SP RĘCZNO

Szkoła Ręczno

Potrzebujesz pomocy?

W sportowym duchu obchodziliśmy w tym roku Dzień Dziecka. Grupa uczniów klasy II B w ramach projektu edukacyjnego pn."Aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie to sposób na zdrowie i dobre samopoczucie" przygotowała wiele atrakcyjnych konkurencji sportowych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Natomiast uczniowie klas 0-III, dzięki inicjatywie Rady Rodziców, mogli przez kilka godzin bawić się w najlepsze na trampolinie, dmuchanej zjeżdżalni czy karuzeli.
dzien dziecka
Niecodzienną atrakcję przygotowała Rada Rodziców dla najmłodszych uczniów z okazji Dnia Dziecka. Przy wyjątkowym szczęściu, ponieważ w jedynym słonecznym dniu w ostatnim czasie, boisko szkolne zamieniło się w miasteczko zabaw. Uczniowie klas 0-III mogli przez kilka godzin bawić się w najlepsze na trampolinie, dmuchanej zjeżdżalni, w basenie piłek czy karuzeli.
W sportowym duchu obchodziliśmy w tym roku Dzień Dziecka w gimnazjum. Grupa uczniów klasy II B w ramach projektu edukacyjnego przygotowała wiele atrakcyjnych konkurencji sportowych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Był to kolejny i zarazem ostatni etap realizacji projektu z wychowania fizycznego "Aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie to sposób na zdrowie i dobre samopoczucie" .
Wcześniej grupa prowadziła szereg różnych działań m. in. pogadanki na temat zdrowego stylu życia, organizowanie wyjazdów na basen, zajęcia aerobiku czy sprzedaż owoców na terenie szkoły. W Dniu Dziecka grupa projektowa: Ola Krawczyk, Sylwia Strzelczyk, Iza Leszczyńska, Paula Lewandowska, Karolina Stępień, Milan Kowalski, Dawid Krasoń oraz Mateusz Byczek przygotowała szereg konkurencji, by w rywalizacji sportowej zintegrować uczniów w różnym wieku oraz rozwijać ich aktywność fizyczną podczas gier i zabaw.
Drużyny klasowe uczniów zmierzyły się ze sobą w różnych, czasami zabawnych konkurencjach:
1. Konkurs kulturystyczny, w którym zadaniem uczniów było zbudowanie z balonów jak największej postaci kulturysty.
2. Najszczuplejsza klasa. W tym konkursie uczniowie musieli ustawić się tak, by łącznie uzyskać jak najmniejszy obwód.
3. Rzut do celu.
4. Zwariowane biegi. Były to biegi w parach ze związanymi wewnętrznymi nogami.
5. Tor przeszkód.
6. Skoki łączone.
7. Strzały na bramkę.
Zabawa była świetna. Uczniowie gorąco dopingowali drużyny ze swoich klas. W kategorii klas IV - VI najwięcej konkurencji wygrała klasa VI, natomiast w gimnazjum zwyciężyła klasa III B. Uczniowie przygotowujący projekt mieli ogromną satysfakcję z tego, że udało im się połączyć dobrą zabawę ze zdrowym stylem życia. Był to również dzień, w którym mogliśmy docenić ich całoroczną pracę nad projektem oraz wyjątkowe umiejętności organizatorskie. Opiekunem projektu była p. Elżbieta Stefańska.
Drugą część Dnia Dziecka przygotował samorząd szkolny. Były to wybory Miss i Mister'a szkoły. Każda klasa wytypowała parę uczniów, której zadaniem było zaprezentowanie ciekawej kreacji i własnej osobowości.
W kategorii klas IV - VI zwyciężyli:
- Albert Będkowski (w przebraniu) jako Miss szkoły
- Maciej Mazurek jako Mister szkoły
W kategorii gimnazjum zwycięzcami zostali:
- Szymon Purgał (w przebraniu) Miss szkoły
- Klaudia Hofman (w przebraniu) Mister szkoły
Publiczność wybrała również swoich faworytów, którymi zostali: Daniel Fraszka i Ryszard Jarosiński.
Wójt Gminy Ręczno również przygotował niespodziankę z okazji Dnia Dziecka, oddając na jeden dzień swój gabinet do dyspozycji Pauli Babczyńskiej, wytypowanej na stanowisko Wójta przez samorząd szkolny. Uczniowie naszej szkoły z opiekunkami p. Renatą Banaszczyk i p. Małgorzatą Łukasińską złożyli wizytę w Urzędzie Gminy. Zostali tam bardzo miło przyjęci przez urzędników Gminy. Smacznym akcentem były lody ufundowane przez Radę Rodziców.
dzien dziecka1

BIP

bip1 logo

Infolinia dla dzieci

telefon zaufania logo

Podręczniki 2020/21

 podrecznik111        WYKAZ 
  PODRĘCZNIKÓW

Aktywna Tablica

aktywna tablica logo3

Gimnazjum

Mistrzowie Kodowania

zaprogramuj przyszlosc

Rzecznik Praw Dziecka

logo telefon

Pogoda

Bezpieczny Internet

sieciaki

Bezpieczny Internet

sieciaki a

Pomoc w NET

helpline

Polska Akcja Humanitarna

pajacyk