SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Filtr
 • W dniu 27.02.2017r. naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście - „Miśki”. Jak co roku i tym razem grupy przebierańców sprawiły dzieciom i wszystkim pracownikom szkoły wiele radości. Tę wspaniałą niespodziankę zawdzięczamy kołom gospodyń z Majkowic i Stobnicy. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!
  13127
 • „... Urodziłem się w Zaosiu... w Nowogródku?!
  Niektórzy wskazują na karczmę „Wygoda”
  w pobliżu Zaosia, ale być może stała ta karczma
  w Osowcu lub w Litówce?...”
  21 lutego uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w programie słowno- muzycznym pt. „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... czyli Mickiewicz – moje życie” w wykonaniu Renaty Nowickiej              i Andrzeja Jurczyńskiego - znanych krakowskich aktorów m. in. ze „Spotkań z balladą”.
 • sport 10 lutego w Ośrodku LZS w Ręcznie odbyło się podsumowanie działalności Rady Powiatowej LZS w Piotrkowie Tryb. Jednym z punktów podsumowania było wręczenie wyróżnień za osiągnięcia sportowe szkół w 2016 roku. Szkoła w Ręcznie została wyróżniona:
  - za zajęcie drugiego miejsca w kategorii szkół podstawowych
     w rywalizacji sportowej
  - za zajęcie trzeciego miejsca w kategorii gimnazjów
     w rywalizacji sportowej
  - za zajęcie czwartego miejsca w rywalizacji turystycznej
  Dyrektorem szkoły jest Józef Korpas
  Nauczyciele w-f: Jolanta Patura, Elżbieta Stefańska
  Opiekun koła turystycznego: Aurelia Kusa
 • W piątek, 10 lutego uczniowie klas I - III szkoły podstawowej obejrzeli w MOK w Piotrkowie Tryb. przedstawienie  teatralne pt."Karolcia". spektakl opowiadał o przygodach dziewczynki, która znalazła magiczny, niebieski koralik.
 • Karnawałowy miesiąc obfitował w zabawy i spotkania, które na długo pozostaną w pamięci dzieci, ich rodziców i dziadków. Czas zabaw rozpoczęła audycja muzyczna, na której przedszkolaki zostały wprowadzone w karnawał.
  11a1b1c
 • W tym roku Dzień Babci i Dzień Dziadka w naszej szkole obchodziliśmy przez kilka dni – 30 i 31 stycznia oraz 1 lutego. Był to czas, w którym dzieci sprawiły wyjątkową przyjemność seniorom rodu i podkreśliły, jak bardzo są ważni i kochani. Dzieci z punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych i klas I-III pod opieką wychowawców przygotowały z tej okazji bogate programy artystyczne. Były wiersze, piękne piosenki o ukochanych Dziadkach, wzruszające inscenizacje a także pokaz gimnastyki artystycznej z elementami tańca, rytmiki a nawet akrobatyki.
 • wosp 174800 zł - taką kwotę zebrali wolontariusze z naszej szkoły na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegorocznym XXV finale kwestowali: Daniel Krasoń, Maciek Mazurek, Adrian Krasoń, Michał Hajzer, Agnieszka Faryś, Bartosz Żak, Weronika Kulikowska, Weronika Lewańska, Paulina Krasoń, Joanna Czerkawska, Wiktor Stańczak, Jakub Zimny, Maja Strzelczyk, Urszula Margas, Paulina Balcerek, Marta Pabich, Ola Zalas, Weronika Skowron, Agata Stefańska. WOŚP w tym roku zagrała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
 • Od 26 listopada do 6 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na "Górę Grosza - 2016". Akcję tę już po raz 17 zorganizowało Towarzystwo "NASZ DOM". Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały pozbawione domu rodzinnego.
 • W dniu 4 marca odbył się finał Szkolnego Konkursu Historycznego dla gimnazjalistów „Odkrywamy Średniowiecze”.
  W wyniku eliminacji pisemnych do finału zakwalifikowali się: Katarzyna Cieślik, Klaudia Purgał, Adam Cieślik, Urszula Margas, Aleksandra Wrona, Agnieszka Faryś. W finale uczniowie odpowiadali na pięć pytań dotyczących dat i wydarzeń a także początków historii gminy Ręczno.
 • maskaTradycyjnie w "ostatki" szkołę odwiedzili przebierańcy, w naszym regionie nazywani "Miśkami".
  Barwny korowód przebierańców zaprosił  do wspólnego tańca i śpiewu dzieci i młodzież oraz pracowników szkoły.
  Ostatkowe odwiedziny przebierańców to przykład kultywowania tradycji związanych z pożegnaniem karnawału.
 • 1 lutego uczniowie klas IV, V i VI SP uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Wyspa Robinsona”. Spektakl zrealizowano na podstawie lektury Daniela Defoe „Przypadki Robinsona Cruzoe”.
  Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w wyprawie bohatera i jednocześnie być świadkami dramatycznych zdarzeń z życia Robinsona.
  Widzowie byli zachwyceni bogatą i kolorową scenografią, wspaniałą muzyką i doskonałą grą aktorów. Opuścili teatr pełni pozytywnych wrażeń.
  20160201 130003 crop 20160201 131405 crop
 • Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa okazja, by wyrazić swoją wdzięczność za ciepło, opiekę i życzliwość, jaką dziadkowie obdarzają na co dzień swoje wnuczęta.
  3 lutego 2016r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej zaprosili babcie i dziadków na uroczystość przygotowaną pod kierunkiem swoich wychowawczyń.
 • 29 stycznia 2016r. odbyło się okolicznościowe spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowane przez dzieci z kl. 0 pod kierunkiem wychowawcy. Były wiersze, piosenki, taniec oraz własnoręcznie wykonane laurki. Program artystyczny i życzenia wzruszyły miłych gości. Dziadkowie dużymi brawami podziękowali swoim wnukom za pamięć i chwile radości. Na zakończenie odbyło się wspólne spotkanie przy herbatce i pysznych ciastach.
                                                                                                                               Zredagowała p. A. Żak
  IMG 3016  IMG 2979 crop IMG 3002
 • Klasyfikacyjnym posiedzeniem Rady Pedagogicznej zakończyło się w PZSG w Ręcznie podsumowanie pierwszego półrocza nauki uczniów.
 • 24.02.2015 w PZSG odbyły się ustne eliminacje VII Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum pod hasłem „100. rocznica wybuchu I wojny światowej". W konkursie wzięło udział 6 uczniów.
  Każdy z uczestników odpowiedziało na 5 losowo wybranych pytań. Finalistów dopingowali uczniowie naszej szkoły, a oceniało Jury w składzie: przewodniczący wójt Gminy Ręczno p. Piotr Łysoń,
  oraz członkowie: przewodnicząca Rady Rodziców p. M.Woźnica oraz p. B.Stojecka.
 • Dzisiaj odwiedziły naszą szkołę "miśki". Zapustnicy głośną muzyką, ludowymi przyśpiewkami wesoło żegnali ostatnie dni karnawału. Zapraszali wszystkich do tańca, pożartowali i przy akompaniamencie akordeonu poszli zabawiać mieszkańców Ręczna.
 • wzorowy uczenW minionym tygodniu zakończyliśmy pierwsze półrocze nauki. W szkole podstawowej najlepsze wyniki uzyskała uczennica klasy VI Urszula Margas (śr. ocen 5,33) W gimnazjum najwyższą średnią – 5,38osiągnęły uczennice: Katarzyna Cieślik (kl. I), Klaudia Purgał      (kl. II) i Paula Babczyńska (kl. III A). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Najlepsi uczniowie w Szkole Podstawowej
  Najlepsi uczniowie w Gimnazjum
 • 25 lutego w PZSG w Ręcznie odbyły się gminne eliminacje  Turnieju Wiedzy Pożarniczej (pierwszy etap w konkursie OTWP).
  W konkursie rywalizowały reprezentacje szkół podstawowych z Ręczna i Stobnicy.
 • Kolejnymi sukcesami wokalnymi mogą pochwalić się uczennice szkoły podstawowej. Duet - Patrycja Stępień i Karolina Kurkowskaz kl. III w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej "Little Stars of Big Stage" w Moszczenicy wyśpiewał II miejsce. W występach solowych świetnie zaprezentowała się Emilia Margas z kl. II, która zdobyła III nagrodę, natomiast wyróżnienie otrzymała Urszula Margas z kl. V.  Uczennice przygotowywały się do konkursu pod opieką p. Beaty Łysoń.
 • 20 lutego 2014 r. uczniowie klasy III a obejrzeli w łódzkim Teatrze Muzycznym spektakl teatralny, którego scenariusz został oparty na dramacie Juliusza Słowackiego pt. Balladyna w wykonaniu aktorów Teatru Powszechnego ze Słupska. Wprawdzie utwór powstał ponad półtora wieku temu, ale słupski spektakl przeznaczony jest dla widza współczesnego.
 • 17 lutego 2014 r. uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w VI Europejskim Zlocie Gimnazjalistów powiatu piotrkowskiego. Został on zorganizowany przez Europe Direct w Piotrkowie Tryb. oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
 • 10 lutego 2014 r. odbył się finał VI Gimnazjalnego Konkursu Historycznego pn. "Polska w okresie panowania królów elekcyjnych". Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. O I miejsce uczestnicy rywalizowali w dogrywce, która ostatecznie wyłoniła zwycięzcę - Wiktorię Kopackąz kl. III B, drugie miejsce zajęła Paula Babczyńskaz kl II A, natomiast trzecie - Mateusz Malinowski z kl. III B. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu, gratulujemy ogromnej wiedzy!
 • babcia-dziadekŚwięto Babci i Dziadka to dni niezwykłe, pełne wzruszeń, uśmiechów i radości.
  6 lutego br. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli dziadkowie przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Ręcznie. W uroczystości uczestniczył również dyrektor szkoły p. Józef Korpas oraz wicedyrektor p. Irena Chmielewska.
 • Duży sukces zanotowała uczennica klasy II a gimnazjum w Publicznym Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Ręcznie, Aleksandra Piątek, która uczestnicząc w eliminacjach rejonowych wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego osiągnęła znakomity wynik, uzyskując 86,25% punktów możliwych do zdobycia, co było czwartym wynikiem w województwie wśród 74 uczestników. Efektem tego wyniku jest awans Oli do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22.02.2014r. Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Renata Bukacka - nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół w Ręcznie.
 • 27 lutego odbył się I Konkurs Ortograficzny "O Pióro Dyrektora Szkoły". Zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii oraz Pióro Dyrektora Szkoły w szkole podstawowej zdobył Szymon Haręza z klasy VI. W gimnazjum laureatem został Kamil Borkowski z klasy III A.
 • 23 lutego 2012r. uczniowie klas 0- III uczestniczyli w warsztatach teatralnych, podczas których w atmosferze wspólnej kreatywnej zabawy uczyli się różnych sposobów wyrażania swoich uczuć i emocji oraz improwizacji przez gest i ruch sceniczny. Dzieci obejrzały również spektakl "Piotruś Pan i piraci", przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji, który dostarczył najmłodszym wielu niezapomnianych przeżyć.
 • Wspaniale zaprezentowały się uczennice szkoły podstawowej w V Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej "Little Stars of Big Stage" w Moszczenicy. Duet Aleksandra i Małgorzata Dura zajął II miejsce w kategorii klas IV - VI, natomiast wyróżnienie otrzymała Urszula Margas w kategorii soliści klas I - III. Uczennice do konkursu przygotowywała p. Justyna Pakosz -Kowalska.
 • 17 lutego 2011 roku odbyła się wycieczka uczniów klas pierwszych gimnazjum do Piotrkowa Tryb. Pierwszym punktem programu była niezwykła lekcja astronomii w planetarium, mieszczącym się w I LO im. Bolesława Chrobrego. Przy dźwiękach elektronicznej muzyki Jean'a Michel'a Jarre'a uczniowie odbyli godzinną wirtualną podróż we Wszechświecie.
 • W tegorocznej czwartej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Little Stars of Big Stage" w Moszczenicy wspaniale zaprezentowały się nasze wokalistki.W kategorii soliści klas I – III SP I miejsce zdobyła Urszula Margas z klasy II, natomiast w kategorii gimnazja I miejsce zajęła Magdalena Sztark z klasy III B , a II miejsce - Ewelina Jagieło z klasy III A. Wokalistki do konkursu przygotowywała p. Justyna Pakosz - Kowalska.
 • Uczeń klasy III A Adam Kopacki pomyślnie przeszedł eliminacje rejonowe szesnastej edycji konkursu "losy żołnierza", rozgrywanego w tym roku pod hasłem"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683 od Obertyna do Wiednia".  Konkurs odbył się 14 stycznia w Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Tryb. Uczeń zdobył 66 punktów na 80 możliwych do uzyskania, był to czwarty wynik w powiecie.

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

e-Dziennik

librus

Stan jakości powietrza

Podręczniki 2022/23

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk