SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

30 maja 2017 na apelu szkolnym odbyło się podsumowanie konkursów czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. W konkursie „Wiem wszystko” dla uczniów klas IV-VI nagrodę otrzymali ex aequo Bartosz Zalewski z klasy V, Mateusz Skrobek z klasy VI i Patrycja Julia Stępień z klasy VI, natomiast w konkursie dla gimnazjalistów na prezentację multimedialną „Życie i twórczość Józefa Ignacego Kraszewskiego” zorganizowanym z okazji 130 rocznicy śmierci pisarza zwycięzcami ex aequo zostali: Ewelina Purgał z klasy IB i Maciej Mazurek z klasy III.

Czytaj więcej...

Z okazji „Tygodnia Bibliotek” (8-15 maja) w bibliotece szkolnej Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Ręcznie miały miejsce dwa wydarzenia. Pierwsze to spotkanie z  autorką panią Dorotą Mularczyk, drugie to kiermasz książek dla uczniów i rodziców. „Biblioteka? Oczywiście!” pod takim hasłem świętowaliśmy w tym roku „Tydzień Bibliotek”. Celem akcji była promocja czytelnictwa i  bibliotek oraz podkrślenie roli czytania w poprawie jakości życia, edukacji i  zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Czytaj więcej...

16 listopada 2016 r. uczniowie kasy II gimnazjum wraz z opiekunkami p. Bożeną Sobczyk i p. Aurelią Kusa gościli z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Sulejowie. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, która powstała na początku XX wieku (1927) dzięki staraniom Adama Próchnika, ówczesnego kierownika Wydziału Szkolnictwa i Oświaty Pozaszkolnej w Piotrkowie Trybunalskim i mieściła się przy ul. Farnej.

Czytaj więcej...

26 października 2016 r. został podsumowany konkurs czytelniczo-plastyczny „Ilustrujemy wiersze Ewy Szelburg-Zarembiny” zorganizowany dla klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do czytania wierszy i opowiadań autorki, motywowanie uczniów do twórczej pracy oraz rozwijanie u nich wrażliwości estetycznej.

Czytaj więcej...

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2019/20

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk