SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
17 stycznia 2013r. 47 osobowa grupa uczniów klasy II A i IIB gimnazjum i kl. V, VI szkoły podstawowej uczestniczyła w wycieczce do Piotrkowa Tryb. Głównym punktem wycieczki był spektakl pt. „Teatralne potyczki" przedstawiony w MOK przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
Po spektaklu odbyła się lekcja o teatrze. Uczniowie poznali historię teatru, nazwiska twórców teatru polskiego i światowego, tytuły i fragmenty sztuk teatralnych. Mieli również okazję poznać język teatru, znaki teatralne, pracę aktora i reżysera w teatrze. Poznane wiadomości zostaną wykorzystane na lekcjach j. polskiego oraz w czasie przygotowań do przedstawień i inscenizacji szkolnych.
Uczniowie odwiedzili również Miejską Biblioteką Publiczną w Piotrkowie Tryb. Obejrzeli wystawę poświęconą 150 rocznicy powstania styczniowego. Wszystkie eksponaty tej wystawy: książki, listy, dokumenty, fotografie, opracowania, należą do zbiorów tejże biblioteki. Uczniowie zostali zaproszeni do czytelni i wypożyczalni. Zapoznano ich z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, pokazano część zasobów i jej różnorodność, zachęcano do czytania. Była to bardzo ciekawa lekcja biblioteczna.
przygotowała: Jadwiga Korpas
teatralne potyczki

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk