SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

W roku szkolnym 2010/11 Samorząd Uczniowski z inicjatywy p. B. Widulińskiej, M. Maciejewicz i R. Bukackiej wystąpił z propozycją uczestnictwa szkoły w programie „Adopcji na odległość", prowadzonym przez Fundację Pomocy Humanitarnej „ Redemptoris Missio". Uczniowie zdecydowali się wówczas objąć opieką finansową jedno afrykańskie dziecko na cały czas jego edukacji.
Już od września, dzięki naszemu wsparciu, może kontynuować naukę w swojej szkole Omer Darek Bongo Ngoubou. Chłopiec ma 10 lat, urodził się i mieszka w Garowa -Boulaï w Kamerunie. To dwunastotysięczne miasteczko leży blisko granicy z Republiką Afryki Centralnej.

Ojciec chłopca był nauczycielem w szkole katolickiej, zmarł na żółtaczkę w 2010 r. Po jego śmierci rodzina została bez środków do życia. W tej sytuacji chłopiec musiał zakończyć naukę na IV klasie szkoły podstawowej. Edukacja w Kamerunie, jak w większości krajów afrykańskich, jest płatna i wielu dla wielu rodzin stwarza to barierę nie do pokonania. Dominikanka, siostra Lidia Szulc – misjonarka, zgłosiła się wówczas z prośbą do Fundacji o pomoc dla Omera Darka.
Na rzecz chłopca Samorząd Uczniowski wpłacił 400 zł. (tj. 1,70 zł od każdego ucznia naszej szkoły). Ta minimalna kwota jest wystarczająca, by zaspokoić jego podstawowe potrzeby związane z wydatkami szkolnymi na okres 1 roku. Są to m. in. koszty nauki, książki, przybory szkolne również dożywianie i ubranie.

By kontynuować pomoc i zapewnić edukację chłopcu w następnym roku szkolnym, Samorząd Uczniowski już teraz planuje przeznaczyć na ten cel dochód z dyskotek szkolnych i kiermaszu świątecznego. Suma, którą uczniowie zobowiązują się wpłacać na rzecz podopiecznego, wynosi 1,70 zł na rok. Cieszymy się, że dzięki naszym drobnym wysiłkom możemy zapewnić komuś godne warunki do życia i nauki.

                                                                              Nasz podopieczny - Darek Bongo
bongo
                                                                                       Darek Bongo z Rodziną
bongo rodzina

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk