SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
Problemy najbliższego środowiska są bardzo ważnym elementem edukacji ekologicznej w naszej szkole. Corocznie 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska.
Uczniowie naszej szkoły w dniu 3 czerwca 2015r czynnie obchodzili ten dzień uczestnicząc w wycieczkach i spotkaniach z osobami, którym problemy środowiska są bardzo bliskie. Uczniowie klasy I a i b szkoły podstawowej spotkali się w domu myśliwskim „Borowik" z przedstawicielem Koła Łowieckiego "Puchacz" p.Ryszardem Siwochą. Opowieści o zwierzynie łownej, trofeach łowieckich i różne ciekawostki ze świata fauny wzbudziły zainteresowanie wśród słuchaczy.
Klasy IV , V, VI dzień zaczęli od spotkania z inspektorem ds. ochrony środowiska urzędu gminy p.Dariuszem Chablewskim, który przybliżył im problemy ochrony środowiska w gminie Ręczno. Po tym spotkaniu autobusami uczniowie pojechali do Bąkowej Góry, gdzie przedstawiciele ZNPK w Moszczenicy w osobie p.Macieja Sobańskiego i p.Dariusza Bienia zapoznali ich z osobliwościami przyrodniczymi rezerwatu Jawora oraz ciekawą historią Bąkowej Góry i okolic.
Klasy: I i II gimnazjum zdobyły najwyższe wzniesienie województwa łódzkiego, znajdującego się na terenie PPK – „Fajną Rybę"( 347m n.p.m).Poznali bogatą florę i faunę rezerwatów: Murawy Dobromierskie i Bukowa Góra. Ciekawe informacje o PPK przekazywał im p.Sławomir Wrześniewski.
Najstarsi uczniowie z klas III a i b gimnazjum uczestniczyli w zajęciach w Leśnej Osadzie Ekologicznej w Kole. Pan Paweł Kowalski bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach, które przebywają w tutejszym Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt.
Wszystkie grupy po trudach wycieczek i zajęć ekologicznych zakończyły obchody tego dnia ogniskami połączonymi z pieczeniem kiełbasek. Bezpośredni kontakt z przyrodą wzbudził wiele emocji i zainteresowanie wśród uczniów. Pogłębił ich wiedzę ekologiczną związaną z najbliższym regionem.
Zredagowały: Aurelia Kusa i Beata Widulińska


01 02
03 2
05 06
1 003
09 011
4  3

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk