SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

  • 1a.JPG
  • 2a.JPG
  • 4a.JPG
  • 5.JPG
  • 636-1.jpg
ZP logotpy 600x83px

Nasza szkoła wśród 222 szkół z całej Polski została zakwalifikowana do projektu „Zaprogramuj przyszłość”, dzięki któremu uczniowie klas I-III szkoły podstawowej nauczą się podstaw programowania i rozwiną umiejętności cyfrowe w praktyce.
Projekt jest inicjatywą Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania pod patronatem MEN i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Grupa nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego, informatyki oraz j. angielskiego uczestniczyła w programie szkoleniowym na temat edukacji cyfrowej w pracy z najmłodszymi uczniami. Podczas warsztatów, webinariów nauczyciele zostali wyposażeni w kompetencje programistyczne oraz wiedzę i umiejętności dotyczące metodyki nauczania programowania uczniów klas 1-3. 
Od kwietnia uczniowie na zajęciach będą doskonalić kluczowe umiejętności, niezbędne we współczesnym świecie, a przede wszystkim: logiczne i kreatywne myślenie, rozwiązywanie problemów, ale także pracę w zespołach i komunikację w grupach, Do realizacji założonych celów wykorzystane zostaną atrakcyjne dla dzieci narzędzia cyfrowe i inne pomoce służące nauce programowania: roboty Dash i Dot, tablety, maty edukacyjne, w które została doposażona szkoła w ramach programu.

Drogi Rodzicu,
cieszymy się, że Twoje dziecko bierze udział w projekcie "Zaprogramuj przyszłość", prowadzonym przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, w którym nauczy się podstaw programowania. Projekt jest naszą odpowiedzią na pytanie, jak mądrze wprowadzić dzieci w cyfrowy świat. 
wiecejList do Rodziców


zaprogramujBIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

e-Dziennik

librus

Stan jakości powietrza

Podręczniki 2022/23

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Dziecko w sieci

dziecko w sieci

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk