majkowic. Tam spotkali się        z p. Wiesławą Banaszczyk, która udostępniła im do zwiedzania dawną izbę mieszkalną.
 • 13 czerwca wychowawczyni wraz z rodzicami pierwszaków zorganizowała Dzień Rodziny. Na imprezę zostały zaproszone całe rodziny. Mimo niesprzyjającej aury wesoło zapłonęło ognisko, gromadząc wokół amatorów pysznej pieczonej kiełbaski. Po jej zjedzeniu dzieciaki pognały grać w piłkę na „Orliku" pod okiem tatusiów i trenera p. Bartka. Gwarno i wesoło było również na placu zabaw oraz przed halą sportową, gdzie dziewczęta uczyły się od swoich mam grać w klasy. W międzyczasie powstawały arcydzieła malowane kolorową kredą.
 • Nadszedł długo wyczekiwany przez pierwszaków dzień 17 czerwca, kiedy to dzieciaki wyruszyły na swoją pierwszą całodniową wycieczkę do Łodzi. Pierwszym jej etapem był teatr „Piccolo", gdzie uczniowie obejrzeli baśń pt."Złota kaczka i duch zamku". Było trochę strasznie, śmiesznie i ciekawie.
 • Duży sukces odnieśli uczniowie Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego im. Piotra Szymanka w Ręcznie w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w lekkiej atletyce, które odbyły się w Kutnie, zdobywając jedenaście medali.
 • Dnia 12.06.2014r. uczniowie klasy I gimnazjum pod opieką wychowawczyni p. Lidii Krasoń oraz p. Aurelii Kusa, p. Małgorzaty Olszty i p. Iwony Tkaczyk byli na wycieczce w Rogowie. Wśród wielu ogrodów botanicznych w Polsce, arboretum w Rogowie należy do najstarszych i najbogatszych pod względem liczby gatunków i odmian drzew i krzewów. Uczniowie podziwiali bogatą kolekcję drzew i krzewów ozdobnych, miododajnych, leczniczych, itp.
 • 19 uczniów klasy trzeciej SP w Ręcznie uczestniczyło w zajęciach na sulejowskim basenie w ramach programu "Umiem pływać '2014". Lekcje nauki pływania odbywały się pod czujnym okiem instruktora. Program przewidywał 20 godzin zajęć, po których przeprowadzony został sprawdzian potwierdzający, że dzieci opanowały podstawową umiejętność pływania. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ były atrakcyjną propozycją zagospodarowania wolnego czasu.
 • 6 czerwca dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz Punktu Przedszkolnego obejrzały baśń pt. "Złota rybka". Teatralna adaptacja baśni Aleksandra Puszkina z piękną scenografią i strojami wzbudziła duże zainteresowanie dzieci. Losy rybaka i jego żony pokazały maluchom, że nie warto być chciwym i zachłannym.
 • W dniach 5 i 6 czerwca 2014 r. w Punkcie Przedszkolnym odbyły się uroczystości z okazji Dnia Rodzica, na które licznie przybyli bardzo ważni goście – Rodzice oraz Dyrekcja szkoły. Małe pociechy zaprezentowały się w części artystycznej. Były wierszyki, piosenki, tańce, a starszaki przygotowały nawet przedstawienie „O żuczku". Padło wiele miłych słów, a występy ukochanych dzieci wywołały wiele wzruszeń i uśmiechów.
 • Świetny wynik na sprawdzianie ogólnopolskim w kl. VI uzyskali uczniowie kl. VI szkoły podstawowej w Ręcznie. Średni wynik szkoły to 28,6 pkt. na 40 możliwych do zdobycia, co stanowi 71,5%. Jest to najlepszy wynik w powiecie piotrkowskim i jeden z pięciu najlepszych w woj. łódzkim.
 • 28 i 29 maja 2014r. 50 - osobowa grupa uczniów klasy IV, V, VI Szkoły Podstawowej w Ręcznie uczestniczyła w wycieczce do Torunia - Grodu Mikołaja Kopernika. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto, Dom Mikołaja Kopernika, Muzeum Podróżników, Ratusz, spacerowali uliczkami Torunia          i podziwiali przepiękną architekturę. Przy pomniku naszego polskiego astronoma zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
 • Atrakcyjny program miały obchody Dnia Dziecka w naszej szkole. Rozpoczęły się zwiedzaniem ciekawej wystawy „Skarby mórz i oceanów", na której wystawca Stanisław Jantura z Chęcin zademonstrował ok. 500 okazów flory i fauny mórz i oceanów. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali rekina koralowego, egzotyczne kolekcje ryb, ciekawe okazy rozgwiazd, gębali, jeżowców czy ozdobne muszle.
 • 28 czerwca dobiegł końca rok szkolny 2012/13. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, rodzice oraz nauczyciele spotkali się na uroczystym apelu, by pożegnać się ze szkołą na dwa długie, wakacyjne miesiące. Dyrektor szkoły p. Józef Korpas w krótkim przemówieniu podsumował wyniki całorocznej pracy oraz życzył bezpiecznych i udanych wakacji. Podczas uroczystości wręczone zostały uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz stypendia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu i nauki. Po wysłuchaniu kilku wakacyjnych piosenek w wykonaniu chóru szkolnego i wokalistek, uczniowie udali się do swoich klas po odbiór świadectw oraz aby pożegnać się z wychowawcą, koleżankami i kolegami z klasy.
 • wzorowy uczenWielu uczniów naszej szkoły przez cały rok bardzo sumiennie pracowało, uzyskując bardzo dobre wyniki w nauce. W szkole podstawowej najwyższą średnią - 5,5 osiągnęli uczniowie klasy V Agnieszka Faryś oraz Maciej Mazurek. W gimnazjum najwyższą średnią - 5,46 uzyskała uczennica klasy I A - Paula Babczyńska.
 • 25 czerwca uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Spotkanie dotyczyło zasad bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym m.in. przy obsłudze maszyn i zwierząt gospodarskich. Na zakończenie spotkania uczniowie uczestniczyli w konkursie na omawiany temat. Najlepszą znajomością zasad bezpieczeństwa przy pracach w rolnictwie wykazał się uczeń klasy IIa Paweł Świtała.
 • 13 i 14 czerwca 2013r. uczniowie kl. IV, V, VI uczestniczyli w wycieczce po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Zwiedziliśmy Ojców – małą miejscowość położoną we wspaniałej, głębokiej Dolinie Prądnika. Byliśmy w Grocie Łokietka, staliśmy u podnóża Maczugi Herkulesa, podziwialiśmy zamek położony na zboczu skały. Niesamowitą atrakcją było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.
 • 10 czerwca odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pn. " Mass media w życiu człowieka", przygotowanego przez grupę uczniów z klasy II B pod opieką p. B. Stojeckiej. Uczniowie zaprezentowali historię mass mediów: prasy, radia, telewizji i internetu. Przedstawili prezentację multimedialną oraz zredagowali specjalne wydanie gazetki szkolnej "Echo szkoły". Gościem specjalnym był dyrektor Agencji Reklamowej "Eltom" pan Artur Wolski, który w ostatnich 20 latach pracował jako dziennikarz w prasie, radiu i telewizji.
 • Przez cały rok szkolny 2012/2013 uczniowie klas I - III uczestniczyli w projekcie „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Głównym celem prowadzonych zajęć było wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez indywidualizację procesu kształcenia oraz wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia.
 • znak-drogowy6 czerwca 2013r. dzieci ze szkoły podstawowej spotkały się z przedstawicielem Miejskiej Komendy Policji w Piotrkowie Tryb. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat zasad obowiązujących na drodze oraz zapoznać się z konsekwencjami nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Podobne spotkanie z uczniami gimnazjum odbędzie się 18.06.2013r. W tym samym dniu uczniowie będą zdawać praktyczny egzamin na kartę rowerową.
 • 27 maja odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów gimnazjum „Życie i twórczość Ireny Jurgielewiczowej" zorganizowany przez bibliotekę szkolną z okazji 100 rocznicy urodzin i 10 rocznicy śmierci autorki. W konkursie I miejsce zajęła Aleksandra Piątek z klasy I A , II miejsce Wiktoria Kopacka z klasy II B, III miejsce Kinga Wilczyńska z klasy I B. Zakończył się także konkurs czytelniczy dla klas IV-VI szkoły podstawowej „Czy znasz te książki?". Zwycięzcą konkursu została Paulina Cygan, II miejsce zajęła Aleksandra Przewoźnik, a III - Urszula Margas, wszystkie uczennice z klasy IV.
 • W sportowym duchu obchodziliśmy w tym roku Dzień Dziecka. Grupa uczniów klasy II B w ramach projektu edukacyjnego pn."Aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie to sposób na zdrowie i dobre samopoczucie" przygotowała wiele atrakcyjnych konkurencji sportowych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Natomiast uczniowie klas 0-III, dzięki inicjatywie Rady Rodziców, mogli przez kilka godzin bawić się w najlepsze na trampolinie, dmuchanej zjeżdżalni czy karuzeli.
 • 29 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się w naszej szkole. Po okolicznościowym przemówieniu dyrektora J. Korpasa zostały wręczone uczniom nagrody oraz świadectwa z wyróżnieniem za najlepsze wyniki w nauce. Nagrodzono również najlepszych czytelników w szkole oraz uczennice, które przez cały rok pracowały w sklepiku szkolnym „Kubuś". Zrobiło się naprawdę wakacyjnie, gdy chór odśpiewał kilka letnich przebojów, a przewodnicząca Rady Rodziców życzyła wszystkim dużo słońca i udanych wakacji. Po spotkaniu z wychowawcami
  w klasach nareszcie rozpoczęły się upragnione, długo wyczekiwane przez wszystkich dni odpoczynku od szkoły, od nauki. Nareszcie wakacje!
 • sport kutno
  13 czerwca w Kutnie odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w lekkoatletyce szkół podstawowych i gimnazjów. Tytułem wicemistrza woj. łódzkiego może pochwalić się Patryk Łysoń w pchnięciu kulą i Małgorzata Dura w biegu na 600 m. Świetnie wypadły również dziewczęta: Klaudia Zawłocka, Patrycja Migocka, Maja Krasoń, Anna Banaszczyk, które w sztafecie 4 x 100 zdobyły III miejsce. Uczniów do zawodów przygotowywała p. Jolanta Patura, p. Elżbieta Stefańska i p. Barbara Mrozińska.
 • 11 czerwca 2012r. uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej wraz z wychowawcami wyruszyli na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Celem tej wyprawy było poznanie walorów krajobrazowych i przyrodniczych regionu świętokrzyskiego, zwiedzanie miejsc historycznych, wypoczynek w Aquaparku, integracja zespołów klasowych.
 • Dzień Dziecka uczniowie klas I - III szkoły podstawowej świętowali chorzowskim Lunaparku. Najmłodszym najwięcej radości sprawiła beczka śmiechu, kolorowe wiedeńskie karuzele i niesamowite, podniebne podróże helikopterem.
 • Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu 1 czerwca 2012r. zostałam wytypowana do pełnienia roli wójta w naszej gminie.  Po raz pierwszy byłam tak emocjonalnie związana z polityką naszej gminy. Było to wspaniałe przeżycie.  Zaraz po przybyciu do Urzędu Gminy Pani Sekretarz Maria Lesiakowska i Pan Wójt Piotr Łysoń dokładnie przedstawili mi wszystkich pracowników i funkcje jakie pełnią. Chwilę później zostałam zaprowadzona do „mojego gabinetu” na ciastko i filiżankę herbaty z Panem Wójtem, Panią Skarbnik Bożeną Jarosińską i Panią Sekretarz.
  Na miejscu czekała mnie wielka niespodzianka, mianowicie dostałam wielki kosz cukierków. Byłam bardzo mile zaskoczona. W gabinecie zostałam dokładnie zapoznana z rolą jaką spełnia gmina dla jej mieszkańców, z przedsięwzięciami i założeniami polityki Gminy Ręczno. Naprawdę sporo się dowiedziałam.
  Niebawem dołączył do nas Dyrektor Pan Józef Korpas, który także zaimponował mi swoją wiedzą o polityce naszego regionu. Po herbatce Pani Sekretarz pokazała mi jak rozpatrywane są listy mieszkańców. Przy jej pomocy miałam wyznaczyć pisemnie pracownika do rozpatrzenia danego listu.  Potem zostałam zaproszona na śniadanie w gronie najwyższych władz gminy. Przy śniadaniu rozmowa była już zdecydowanie mniej oficjalna. Kiedy wróciłam do gabinetu, czekała na mnie kolejna niespodzianka - odwiedziny dużej delegacji szkolnej, która zasypała mnie pytaniami.
  Po odejściu delegacji, udałam się z Panem Wójtem na zwiedzanie inwestycji w naszej gminie.
  Po wycieczce otrzymałam cudowną książkę i wspaniałe życzenia od władz gminy. Następnie z Panem Wójtem przyjechaliśmy do szkoły. Cieszę się, że mogłam przez kilka godzin być wójtem Gminy Ręczno.
  dzien dziecka8
 • W sportowym duchu obchodziliśmy w szkole tegoroczny Dzień Dziecka. Na początku imprezy dyrektor p. Józef. Korpas w imieniu pracowników szkoły złożył życzenia wszystkim uczniom z okazji ich święta. Miłym gościem w tym dniu był wójt gminy Ręczno p. Piotr Łysoń, który wraz z życzeniami wręczył uczniom dużą torbę cukierków. Na kilka godzin przekazał im również władzę w gminie. Symboliczny akt powołania na stanowisko wójta otrzymała uczennica klasy III B - Klaudia Wach.
 • słońce
   Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom  życzymy udanych, słonecznych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód i wrażeń.
  Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
 • 21 czerwca uczniowie klasy VI oraz klas III świętowali zakończenie roku szkolnego, a tym samym nauki w szkole podstawowej i gimnazjum. Uroczystości towarzyszyła duma i radość ale również żal rozstania po wielu wspólnie spędzonych latach.
 • 10 czerwca 2011r. o godzinie 9:00 w Publicznym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym im. P. Szymanka w Ręcznie odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych przygotowanych przez kl. II A, II B gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli różnych przedmiotów: p. A. Kusa, p. D. Piątek, p. B. Widulińskiej, p. R. Bukackiej, p. J. Pakosz-Kowalskiej, p. M. Maciejewicz oraz koordynatora projektów p. J. Korpas.
 • 6.06.2011r. odbyło się podsumowanie III edycji projektu Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy, realizowanego w klasie I przez wych. Mariolę Chojnacką pod hasłem  "W tajemniczym świecie przyrody".  Prezentacja efektów pracy uczniów rozpoczęła się powitaniem przez dyrektora Józefa Korpasa zgromadzonych gości - wójta gminy p. Piotra Łysonia, przewodniczącą Rady Rodziców oraz osób wspierających i pomagających w realizacji Projektu: leśniczego p. Tadeusza Łysonia, p. Elżbietą Janiec, p.Magdalenę Stefańską, pp. R.R. Zamożniewiczów oraz nauczycieli, którzy wiedzą  i umiejętnościami uatrakcyjnili tematykę zajęć.
 • 1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu uczniowie naszej szkoły zapomnieli o nauce i szkolnych obowiązkach, ponieważ przygotowano dla nich wiele atrakcji i niespodzianek. Było spotkanie z wicemistrzem olimpijskim w zapasach Piotrem Stępniem, zawody sportowe, pizza, lody i ognisko w domku myśliwskim.
 • W Dniu Dziecka uczniowie klas I - III pojechali na całodniową wycieczkę autokarową do Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęli od obejrzenia wozów strażackich w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej. Uczniowie mogli zobaczyć jak sprawnie strażacy wyjeżdżają do akcji. Z ogromnym zainteresowaniem oglądali samochody, mogli założyć hełm i chociaż przez chwilę niektórzy mogli poczuć się prawdziwymi strażakami.
 • 23 czerwca 2010 r. najlepsi absolwenci gimnazjum w Ręcznie, którzy uzyskali śr. ocen co najmniej 5,0 i 75% pkt. z egzaminu gimnazjalnego podejmowani byli na spotkaniu u Wójta Gminy Ręczno Marka Sroki.
 • 21.06. 2010 odbyła się wycieczka do Łodzi, w której uczestniczyli uczniowie klasy VI.
  Wycieczka była podsumowaniem projektu Fundacji 4H "Podniesienie poziomu i jakości nauczania języka angielskiego w szkołach podstawowych woj. łódzkiego".
 • 7 czerwca 2010 roku odbyło się wojewódzkie podsumowanie XVI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 z Skierniewicach. Reprezentowaliśmy PZSG w Ręcznie jako Młodzi Parlamentarzyści, którzy zasiedli 1 czerwca 2010 roku w ławach poselskich Sejmu w Warszawie. Naszym opiekunem była pani Bogumiła Stojecka, która swoim wsparciem dodawała nam sił do osiągnięcia zwycięstwa.
 • 15 czerwca uczniowie klasy IA i IB gimnazjum wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Piotrkowa Tryb. Pierwszym punktem programu wycieczki był seans filmowy w kinie Helios pt. "Jak wytresować smoka". Film nieco zabawny, nieco straszny, wzruszający no i oczywiście z morałem zarówno dla dzieci jak i starszej młodzieży.
 • Lato zbliża się dużymi krokami, niebawem rozpoczną się wyczekiwane przez uczniów wakacje. Po całym roku nauki, czerwiec to czas szkolnych wycieczek, biwaków i lekcji w plenerze.
 • 2.06. 2010r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum oraz szkół podstawowych z Ręczna, Bąkowej Góry i Stobnicy. Wycieczkę zorganizował Wójt Gminy Ręczno - Marek Sroka w nagrodę za udział uczniów w II Konkursie Historycznym.

 • 1 czerwca 2010r. uczniowie naszego gimnazjum - Justyna Sroka i Adam Kopacki wzięli udział w XVI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Tego dnia w parlamencie debatowano nad kształtem samorządu uczniowskiego.
 • 1 czerwca to dzień niezwykle uroczysty w naszej szkole. I tak też było w tym roku. Najpierw krótkie spotkanie w klasach z wychowawcami, a potem wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców zgromadzili się w sali gimnastycznej.

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

e-Dziennik

librus

Stan jakości powietrza

Podręczniki 2022/23

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk