SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki

Ósmego lutego 2021 r. bibliotekę Szkoły Podstawowej w Ręcznie odwiedziły dzieci z klas I A i I B z wychowawcami panią Anna Łosiewicz i panią Barbarą Mrozińską. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z biblioteką i przyjęcie ich do grona jej czytelników. Spotkanie zaczęło się od pogawędki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i je szanować.

Zanim pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym świetnie sobie poradzili. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Dowiedzieli się jak należy dbać o książki własne i te z biblioteki, które służą wszystkim uczniom naszej szkoły.

Po takim wprowadzeniu dzieci uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło pasowanie na czytelnika i wypożyczenie wybranej książki.

Spotkanie, przebiegające w miłej i radosnej atmosferze, sprawiło, że biblioteka będzie kojarzyć się dzieciom z miejscem bezpiecznym i ciekawym, w którym wszyscy uczniowie są zawsze mile widziani.

Czytaj więcej...

W ostatnią niedzielę 31 stycznia odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla laryngologii i do diagnostyki głowy. W tym roku Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do tej szczytnej akcji. Mimo siarczystego mrozu dziesięcioro wolontariuszy z klas VI, VII i VIII kwestowało w Ręcznie, Bąkowej Górze czy Przedborzu. Łącznie udało się zebrać 4 552,17zł. Każdy kto wrzucił datek do puszki otrzymał czerwone serduszko WOŚP. Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie oraz wszystkim, którzy wsparli tą wspaniałą akcję.

W tym roku wolontariuszami byli:
Kinga Babczyńska, Aleksandra Borkowska, Wiktoria Piątek, Weronika Strzelczyk, Oliwia Szmalec, Gracjan Idziak, Oliwia Sobczyk, Patrycja Pawulska, Marlena Strzelczyk, Grzegorz Korzeniowski.

Czytaj więcej...

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

e-Dziennik

librus

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk