SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
W dniach 04- 05 maj 2017r. uczniowie klasy IV i V wraz z p. R.Bukacką, R. Banaszczyk i D.Piątek udali się do Warszawy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich, które pełnią dziś różnorodne funkcje: są placówką muzealną, miejscem wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym a także ulubionym miejscem spacerów. Podczas spaceru zachwycaliśmy się  florą i fauną tego parku. Zobaczyliśmy liczne wiewiórki i pawie, które chętnie pozowały do zdjęć. Po wizycie w Łazienkach udaliśmy się na zwiedzanie stolicy z okien autokaru, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu, senatu, pałacu prezydenckiego  oraz inne ważne miejsca w Warszawie. Potem pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Wizyta w tym miejscu umożliwiła nam poznanie i zrozumienie różnych praw przyrody poprzez samodzielne przeprowadzenie doświadczeń na tablicach interaktywnych i innych ciekawych urządzeniach. Mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń , wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.
Po smacznym obiedzie na Starym Mieście udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.
Drugi dzień naszego pobytu był tez bardzo interesujący. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od ważnego obiektu dla kibiców piłki czyli od Stadionu Narodowego. Wielu naszych uczniów to kibice piłki nożnej i dlatego  też wizyta w tym miejscu była spełnieniem ich marzeń. Widok z trybun pokazał nam ogrom tego obiektu. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w zoo. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotkane na co dzień zwierzęta i ptaki. Spacerując alejami ogrodu oglądaliśmy z bliska zwierzęta, poznawaliśmy ich wygląd i tryb życia. Ogród zoologiczny to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu oraz skarbnica wiedzy przyrodniczej całego świata.
Potem pojechaliśmy do Muzeum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim, które jest nowoczesną placówką edukacyjną ukazującą dzieje pieniądza oraz jego rolę na tle gospodarczo-społecznej historii świata i Polski. Tam uczestniczyliśmy w interaktywnych warsztatach, które przybliżyły nam historię pieniędzy, tajniki ich produkcji, sposoby zabezpieczania przed fałszerstwem oraz historię i zasady działania banków.
Naszą wycieczkę do Warszawy zakończyliśmy spacerem po Starym Mieście.
Wycieczka do Warszawy była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc oraz zrobiliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Już planujemy kolejną wycieczkę by odkrywać piękno naszego kraju.
zredagowała: Renata Banaszczyk
warszawa
13
45

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk