SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
25 października 2013r. uczniowie klasy IV, V, VI Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Piotrkowa Trybunalskiego. Program wycieczki był bardzo bogaty i urozmaicony. Uczniowie obejrzeli film pt. „Kumba", który zachwycił niezwykłością fauny i flory afrykańskiej, ciekawą wersją językową, a przede wszystkim nauczył szacunku do inności i poznania własnej wartości.

Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej prowadzonej przez panią etnograf, która opowiedziała o historii i roli lalek oraz oprowadziła grupę po wystawie pt. „Lalki Świata". Każdy uczestnik lekcji muzealnej nauczył się robienia lalek z kolorowej bibuły. Było wesoło, przyjemnie i pożytecznie. Uczniowie zwiedzili też komnaty zamku królewskiego zbudowanego w latach 1512 – 1519, obejrzeli zbiory mebli, obrazów, broni białej i palnej z XVI i XVII wieku.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Fabryce Ozdób Choinkowych „Szkło-Dekor". Uczniowie poznali proces produkcji bombek choinkowych. Każdy uczestnik wycieczki szklaną bombkę ozdabiał według własnego pomysłu. Zaangażowanie uczniów było ogromne, pracowali w skupieniu, a efekt był imponujący – wszystkie bombki mieniły się różnymi kolorami i wzorami. Własnoręcznie dekorowaną bombkę każdy uczeń otrzymał w prezencie.
Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wielu przyjemnych wrażeń.
redagowała: Jadwiga Korpas

wycieczka piotrkow1
W fabryce ozdób choinkowych

wycieczka piotrków

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk