SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
3maj3 maja br. obchodziliśmy 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym dniu w gminnych uroczystościach obchodów 3 maja, które rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym.
Po zakończeniu mszy delegacje, wśród nich delegacja szkoły – dyrektor, przewodnicząca Rady Rodziców i przedstawiciel samorządu uczniowskiego, złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem na placu kościelnym.
3maj1
Ważną lekcją historii dla uczniów naszej szkoły był okolicznościowy apel, przygotowany przez klasę II B pod opieką p. Justyny Pakosz – Kowalskiej, który odbył się 7 maja. W montażu słowno – muzycznym przypomniano wydarzenia z roku 1791 przeplatane wierszami i pieśniami patriotycznymi.
Krótkie przemówienie wygłosił również dyrektor szkoły p. J. Korpas, w którym odniósł się do ważnych świąt państwowych obchodzonych w pierwszym tygodniu maja: Międzynarodowego Dnia Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i oraz święta Konstytucji 3 maja, które popularyzują wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły biało – czerwone kotyliony wykonane przez uczniów.
3maj2
                                                             Na zakończenie laureatom konkursów wręczono dyplomy i nagrody.
3maj3

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk