SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu uczniowie naszej szkoły zapomnieli o nauce i szkolnych obowiązkach, ponieważ przygotowano dla nich wiele atrakcji i niespodzianek. Było spotkanie z wicemistrzem olimpijskim w zapasach Piotrem Stępniem, zawody sportowe, pizza, lody i ognisko w domku myśliwskim.
Impreza rozpoczęła się krótkim apelem, na którym dyrektor szkoły p. Józef Korpas oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Agata Bielecka złożyli uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka. Głos zabrała również rzecznik praw ucznia p. M. Łukasińska. Podkreśliła ideę święta, obchodzonego na skalę międzynarodową już od ponad pół wieku. Zaznaczyła, że dzieci mają również swoje prawa, wynikające z ich godności i z uczniami klasy V przypomniała treść Konwencji o Prawach Dziecka, którą uchwalono z polskiej inicjatywy 22 lata temu.
Największą atrakcją tego dnia było spotkanie z p. Piotrem Stępniem - wicemistrzem olimpijskim z Barcelony w 1992 r. w zapasach klasycznych. Gość opowiedział o swojej karierze sportowej, jej początkach oraz największych osiągnięciach. W bardzo miłej atmosferze przebiegała również mini- konferencja z udziałem naszego gościa. Oczywiście nie mogło obejść się bez pamiątkowych zdjęć, wpisów do kroniki oraz autografów. Ogromne zainteresowanie wzbudził pokaz walk zapaśniczych w wykonaniu juniorów – podopiecznych P. Stępnia z Atletycznego Klubu Sportowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Dalsza część dnia upłynęła pod znakiem wspólnej zabawy, utrzymanej w sportowym duchu. Nauczyciele wychowania fizycznego opracowali program różnorodnych konkurencji sportowych. Był wyścig rzędów, tor przeszkód i przeciąganie liny. Nie zabrakło wrażeń, sportowej rywalizacji
i humoru. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
Wyniki najlepszych drużyn w każdej konkurencji przedstawiają się następująco:
W przeciąganiu liny:
I miejsce - klasa III A
II miejsce - klasa I A
III miejsce - klasa II A
W torze przeszkód:
I miejsce - klasa II A
II miejsce - klasa I B
III miejsce - klasa I A
W wyścigu rzędów:
I miejsce - klasa I B
II miejsce - klasa II A i klasa III A
III miejsce - klasa I A
Po zmaganiach sportowych wszyscy uczniowie zostali zaproszeni przez Radę Rodziców na pizzę i lody.
dzień dziecka

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk